tskubij - zmiany z 2017-04-05 09:30:05
Powrót do projektu

KRÓLESTWO DZIECI

status: ZgłoszonyTrwa ocena


PLAC ZABAW DLA DZIECI W WIEKU 0-12 LAT ZLOKALIZOWANY POMIĘDZY ULICAMI BRÓDNOWSKĄ I KAMIENNĄ I BUDYNKAMI PRZY UL. BRÓDNOWSKIEJ 7/11 Z JEDNEJ STRONY ORAZ BUDYNKIEM PROKURATURY Z DRUGIEJ STRONY. MIEJSCE DLA MALUCHÓW I STARSZYCH DZIECI PRZEZNACZONE DO MIŁEGO I CIEKAWEGO SPĘDZANIA CZASU NA ŚWIEŻYM POWIETRZU.

Lokalizacja na mapie

długość geograficzna: 21.040443778038
szerokość geograficzna: 52.2646947122215

Dzielnica

Praga-Północ


Charakter projektu

Lokalny , Praga-Północ


Lokalizacja projektu

NOWA PRAGA Z PELCOWIZNĄ

Istotne informacje o lokalizacji

Ulica i nr / Rejon ulic

BRÓDNOWSKA 7/11 I BRÓDNOWSKA 13/15 (POMIĘDZY BUDYNKAMI)


Klasyfikacja projektu

  • przestrzeń publiczna
  • zdrowie
  • infrastruktura

Potencjalni odbiorcy projektu

  • dzieci
  • rodziny z dziećmi

Zasady korzystania z efektu realizacji projektu przez ogół mieszkańców

PLAC ZABAW BĘDZIE OGÓLNODOSTĘPNY OD ŚWITU DO ZMIERZCHU I BĘDĄ MOGŁY Z NIEGO KORZYSTAĆ WSZYSTKIE CHĘTNE DZIECI Z OPIEKUNAMI. KORZYSTANIE Z PLACU ZABAW BĘDZIE UZALEŻNIONE JEDYNIE OD POZOSTAWANIA POD OPIEKĄ OSOBY DOROSŁEJ ORAZ PRZESTRZEGANIA ZASAD REGULAMINU (STANDARDOWE ZAPISY MAJĄCE NA CELU ZAPEWNIENIE BEZPIECZEŃSTWA).


Pełny opis projektu

BADANIA POKAZUJĄ, ŻE PLAC ZABAW DLA DZIECI JEST JEDYNYM MIEJSCEM, GDZIE DZIECKO MOŻE BEZPIECZNIE BAWIĆ SIĘ NA ŚWIEŻYM POWIETRZU (NA PODSTAWIE: INSTYTUT MEDYCYNY PRACY, PLANY DOTYCZĄCE ŚRODOWISKA I ZDROWIA DZIECI). CHCEMY STWORZYĆ MIEJSCE, KTÓRE POZWOLI NA AKTYWNE, CIEKAWE SPĘDZANIE CZASU NA POWIETRZU PRZEDE WSZYSTKIM NAJMŁODSZYM DZIECIOM. PLAC BĘDZIE POSIADAŁ PIASKOWNICĘ DREWNIANĄ O WYMIARACH +/- 2,5 m na 2,5 m, ZESTAW Z POMOSTEM LINOWYM RUCHOMYM, SCHODKAMI ZJEŻDŻALNIĄ DLA MALUCHÓW Z WYSOKOŚCI +/- 1 M; ZESTAW WSPINACZKOWY ZE ZJEŻDŻALNIĄ DLA STARSZYCH DZIECI ZAWIERAJĄCY PLATFORMĘ, ZJEŻDŻALNIĘ GŁĘBOKĄ I TRZY TYPY WEJŚĆ – DRABINKI, SPIRALNE I ŁUKOWE, TRZY HUŚTAWKI ( JEDNA DLA MALUCHÓW TYPU KUBEŁEK I DWIE DLA STARSZYCH DZIECI), HUŚTAWKĘ WAGOWĄ DLA 4 DZIECI ORAZ PODWÓJNĄ TABLICĘ DO RYSOWANIA KREDĄ. PRZEWIDZIANE SĄ RÓWNIEŻ ŁAWECZKI I KOSZE NA ŚMIECI. W CELU ZAPEWNIENIA MOŻLIWIE NAJBEZPIECZNIEJSZYCH WARUNKÓW DO ZABAWY PLANUJEMY NAWIERZCHNIĘ MIĘKKĄ. PLAC ZABAW BĘDZIE OGRODZONY, NIE TYLKO ABY ZWIĘKSZYĆ BEZPIECZEŃSTWO DZIECI (BLISKOŚĆ ULICY), ALE RÓWNIEŻ ZAPOBIEC PRZEBYWANIU NA PLACU BEZPAŃSKICH ZWIERZĄT. W CELU ZAPEWNIENIA DZIECIOM JAK NAJBARDZIEJ PRZYJAZNYCH WARUNKÓW PLANUJEMY RÓWNIEŻ ZASADZENIE NA PLACU LUB WOKÓŁ PLACU ZIELENI (THUIE I KRZEWY) CHCEMY STWORZYĆ PRZYJAZNĄ PRZESTRZEŃ DLA NAJMŁODSZYCH MIESZKAŃCÓW ORAZ MŁODSZYCH DZIECI Z POBLISKIEJ SZKOŁY PRZY KOWIEŃSKIEJ A TAKŻE DLA MALUCHÓW ODWIEDZAJĄCYCH SWOICH DZIADKÓW MIESZKAJĄCYCH W OKOLICY.


Uzasadnienie dla realizacji projektu

JESZCZE KILKANAŚCIE LAT TEMU PRZY KAŻDYM BLOKU NA PRADZE ZNAJDOWAŁY SIĘ MNIEJSZE LUB WIĘKSZE PLACYKI DLA DZIECI. ICH DEMONTAŻ DOPROWADZIŁ DO SYTUACJI, W KTÓREJ W OKOLICY BRAK OGÓLNODOSTĘPNYCH MIEJSC ZABAW DLA NAJMŁODSZYCH (NAJBLIŻSZY W OGRÓDKU JORDANOWSKIM PRZY UL. STARZYŃSKIEGO LUB ROGU UL. 11 LISTOPADA I INŻYNIERSKIEJ). BIORĄC POD UWAGĘ DYNAMICZNĄ ROZBUDOWĘ INFRASTRUKTURY MIESZKANIOWEJ W OKOLICY TAKA ILOŚĆ JEST ABSOLUTNIE NIEWYSTARCZAJĄCA. AKTYWNY, WESOŁY, BEZPIECZNY ODPOCZYNEK NA POWIETRZU JEST NIE TYLKO NIEZBĘDNY DLA ZDROWIA I KSZTAŁTOWANIA ODPORNOŚCI, ALE JEST TEŻ OKAZJĄ DO ROZWIJANIA UMIEJĘTNOŚCI SOCJALNYCH, KTÓRE SPRZYJAJĄ ROZWOJOWI. NAWYKI, KTÓRE PRZEKAŻEMY NASZYM DZIECIOM I WNUKOM W DZIECIŃSTWIE ZOSTANĄ IM NA CAŁE ŻYCIE.


Wstępny kosztorys projektu wraz z wyszczególnieniem jego składowych

1.URZĄDZENIA ZABAWOWE (HUŚTAWKA POTRÓJNA PODWÓJNA – Z SIEDZISKIEM TYPU KUBEŁEK, DESECZKĄ I FLEXI , PIASKOWNICA , HUŚTAWKA WAGOWA, DWA ZESTAWY ZE ZJEŻDŻALNIAMI I TABLICA BUJAK, ZESTAW WIEŻOWY ZE ZJEŻDŻALNIĄ I TABLICĄ DO RYSOWANIA) Z MONTAŻEM – OK 42 000 50.500,00

2. ŁAWKI – 6 4 SZT. – OK 6 4 000 ZŁ

3. KOSZE NA ŚMIECI – 2 SZT. - OK 700 1.000

4. NAWIERZCHNIA PIASKOWA ŁĄCZONA ZE SZTUCZNĄ POW. 370 M2 – OK 30 000 111.500,00

5. OGRODZENIE Z FURTKĄ – OK 17 000 ZŁ

6. NASADZENIA – OK. 10 000 ZŁ

7. TABLICA REGULAMINOWA - 1.000,00 ZŁ

8. PROJEKT PLACU - 5.000 ZŁ.


Całkowity koszt projektu: 105 700200 000,00 zł

Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?

TAK


Rodzaj oraz szacunkowa wartość kosztów eksploatacji efektu realizacji projektu w kolejnych latach

KOSZTY SPRZĄTANIA, WYMIANY PIASKU, BIEŻĄCYCH REMONTÓW I KONSERWACJI


Całkowity koszt eksploatacji: 11 000,00 zł

Załączniki

  • PRZYKLADOWE ZDJECIA URZADZEN.docx