slacek - zmiany z 2017-04-26 16:12:26
Powrót do projektu

Chodnikowa strefa kreatywnych gier

status: Zgłoszony Projekt polega na kreatywnym, kolorowym zagospodarowaniu


Kreatywne, kolorowe zagospodarowanie osiedlowych chodników poprzez stworzenie na nich gier i zabaw planszowych. Przeniesione w przestrzeń podwórka i zrealizowane w bardzo dużym formacie (ok. 2x3 metry każda) będą zachęcać do zabaw ruchowych i intelektualnych. Aranżacje wykonane zostaną z nowoczesnych, trwałych materiałów termoplastycznych o właściwościach antypoślizgowych.

Lokalizacja na mapie

długość geograficzna: 20.9781038761139
szerokość geograficzna: 52.2836234412112

Dzielnica

Bielany


Charakter projektu

Lokalny , Bielany


Lokalizacja projektu

ul. Gwiaździsta 27

Istotne informacje o lokalizacjichodnik

Chodnik przed budynkiem i przejście pod budynkiem


Klasyfikacja projektu

  • edukacja
  • przestrzeń publiczna
  • sport

Potencjalni odbiorcy projektu

  • dzieci
  • rodziny z dziećmi

Zasady korzystania z efektu realizacji projektu przez ogół mieszkańców

Aranżacja będzie dostępna dla każdego przez całą dobę.


Pełny opis projektu

Projekt polega na kreatywnym, kolorowym zagospodarowaniu osiedlowych chodników poprzez stworzenie na nich znanych gier i zabaw planszowych. Zastosowanie nowoczesnych materiałów do starych i znanych gier może stanowić pomost międzypokoleniowy i zachęcić rodziców do wspólnej aktywności z dziećmi. Pozwala też integrować osiedlową społeczność. Poza tym aktywność na świeżym powietrzu pozwala dzieciom uczyć się poprzez zabawę, a także ćwiczyć komunikację w grupie i stosowanie zasad społecznych.W projekcie zaplanowano następujące gry:

1. Gąsienica do nauki liter

2. Gra "Kotek i myszki", stymulująca naukę kolorów i kształtów

3. Ślimak do nauki cyfr

4. Labirynt biegowy

5. Gra "Rób to co ja"

6. Gra "żółw"

7. Tablica matematyczna - nauka działań

8. Plansza do tańca Hula

9. "Rakieta" do gry w klasy.

W załączonych plikach można obejrzeć, jak będzie wyglądać zrealizowany projekt.Materiały, z których wykonane są terenowe gry planszowe cechują się dużą odpornością na warunki atmosferyczne, UV – kolory nie bledną i utrzymują swoją intensywność, zawierają także elementy antypoślizgowe. Gry wykonane są z prefabrykowanej masy termoplastycznej. Zawierają kolorowe pigmenty, wypełniacze, kruszywa, kulki szklane, środki pomocnicze oraz syntetyczną żywicę organiczną. Materiał termoplastyczny wulkanizuje się z utwardzoną nawierzchnią w trakcie podgrzewania, zapewnia to wysoką trwałość i żywotność produktu. Materiał jest odporny na paliwo, oleje, śnieg i mróz.Bezpośrednią zaletą nowatorskich gier terenowych jest:

1. aktywność intelektualna i ruchowa dzieci na świeżym powietrzu

2. nauka poprzez wspólną zabawę i angażowanie wielu zmysłów

3. przeciwdziałanie osiedlowej nudzie – ciekawe uzupełnienie tradycyjnych placów zabaw

4. wpływanie na kreatywność dzieci – każda gra może być wykorzystywana na wiele sposobów w zależności od pomysłowości dzieci i dorosłych

5. żywe kolory i atrakcyjne kształty stanowią ozdobę każdej przestrzeni osiedlowej a przede wszystkim silnie oddziałują na wyobraźnię dzieci.


Uzasadnienie dla realizacji projektu

Na osiedlu nie ma instalacji pobudzających rozwój intelektualny dzieci oraz współpracę w grupie. Podwórkowe gry mogą być świetnym uzupełnieniem dla tradycyjnych placów zabaw, na których dzieci bawią się prawie wyłącznie ruchowo przy małym uczestnictwie rodziców. Ważną funkcją tych gier będzie właśnie angażowanie rodziców do zabawy. Terenowe gry są też oryginalną ozdobą osiedla, sprawiając, że chodniki stają się wielofunkcyjną przestrzenią społeczną.


Wstępny kosztorys projektu wraz z wyszczególnieniem jego składowych

Orientacyjny koszt jednej gry to 4000 PLN. W projekcie zaplanowano 9 gier oraz tablicę informacyjną z opisem jak grać do każdej z nich.


Całkowity koszt projektu: 32 36 000,00 zł

Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?

TAK


Rodzaj oraz szacunkowa wartość kosztów eksploatacji efektu realizacji projektu w kolejnych latach

Producent udziela standardowo dwuletniej gwarancji. Po tym okresie najbardziej zużyte elementy gier będą wymieniane na nowe.


Całkowity koszt eksploatacji: 10 000,00 zł

Załączniki

  • Wiz1.jpg
  • Wiz2.jpg
  • Wiz3.jpg