Koordynator w Dzielnicy Śródmieście - zmiany z 2017-05-10 12:27:10
Powrót do projektu

RUSZ SIĘ W ŚRÓDMIEŚCIU – aktywny wypoczynek na Polu Mokotowskim przez cały rok

status: Zgłoszony


Darmowe zajęcia na świeżym powietrzu dla młodzieży i dorosłych. W ramach projektu oferowane będą bezpłatne zajęcia sportowe z instruktorem. W cieplejszych miesiącach (kwiecień-październik) zajęciami odbywającymi się będą: trening na siłowni, joga, fitness, rozciąganie. Natomiast przez cały rok, w tym zimą, można będzie skorzystać z wypożyczonych przez dzielnicę kijków do nordic walkingu
Lokalizacja na mapie

długość geograficzna: 21.01342856884
szerokość geograficzna: 52.2161806184779

Dzielnica

Śródmieście


Charakter projektu

Lokalny , Śródmieście


Lokalizacja projektu

Waryńskiego i al. Armii Ludowej

Istotne informacje o lokalizacji

Pole Mokotowskie to duży kompleks parkowy (o powierzchni 68,54 ha), obejmujący trzy dzielnice : Mokotów, Ochota, Śródmieście. Proponowany obszar projektu znajduje się w śródmiejskiej części Parku ograniczonej ulicami: al. Armii Ludowej, ul. Waryńskiego, ul. Batorego, al. Niepodległości.


Klasyfikacja projektu

  • przestrzeń publiczna
  • sport
  • zdrowie

Potencjalni odbiorcy projektu

  • młodzież
  • dorośli
  • studenci

Zasady korzystania z efektu realizacji projektu przez ogół mieszkańców

Pole Mokotowskie jest otwartym parkiem miejskim, ogólnodostępnym, czynnym całą dobę.

Położenie w dogodnym ciągu komunikacyjnym ze stacją metra Pole Mokotowskie oraz licznymi przystankami autobusowymi, czyni go łatwo dostępnym dla wszystkich szukających aktywnego wypoczynku w mieście.

Bezpłatne zajęcia z instruktorem odbywać się będą dwa razy w tygodniu. Może z nich korzystać każdy zainteresowany. Bogata oferta zajęć pozwoli każdemu wybrać interesujący go rodzaj aktywności, niezależnie od poziomu zaawansowania.


Pełny opis projektu

Projekt „Śródmieście w ruchu - aktywny wypoczynek na Polu Mokotowskim przez cały rok”. W ramach projektu oferowane będą bezpłatne zajęcia sportowe z instruktorem. W cieplejszych miesiącach (kwiecień-październik) zajęciami odbywającymi się będą: trening na siłowni, joga, fitness, rozciąganie. Natomiast przez cały rok, w tym zimą, można będzie skorzystać z wypożyczonych przez dzielnicę kijków do nordic walkingu (lub przyjść na zajęcia ze swoim sprzętem). Wszystkie zajęcia odbywać się będą pod okiem wykwalifikowanego instruktora w ustalonych dniach tygodnia. (W załączniku: wstępny kosztorys projektu wraz z wyszczególnieniem jego składowych). O dostępności zajęć będą informowały plakaty oraz wiadomości zamieszczane na stronach internetowych poszczególnych dzielnic i ośrodków im podległym. Dzięki rozległym obszarom trawników liczba osób w grupach zajęciowych jest, w gruncie rzeczy, nieograniczona. Oferowane atrakcje są na tyle różnorodne, że mogą zarówno pomóc w rozpoczęciu swojej przygody ze sportem osobom mniej aktywnym, jak i stanowić doskonałą okazję do treningu osobom bardziej zaawansowanym. Dodatkowe udogodnienia, dzięki otwartości parku, będą dostępne bez ograniczeń dla wszystkich zainteresowanych mieszkańców. Ze względu na bliskość kampusów wyższych uczelni (Politechniki Warszawskiej oraz Szkoły Głównej Handlowej), obiekt będzie również miejscem, z którego będą mogli skorzystać także studenci. Aktywny wypoczynek z pewnością wpłynie pozytywnie na procesy myślowe.

Podsumowując, projekt ma na celu promowanie zdrowego stylu życia, dodatkowe przedsięwzięcia z pewnością zachęcą mieszkańców do zwiększenia aktywności ruchowej oraz uatrakcyjnią oferty sportowej dzielnicy.


Uzasadnienie dla realizacji projektu

Śródmiejska część Pola Mokotowskiego (w porównaniu do pozostałych części) oferuje stosunkowo mało atrakcji wypoczynkowych oraz rekreacyjnych. Dodatkowo, żaden park w Śródmieściu nie oferuje bezpłatnych zajęć sportowych z instruktorami. Jako jedyny taki projekt, ma on szansę na dużą popularność wśród mieszkańców.

Celem projektu jest zaktywizowanie mieszkańców Śródmieścia Południowego, zwłaszcza ludzi młodych i w średnim wieku, poprzez zaoferowanie miejsc i zajęć do rozwijania ich indywidualnych hobby.


Wstępny kosztorys projektu wraz z wyszczególnieniem jego składowych

Druk 50 plakatów w formacie A2 reklamujących zajęcia – 350zł (7zł za jeden plakat)

Zajęcia sportowe - wynagrodzenie dla instruktorów za rok prowadzenia zajęć – 4 800zł (50 zł za jedne godzinne zajęcia, zajęcia 2x w tygodniu)

Wypożyczanie z dowozem 15 par kijków do Nordic Walking-u przez rok na zajęcia – 3240zł (135 zł za wypożyczenie na jedne zajęcia)> koszt przygotowania materiałów informacyjnych 350 zł

> koszt prowadzenia zajęć przez rok 4 800 zł

> koszt wypożyczenia kijków na zajęcia z Nordic Walking-u przez rok 3 240 zł

RAZEM: 8 390 zł


Całkowity koszt projektu: 8 390,00 zł

Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?

NIE


Załączniki
  • koncepcja zagospodarowania.jpg