Autor projektu - zmiany z 2017-03-20 18:01:20
Powrót do projektu

Modernizacja ogródka szkolnego w Szkole Podstawowej nr 246

status: Zgłoszony


Projekt zakłada zmodernizowanie placu zabaw przy Szkole Podstawowej nr 246. Celem projektu jest uczynienie ogródka szkolnego miejscem przyjaznym dla dzieci poprzez ułożenie bezpiecznej nawierzchni, doposażenie go w nowoczesny i atrakcyjny sprzęt rekreacyjny oraz zabawki. Realizacja projektu to możliwość korzystania przez dzieci z ogródka przez cały rok.

Lokalizacja na mapie

długość geograficzna: 21.0925483703613
szerokość geograficzna: 52.2382142866491

Dzielnica

Praga-Południe


Charakter projektu

Lokalny , Praga-Południe


Lokalizacja projektu

ul. Białowieska 22

Istotne informacje o lokalizacji


Klasyfikacja projektu

 • edukacja
 • przestrzeń publiczna
 • sport

Potencjalni odbiorcy projektu

 • dzieci
 • rodziny z dziećmi

Zasady korzystania z efektu realizacji projektu przez ogół mieszkańców

Ogródek szkolny byłby wykorzystywany nie tylko przez uczniów SP 246, ale byłby ogólnodostępny dla środowiska lokalnego przez 7 dni w tygodniu w godzinach określonych w Regulaminie Ogrodu Szkolnego. Informacja o możliwości korzystania ze szkolnego placu zabaw przez wszystkie zainteresowane osoby umieszczona będzie na stronie internetowej szkoły oraz na ogrodzeniu placu zabaw na stosownej tablicy.

"Drodzy mieszkańcy, zapraszamy dzieci pod opieką osób dorosłych do wspólnej zabawy na terenie naszego ogrodu szkolnego przez 7 dni w tygodniu pn-pt w godz. 18.00 - 21:30, sob-ndz co najmniej 8 godzin dziennie. Plac zabaw będzie bezpłatny i ogólnodostępny dla wszystkich mieszkańców Grochowa. Plac zabaw będzie zamykany na godziny nocne. "


Pełny opis projektu

Projekt zakłada modernizację ogródka szkolnego przeznaczonego dla dzieci młodszych. Głównym celem projektu jest przygotowanie w znacznej części ogrodu (ok. 540 m2) miękkiego, syntetycznego podłoża, amortyzującego ewentualne upadki a także doposażenie placu w bezpieczne i atrakcyjne dla dzieci urządzenia. Całość terenu zostanie uzupełniona o elementy małej architektury jak ławeczki, kosz na śmieci i stojaki rowerowe.

W projekcie znajdują się urządzenia służące nie tylko zabawie ale również poprawie kondycji fizycznej u dzieci. Podczas codziennej nauki w szkole wskazane jest przebywanie dzieci na świeżym powietrzu. Z uwagi na nierówny i błotnisty teren ogrodu szkolnego dzieci nie mogą korzystać z przeznaczonego dla nich placu zabaw. Realizacja założeń projektu pozwoli w pełni wykorzystać szkolną infrastrukturę oraz uatrakcyjni teren ogródka szkolnego. Zmodernizowany plac zabaw będzie służył dodatkowo realizacji zajęć programowych wychowania fizycznego, pozalekcyjnych zajęć sportowych w ramach świetlicy szkolnej a także będzie wykorzystywany przez dzieci podczas imprez sportowych, kulturalnych, pikników lub akcji "Lato w mieście".


Uzasadnienie dla realizacji projektu

W chwili obecnej, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym i zimowo-wiosennym z powodu błota, stojących kałuż, długiego oczekiwania na wyrośnięcie trawy korzystanie przez dzieci

z infrastruktury ogrodu szkolnego jest w znacznym stopniu ograniczone. Obecny plac zabaw nie spełnia wymogów bezpiecznego użytkowania przez dzieci. Podłoże jest piaszczyste, twarde i nie zapewnia dzieciom bezpieczeństwa oraz higieny. Chcemy stworzyć warunki zapewniając dzieciom wszechstronny rozwój oraz zapewnić atrakcyjny i aktywny sposób spędzania wolnego czasu. Obiekt byłby wykorzystywany nie tylko przez uczniów SP 246, ale byłby ogólnodostępny dla środowiska lokalnego przez 7 dni w tygodniu w godzinach określonych w Regulaminie Ogrodu Szkolnego.


Wstępny kosztorys projektu wraz z wyszczególnieniem jego składowych

WYMIANA NAWIERZCHNI NA PLACU ZABAW:- wymiary placu zabaw 20m x 27m = 540 m2

- cena jednostkowa materiału z wykonaniem : 360zł/m2 – 194.400zł

- wymiary ciągu pieszego 3m x 27 m = 81 m2

- ułożenie kratki trawnikowej 65zł/m2 – 5265złŁączny koszt wymiany nawierzchni: 199.665 zł

WYPOSAŻENIE PLACU ZABAW:- Czworokąt wielofunkcyjny – 5 500 zł

- 2 bramki do piłki nożnej – 1600zł / 1 sztuka - 3200zł

- Kółko i krzyżyk – 1350zł

- 2 wagoniki – 3000zł/sztuka – 6000zł

- potrójne Potrójne klasy gra podwórkowa - 3200zł

- Montaż urządzeń – 1000zł

- Stojak aluminiowy na 6 rowerów 2 sztuki: 1 400 zł

- Regulamin placu zabaw 1 sztuka: 200 zł

- Ławka z oparciem 5 sztuki: 5 000 zł

- Kosz z daszkiem 1 sztuka: 500 zł

- Renowacja starych urządzeń: 2000zł

Przykładowe wyposażenie: zdjęcia w załączeniuWycena wyposażenia placu zabaw: 29 350złŁączna cena modernizacji ogródka szkolnego: 229 015zł


Całkowity koszt projektu: 229 015,00 zł

Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?

TAK


Rodzaj oraz szacunkowa wartość kosztów eksploatacji efektu realizacji projektu w kolejnych latach

Koszenie trawy, bieżące remonty i konserwacja, wymiana piasku w piaskownicy


Całkowity koszt eksploatacji: 2 000,00 zł

Załączniki

 • teren ogródka szkolnego.jpg
 • czworokąt wielofunkcyjny.png
 • Bramka do piłki nożnej.jpg
 • wagonik.jpg
 • kółko krzyżyk.png
 • IMG_9130.JPG
 • IMG_9118.JPG
 • 07-Potrójne-klasy.jpg