Dział Programowy Domu Kultury "Zacisze" - zmiany z 2017-03-29 15:36:29
Powrót do projektu

Miejsce Aktywności Lokalnej na Zaciszu

status: ZgłoszonyTrwa ocena


Miejsce Aktywności Lokalnej na Zaciszu to miejsce otwarte na wszystkich mieszkańców , którzy chcieliby ma być miejscem dialogu między młodymi i seniorami, ale także przestrzenią dla rodzin z dziećmi- stworzone dla nich i przez nich. Działalność MAL ma wspomagać rozwój społeczności lokalnej. Na jego terenie mieszkańcy samodzielnie lub z pomocą animatora będą mogli zorganizować spotkanie, warsztaty kursy, skorzystać z gier czy wymienić się książkami.

Lokalizacja na mapie

długość geograficzna: 21.0720005027542
szerokość geograficzna: 52.2833609045762

Dzielnica

Targówek


Charakter projektu

Lokalny , Targówek


Lokalizacja projektu

Zacisze

Istotne informacje o lokalizacji

Szklana góra - wielofunkcyjna przestrzeń dla mieszkańców, która powstanie w roku 2017 ze środków BP. Pomieszczenie dobudowane do Domu Kultury Zacisze o powierzchni ok. 100 m² przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową z wydzieloną toaletą.


Klasyfikacja projektu

 • edukacja
 • kultura
 • zdrowie

Potencjalni odbiorcy projektu
 • dzieci
  • dorośli
  • seniorzy
  • studenci
  • rodziny z dziećmi

  Zasady korzystania z efektu realizacji projektu przez ogół mieszkańców

  Szklana Góra zostanie wybudowana w 2017 roku. W procesie dialogu z mieszkańcami zostaną wypracowane zasady korzystania z tej przestrzeni. W założeniu ma być ona ogólnodostępna dla całej społeczności lokalnej.


  Pełny opis projektu

  Miejsce dedykowane wszystkim mieszkańcom niezależnie od wieku. Przestrzeń otwarta na inicjatywy wychodzące od mieszkańców realizowane samodzielnie lub przy wsparciu animatora. Będzie to miejsce oparte na współpracy z Domem Kultury Zacisze oraz i zaciszańską wspólnotą lokalną.

  Proponowane zajęcia to: gry planszowe, scrable, brydż, szachy, podstawy obsługi komputera dla seniorów, kursy językowe, wystawy fotografii połączone z relacjami z podróży, spotkania z ludźmi sztuki oraz ciekawymi mieszkańcami Zacisza. Zakładamy działalność sympatyków cyklu spotkań z historią, proponujemy też warsztaty rozwoju osobistego i spotkania o zdrowiu przy kawie oraz wernisaże przy współpracy z Domem Kultury Zacisze.


  Uzasadnienie dla realizacji projektu

  Na Zaciszu brakuje miejsca, gdzie mieszkańcy, sąsiedzi mogli być się spotkać, aktywnie i kreatywnie spędzić czas realizując wspólne inicjatywy. Brakuje przestrzeni, gdzie każdy niezależnie od wieku mógłby zorganizować ciekawe wydarzenie lub zaproponować Animatorowi pomysł wymagające jego pomocyskorzystać ze wsparcia Animatora przy realizacji swojej inicjatywy.


  Wstępny kosztorys projektu wraz z wyszczególnieniem jego składowych

  Wyposażenie - 25 000 zł (Nie wyposażona "Szklana Góra" zostanie oddana do użytku pod koniec 2017 roku - nie będzie wyposażona)

  Animator MAL - 2000 zł x 12 = 24 000 zł

  Miesięczny koszt działalności MAL - 3000 zł x 12 = 36 000 zł (organizowanie spotkań, warsztatów, szkoleń, materiały biurowe i koszty administracyjne)


  Całkowity koszt projektu: 85 000,00 zł

  Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?

  TAK


  Rodzaj oraz szacunkowa wartość kosztów eksploatacji efektu realizacji projektu w kolejnych latach

  1500 zł - koszty sprzątania, energii i wody.


  Całkowity koszt eksploatacji: 01 500,00 zł

  Załączniki