Koordynator w Dzielnicy Mokotów - zmiany z 2017-06-01 11:31:01
Powrót do projektu

SPORT WŚRÓD ZIELENI - SIŁOWNIA PLENEROWA NA BEŁSKIEJ

Sport wśród zieleni - siłownia plenerowa na Bełskiej

status: Zgłoszony


Obiekt sportowo - rekreacyjny, na który będzie się składać osiem urządzeń poprawiających kondycję i wzmacniających różne partie mięśniowe. W miejscu przeznaczonym pod projektowany obiekt aktualnie znajduje się trawnik, który doskonale nadaje się jako nawierzchnia pod urządzenia siłowni. Zestaw urządzeń wybrany został z myślą o każdej grupie wiekowej.

Lokalizacja na mapie

długość geograficzna: 20.9989500045776
szerokość geograficzna: 52.1900932757765

Dzielnica

Mokotów


Charakter projektu

Lokalny , Mokotów


Lokalizacja projektu

ul. Bełska 1/3, Warszawa

Istotne informacje o lokalizacji

Teren należy do Zespołu Szkół nr 39


Klasyfikacja projektu

  • przestrzeń publiczna
  • sport
  • zdrowie

Potencjalni odbiorcy projektu

  • młodzież
  • dorośli
  • seniorzy

Zasady korzystania z efektu realizacji projektu przez ogół mieszkańców

Ponieważ siłownia plenerowa znajdować się będzie na terenie należącym do szkoły, w dni powszechne do godziny 15 będzie użytkowana przez młodzież szkolną. Po godzinie 15 korzystanie z siłowni odbywać się będzie na zasadach zgodnych z regulaminem umieszczonym obok siłowni. W weekendy pory korzystania podobne jak na ogólnodostępnych osiedlowych placach zabaw. Siłownia plenerowa znajdować się będzie od strony wejścia na basen szkolny. Ten fragment terenu jest ogrodzony, ale dostępny dla osób spoza szkoły.


Pełny opis projektu

Obiekt sportowo - rekreacyjny, na który będzie się składać osiem urządzeń poprawiających kondycję i wzmacniających różne partie mięśniowe. W miejscu przeznaczonym pod projektowany obiekt aktualnie znajduje się trawnik, który doskonale nadaje się jako nawierzchnia pod urządzenia siłowni. Urządzenia będą zamontowane w gruncie, część jako wolnostojące, część montowanych będzie do pylona (elementu nośnego). Zestaw urządzeń wybrany został z myślą o każdej grupie wiekowej. Ćwiczenia na sprzęcie plenerowym są proste i intuicyjne, zachęcają do ćwiczeń, a tym samym dbania o zdrowie. Siłownia plenerowa znajdować się będzie od strony wejścia na basen szkolny. Ten fragment terenu jest ogrodzony, ale dostępny dla osób spoza szkoły.Projektowane urządzenia:

1. twister/biegacz/wahadło

2. narciarz

3. orbitek

4. motyl

5. jeździec

6. rowerek

7. podciąg

8. ławeczka


Uzasadnienie dla realizacji projektu

Poszerzenie bazy sportowej szkoły, aktywne spędzanie czasu wolnego przez społeczność lokalną, Zespół Szkół nr 39 planuje otwarcie dla społeczności lokalnej ogrodu społecznościowego, mini parku ze ścieżkami dydaktycznymi. Wszystkie te działania mają posłużyć integracji społeczności lokalnej, zachęcić mieszkańców do wspólnego, wielopokoleniowego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Siłownie zewnętrzne pozwalają osobom w każdym wieku bezkosztowo dbać o kondycję fizyczną. Obok szkoły znajdują się Ogródki Działkowe. Chcemy zachęcić działkowiczów, przede wszystkim seniorów do ćwiczeń fizycznych.


Wstępny kosztorys projektu wraz z wyszczególnieniem jego składowych

1. twister/biegacz/wahadło 5480,00

2. narciarz 2650,00

3. orbitek 2800,00

4. motyl 3990,00

5. jeździec 2050,00

6. rowerek 1150,00

7. podciąg 3500,00

8. ławeczka 2120,00

9. tablica informacyjna z regulaminem 420,00Koszt montażu 250/jedno urządzenie 2000,00 zł


Całkowity koszt projektu: 58 160,00 zł

Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?

TAK


Rodzaj oraz szacunkowa wartość kosztów eksploatacji efektu realizacji projektu w kolejnych latach

W kolejnych latach koszty wynikające z utrzymania i konserwacji pokryje Zespół Szkół nr 39. Oświadczenie Dyrektora szkoły w załączeniu.


Całkowity koszt eksploatacji: 200,00 zł

Załączniki