aarabadzic - zmiany z 2017-02-09 09:25:09
Powrót do projektu

Przesiądź się na rower - nowe ścieżki rowerowe na Starych Bielanach cz.3

status: Zgłoszony


Realizacja Projektu budowy ścieżki rowerowej, o szerokości 2,5m i nawierzchni asfaltowej, wzdłuż ulicy J. Kasprowicza, między skrzyżowaniem z B. Podczaszyńskiego. i A Sacharowa.

Lokalizacja na mapie

długość geograficzna: 20.9578671454074
szerokość geograficzna: 52.2778380833442

Dzielnica

Bielany


Charakter projektu

Lokalny , Bielany


Lokalizacja projektu

Ul. J. Kasprowicza, między skrzyżowaniem z B. Podczaszyńskiego. i A Sacharowa.

Istotne informacje o lokalizacji

Ok 400m na ul. J. Kasprowicza, między skrzyżowaniem z B. Podczaszyńskiego. i A Sacharowa.


Klasyfikacja projektu

  • komunikacja/drogi
  • przestrzeń publiczna
  • sport

Potencjalni odbiorcy projektu

  • wszyscy

Zasady korzystania z efektu realizacji projektu przez ogół mieszkańców

Droga dla osób poruszających się rowerami. Obiekt ogólnodostępny, przez całą dobę, 365 dni w roku.


Pełny opis projektu

Realizacja Projektu budowy ścieżki rowerowej o nawierzchni asfaltowej, długości ok 400m, szerokości 2,5m, wzdłuż ulicy J. Kasprowicza, między skrzyżowaniem z B. Podczaszyńskiego. i A Sacharowa. Projekt został stworzony dla propagowania sportowego i zdrowego trybu życia na Starych Bielanach. Projekt również poprawia bezpieczeństwo rowerzystów i innych uczestników ruchu, po przez wydzielenie dla nich oddzielnych ścieżek. Obiekt ogólnodostępny, przez całą dobę, 365 dni w roku. Mogą z niego korzystać osoby w każdym wieku. Projekt polepsza komunikację między poszczególnymi ścieżkami rowerowymi. Projekt został zgłaszany przez uczestników młodzieżowej debaty i warsztatów kreatywnych w ramach projektu "Młodzież Aktywna Lokalnie", w którym uczestniczyło kilkadziesiąt przedstawicieli bielańskich szkół.


Uzasadnienie dla realizacji projektu

Projekt został stworzony dla propagowania sportowego i zdrowego trybu życia na Starych Bielanach. Projekt również poprawia bezpieczeństwo rowerzystów i innych uczestników ruchu, po przez wydzielenie dla nich oddzielnych pasów ruchu. Projekt polepsza komunikację między poszczególnymi ścieżkami rowerowymi. Projekt został zgłaszany przez uczestników młodzieżowej debaty i warsztatów kreatywnych w ramach projektu "Młodzież Aktywna Lokalnie", w którym uczestniczyło kilkadziesiąt przedstawicieli bielańskich szkół.


Wstępny kosztorys projektu wraz z wyszczególnieniem jego składowych

Według informacji zawartej na stronie internetowej: www.twojbudrzet.um.warszawa.pl , koszt wynosi 50 000 zł za 100mb ścieżki rowerowej o nawierzchni asfaltowej i 2,5m szerokości. Drogą kalkulacji koszt na 400m ścieżki rowerowej wynoki 200 000 zł


Całkowity koszt projektu: 200 000,00 zł

Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?

NIE


Załączniki