Autor projektu - zmiany z 2017-01-23 21:10:23
Powrót do projektu

Miasteczko rowerowe dla dzieci - zajecia

status: Zgłoszony


Projekt zakłada przeprowadzenie grupowych warsztatów jazdy na rowerach w rozłożonym miasteczku rowerowym, zróżnicowanych pod względem poziomu zaawansowania oraz umiejętności szkolonych. Zajęcia będą prowadzone dla dzieci. Udział w zajęciach to gwarancja szybkiego opanowania podstawowych technik i umiejętności oraz poznanie zasad bezpiecznego poruszania się na rowerze i unikania niebezpiecznych sytuacji.
Lokalizacja na mapie

długość geograficzna: 21.1107069253922
szerokość geograficzna: 52.2130244735879

Dzielnica

Wawer


Charakter projektu

Lokalny , Wawer


Lokalizacja projektu

ul. Kadetów 15

Istotne informacje o lokalizacji

Teren szkoły podstawowej nr 128


Klasyfikacja projektu

  • edukacja
  • sport
  • zdrowie

Potencjalni odbiorcy projektu

  • dzieci
  • rodziny z dziećmi

Zasady korzystania z efektu realizacji projektu przez ogół mieszkańców

Zajęcia kierowane są dla najmłodszych mieszkańców osiedla. Ogłoszenia o terminach i miejscu zajęć zostaną podane w mediach społecznościowych, na tablicach ogłoszeń na osiedlu. Wszystkie zapisy na zajęcia odbywać się będą w Urzędzie Dzielnicy.


Pełny opis projektu

Projekt zakłada przeprowadzenie grupowych zajęc jazdy na rowerach w rozłożonym miasteczku rowerowym,

zróżnicowanych pod względem poziomu zaawansowania oraz umiejętności szkolonych.

Udział w zajęciach to gwarancja szybkiego opanowania podstawowych technik i umiejętności oraz poznanie zasad bezpiecznego poruszania się na rowerze i unikania niebezpiecznych sytuacji.Zajęcia będą prowadzone dla dzieci na specjalnie przygotowanym miasteczku rowerowym z znakami i przeszkodami. Dzieci będą trenować na wlasnych własnych rowerach pod opieką instruktorów.

Planujemy 4 spotkania z instruktorami (wiosna/jesienwiosna/jesień) - zajecia zajęcia w soboty/niedziele od godz. 10:00-16:00, zgrupowane po cykle 1,5h dla pojedynczej grupy rowerzystów.Lekcje jazdy z instruktorem pomogą nabrać umiejętności bezpiecznego zachowania się na rowerze oraz unikania niebezpiecznych sytuacji.Dzięki nauce poprawnych technik z wykwalifikowanym instruktorem nabiera się cennego doświadczenia, a sama jazda na rowerze staje się czystą przyjemnością.
Uzasadnienie dla realizacji projektu

Podstawowymi celem projektu jest promocja codziennej jazdy rowerem wraz z praktyczną podpowiedzią jak to robić bezpiecznie, czyli nauka bezpiecznej jazdy na rowerze dla dzieci.

Specjalnie przygotowane miasteczko rowerowe umożliwi dzieciom przetrenowanie i opanowanie poruszania sie w ruchu drogowym, pokonywania przeszkod, czy tez oswoi dzieci z nieoczekiwanymi sytuacjami.Jazda na rowerze poprawia balans i koordynację ruchową, wzmacnia mięśnie i wysmukla sylwetkę.

Jazda na rowerze stanowi formę świetnej zabawy!

Jest zdrowa dla środowiska, naucz się jeździć i daj przyrodzie odetchnąć!

Badania dowodzą, że sport wywiera pozytywny wpływ na rozwój młodych ludzi.


Wstępny kosztorys projektu wraz z wyszczególnieniem jego składowych

Przeprowadznie 4 spotkań z instruktorami (wiosna/jesień) - zajecia w soboty/niedziele od godz. 10:00-16:00, zgrupowane po cykle 1,5h dla pojedynczej grupy rowerzystów.

W cenie uwzględniono transport i rozłożenie/złożenie miasteczka rowerowego (znaki, przeszkody, etc.)

Kompleksowa koszt usługi 10 000 zł


Całkowity koszt projektu: 10 000,00 zł

Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?

NIE


Załączniki