ijablonowska - zmiany z 2017-02-13 11:08:13
Powrót do projektu

W ZASIĘGU RĘKI – rodzinne trenowanie, bezpieczeństwo, poznaję swoje dziecko-wspólne szukanie pasji.

status: Zgłoszony


Spadek sprawności fizycznej, zainteresowania sportem, niemożliwość wyładowania, ukierunkowania nagromadzonej energii, zaburzona komunikacja na linii dziecko-rodzic, wśród dzieci i młodzieży, jest jedną z przyczyn pogłębiających się chorób, patologii. Następstwem jest utrata poczucia własnej wartości u dziecka, konflikty rodzinne. Powodem jest utrudniony dostęp do darmowych obiektów, fachowców. Promowanie kampanii muaythai przeciwko narkotykom.

Dzielnica

Ursus


Charakter projektu

Lokalny , Ursus


Lokalizacja projektu

Ursus Niedżwiadek, Gierdziejewskiego, cała dzielnica Ursus

Istotne informacje o lokalizacji

Dojazd autobusami z każdej dzielnicy Warszawa, dojazd pociągiem, pętla autobusowa Ursus Niedźwiadek.


Klasyfikacja projektu

  • edukacja
  • sport
  • zdrowie

Potencjalni odbiorcy projektu

  • dzieci
  • młodzież
  • dorośli

Zasady korzystania z efektu realizacji projektu przez ogół mieszkańców

Bezpłatne uczestnictwo w zajęciach sportowych ze specjalnością muaythai (boks tajski), promocja uczestnictwa w zajęciach rodzica z dzieckiem. Bezpłatne wyjazdy na szkolenia, seminaria, zawody

Poniedziałek – piątek, od 10.00 - 11.30, 19.30 – 21.00.


Pełny opis projektu

Zauważalna niechęć do uczestniczenia w zajęciach sportowych, lekcjach w-f, skutkuje utratą sprawności fizycznej, utrata poczucia własnej wartości, pewności siebie. Gry komputerowe wypierają aktywność fizyczną w każdej postaci. Powoduje to przebywanie w leniwym towarzystwie które bardzo często stosuje stymulanty które podnoszą atrakcyjność siedzenia przy komputerze. Należą do nich dopalacze, alkohol, narkotyki. Następstwem są uzależnienia.

Rodzicowi wydaje się że z jego dzieckiem nic złego się nie dzieje a w rzeczywistości zaczyna ono bardzo niebezpieczna przygodę z używkami. Poprzez ofertę zajęć sportowych muaythai chcemy zachęcić do aktywności rodzica z dzieckiem. Ma to pomóc w zwiększeniu autorytetu rodzica u dziecka oraz zaufania rodzica do dziecka. Muaythai jest sportem który uczy dyscypliny, pokory i szacunku. Uczestnicy maja możliwość rozwijania swoich umiejętności ( egzaminy na stopnie KHAN) i sprawdzenia się w rywalizacji sportowej pod patronatem Polskiego Związku Muaythai który prowadzi dynamicznią kampanię Muaythai przeciwko narkotykom.

Oferta jest autentyczną propozycją „w zasięgu ręki” dla tych, którzy nie maja gdzie rozładować nagromadzonej energii i ukierunkować agresji.


Uzasadnienie dla realizacji projektu

Postępująca agresja wśród młodzieży jest m.in. spowodowana brakiem dostępności do miejsc w których mogliby rozładować nadmiar energii, agresji, spotkać pozytywne wzorce i nawiązać nowe pozytywne znajomości. Brak pozytywnych wzorców których nie spotka się na ulicy destrukcyjnie wpływa na rozwój dzieci i młodzieży oraz na relacje z rodzicami. Poprzez promowanie kampanii muaythai przeciwko narkotykom, uświadomienie uczestników o śmiertelnym niebezpieczeństwie stosowania używek.

Spotkania z różnymi osobami, autorytetami nada autentyczności przesłania.

Możliwość rozwijania umiejętności, odniesienia sukcesu zmotywuje do dyscypliny i systematycznej pracy.


Wstępny kosztorys projektu wraz z wyszczególnieniem jego składowych

24.000 zł (2.000zł/msc) – wynagrodzenie Trenera,

24.000 zł (2.000 zł/msc) – opłata za wynajem Sali,

6.000 zł (sprzęt potrzebny do treningów),

5.000 zł ( koszt uczestnictwa w szkoleniach, zawodach, seminariach itp.).
Całkowity koszt projektu: 59 000,00 zł

Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?

NIE


Załączniki