Koordynator w Dzielnicy Włochy - zmiany z 2017-04-13 12:10:13
Powrót do projektu

Kapsuła czasu Dzielnicy Włochy. Napiszmy listy do przyszłości!

status: Zgłoszony


W specjalnym pojemniku (kapsule czasu) schowane zostaną listy i drobiazgi do otworzenia za 20 lat. W projekcie mogą uczestniczyć wszystkie chętne osoby związane z naszą dzielnicą.

Lokalizacja na mapie

długość geograficzna: 20.9724310040474
szerokość geograficzna: 52.1847571655817

Dzielnica

Włochy


Charakter projektu

Lokalny , Włochy


Lokalizacja projektu

Teren SP 227, ul. Astronautów 17, Warszawa

Istotne informacje o lokalizacji

Kapsuła zostanie zakopana na terenie Szkoły Podstawowej nr 227


Klasyfikacja projektu

  • edukacja
  • kultura

Potencjalni odbiorcy projektu

  • dzieci
  • młodzież
  • dorośli

Zasady korzystania z efektu realizacji projektu przez ogół mieszkańców

W kapsule czasu może zostawić swój list każda osoba związana z naszą dzielnicą.


Pełny opis projektu

Kapsuła czasu to unikalna okazja do przesłania listu w przyszłość. Każdy może przynieść list, drobiazgi, materiały na pendrive (mieszczące się w kopercie C5, nie grubszej niż 0,5 cm), które będą przechowane w specjalnym pojemniku przez 20 lat. List powinien zawierać imię i nazwisko adresata w przyszłości. Jedna kapsuła będzie przeznaczona do zostawienia pamiątek i przedmiotów przez organizacje z naszej dzielnicy i Urząd Dzielnicy Włochy (np. maskotki, dokumenty, zdjęcia, albumy etc). Pojemniki zostaną zakopane w obecności wszystkich zainteresowanych na terenie szkoły przy ul. Astronautów i otwarte dokładnie 20 lat później (ta sama godzina, dzień i miesiąc). Po otwarciu i wyjęciu zawartości kapsuły można ją ponownie zakopać na kolejne lata. Informacja o projekcie „Kapsuła czasu” będzie rozpowszechniona przez media społecznościowe, plakaty i gazety w naszej dzielnicy oraz rozesłana mailem do placówek edukacyjnych, bibliotek, domów kultury, UTW oraz innych organizacji działających w naszej dzielnicy. Jako kapsułę proponujemy zakopanie 3 rur z plexiglasu (średnica zewnętrzna: 300 mm, średnica wewnętrzna: 290 mm, grubość ścianki 5 mm zamkniętych pokrywami (średnica 300 mm, grubość 8 mm) przyklejonymi specjalnym klejem do plexi.


Uzasadnienie dla realizacji projektu

Chcemy zaproponować mieszkańcom naszej dzielnicy napisanie listów do siebie i bliskich. Listów, które zostaną otwarte za 20 lat. Będzie to niezwykłe doświadczenie i bezcenna pamiątka. Dzięki temu przechowamy wspomnienia tego, co dziś jest dla nas ważne, a jednocześnie projekt „Kapsuła czasu” przyczyni się do budowania więzi z naszą dzielnicą. Do uczestnictwa w projekcie zapraszamy wszystkich mieszkańców i sympatyków naszej dzielnicy.


Wstępny kosztorys projektu wraz z wyszczególnieniem jego składowych3000

3200 zł zakup 3 rur z pokrywami z plexiglasu na kapsułę czasu (1 m długości, przekrój 30 cm) 500 zł – zaklejenie i dodatkowe zabezpieczenie kapsuły (klej, folie, power tape) 200 zł – sprawdzenie geodezyjne terenu 500 –

700 – minikoparka do wkopania kapsuły 800

500 zł – koszt głazu i transportu go na miejsce zakopania kapsuły 3000 transportu głazu

3500 zł – poczęstunek i animacja imprezy 150 zł – , naczynia jednorazowe, worki na śmieci

600 zł – oznakowanie projektu (plakaty, nalepka, plakat w kapsule, oznakowanie na kamieniu w postaci tabliczki lub wycięcia napisu na kamieniu)


Całkowity koszt projektu: 8 750500,00 zł

Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?

NIE


Załączniki

  • rura_plexi.jpg
  • rura_wypelniona.jpg