Magiczne Spotkania z Kulturą
Dzielnica
Białołęka
Charakter projektu
Lokalny , Białołęka
Lokalizacja projektu
Park Magiczny (rejon ulic Skarbka z Gór i Jesiennych Liści) oraz Bociani Zakątek – plac zabaw przy ulicy Ruskowy Bród.Istotne informacje o lokalizacji
Obie lokalizacje to miejsca chętnie odwiedzane przez rodziny z dziećmi, miejsca niedzielnych spacerów i zabaw na świeżym powietrzu.
Klasyfikacja projektu
- edukacja
- kultura
Potencjalni odbiorcy projektu
- dzieci
- dorośli
- rodziny z dziećmi
Zasady korzystania z efektu realizacji projektu przez ogół mieszkańców
Projekt przewiduje 12 bezpłatnych plenerowych występów artystycznych w okresie letnim (czerwiec-wrzesień) odbywających się o stałych godzinach (w niedzielne popołudnia) i w ustalonych, stałych miejscach (Park Magiczny oraz Bociani Zakątek) przez cały okres trwania projektu. Adresatem wydarzeń są głównie dzieci i całe rodziny z dziećmi ale także wszyscy inni zainteresowani mieszkańcy całej dzielnicy.
Pełny opis projektu
Celem głównym projektu jest zaproszenie dzieci, rodzin z dziećmi i wszystkich mieszkańców tej części Warszawy do wspólnego spędzenia czasu, w ramach 12 plenerowych spotkań z kulturą, integracja mieszkańców w obszarach teatru, muzyki, tańca oraz różnych innych form aktywności artystyczno-kulturalnej a także umożliwienie nawiązania kontaktów z mieszkańcami całej okolicy.
Projekt zakłada niedzielne popołudniowe spotkania z kulturą (dla dzieci) w miejscach rodzinnych zabaw i spacerów. Takimi miejscami są niewątpliwie Park Magiczny oraz Bociani Zakątek. Cykliczne występy plenerowe - teatrzyki, koncerty muzyczne, warsztaty artystyczne itp. są doskonałą okazją do zaszczepienia w małych mieszkańcach Zielonej Białołęki miłości do kultury.
W ramach Spotkań przewiduje się 6 wydarzeń artystycznych w Parku Magicznym (czerwiec/lipiec) oraz kolejne 6 wydarzeń w Bocianim Zakątku (sierpień/wrzesień)
Uzasadnienie dla realizacji projektu
„Magiczne Spotkania z Kulturą” mogą być okazją do wspólnego spędzania czasu i doskonałą alternatywą dla spędzania czasu przed telewizorem i komputerem. Projekt przyczynia się do stymulacji rozwoju dzieci poprzez obcowanie z kulturą, wspaniale wpływa na rozwój wyobraźni dziecka. Niezwykle istotny jest także fakt iż byłby to bezpłatny dostęp do różnorodnych wydarzeń kulturalnych dla mieszkańców tej części Warszawy pozwalający na aktywne i twórcze spędzenie okresu wakacyjnego z dziećmi w mieście. Podobne wydarzenia cieszą się dużym zainteresowaniem społeczności lokalnej w innych dzielnicach Warszawy.
Wstępny kosztorys projektu wraz z wyszczególnieniem jego składowych
12 x 3000 4000 zł
(3000 4000 zł za jedno "wydarzenie kulturalne", w tym również plakaty, ulotki informacyjne, ubezpieczenie, zaiks, zakup/wypożyczenie karimat do siedzenia dla widzów, amortyzacja agregatu do prądu, nagłośnienie, transport, przygotowanie terenu przed i sprzątanie po wydarzeniach, itd.)
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
NIE