slacek - zmiany z 2017-04-26 10:16:26
Powrót do projektu

Latarnie na urokliwych ulicach Młocin cz. II - jasno i bezpiecznie

status: Zgłoszony


Projekt zakłada ustawienie latarni ulicznych w tych miejscach na Młocinach, gdzie z powodu ich braku jest ciemno i niebezpiecznie.

Lokalizacja na mapie

długość geograficzna: 20.9482884407043469482884407043
szerokość geograficzna: 52.2763768557489

Dzielnica

Bielany


Charakter projektu

Lokalny , Bielany


Lokalizacja projektu

Uzupełnienie latarni na ul. Anny Jagiellonki, Arrasowej. Wybudowanie latarni na ul. Spartakusa, Żubrowej (część północna za Wóycickiego) i Jamki (część północna za Wóycickiego) oraz łączniku przy kościele między ul. Królowej Jadwigi i Dzierżoniowską. ul. Anny Jagiellonki 2 i Michaliny

Istotne informacje o lokalizacji


Klasyfikacja projektu

  • komunikacja/drogi
  • przestrzeń publiczna
  • bezpieczeństwo

Potencjalni odbiorcy projektu

  • dzieci
  • dorośli
  • seniorzy

Zasady korzystania z efektu realizacji projektu przez ogół mieszkańców

Latarnie ustawione na ulicach będą służyły mieszkańcom, spacerowiczom, kierowcom samochodów - wszystkim korzystającym z wymienionych ulic. Zwiększą bezpieczeństwo wszystkich grup wiekowych. Odpowiednio dobrane do charakteru ulic będą ich ozdobą.


Pełny opis projektu

Projekt zakłada ustawienie latarni ulicznych dobranych stylem do willowego charakteru osiedla w tych miejscach na Młocinach, w których ich brakuje. Są to: ul. Żubrowa i Jamki (części północne za Wóycickiego), Spartakusa, łącznik między ul. Królowej Jadwigi i Dzierżoniowską przy kościele oraz uzupełnienie brakujących latarni na ul. Anny Jagiellonki i ArrasowejAnny Jagiellonki i ul. Michaliny. Latarnie powinny być ustawione w odległościach zgodnych z przepisami, tak by zapewniać optymalne oświetlenie.


Uzasadnienie dla realizacji projektu

Na kilku ulicach Młocin brakuje latarni - albo nie ma ich wcale, albo brak ich na fragmentach. Mieszkańcy codziennie wędrują tymi ulicami do komunikacji miejskiej, na zakupy, na spacery. Brak oświetlenia wypływa na komfort przemieszczania się ulicami i powoduje, że nie czujemy się bezpiecznie na naszym osiedlu. Wydaje się, że latarnie uliczne powinny być jednym z podstawowych standardów mieszkania w mieście. Czas najwyższy, by XXI wiek dotarł na wszystkie ulica Młocińskie. Latarnie powinny być wpisane w charakter osiedla, pasować do otaczających domów i podkreślać urodę Młocin.


Wstępny kosztorys projektu wraz z wyszczególnieniem jego składowychUstawienie latarni 35 latarni: 33x8tys zł = 280 tys. ul. Żubrowa - 10 sztuk; ul. Jamki - 7 sztuk; ul. Spartakusa 10 sztuk; ul. Anny Jagiellonki - 3 sztuki; ul. Arrasowa - 2 sztuki; łącznik - 3 sztuki.

-Montaż 8-10 latarni ze źródłami światła LED na ul. Spartakusa, przeprowadzenie koniecznej wycinki, projekt techniczny oraz doświetlenie otoczenia ul. Anny Jagiellonki 2 i Michaliny - 135 300,00 zł


Całkowity koszt projektu: 135 300,00 zł

Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?

NIE


Załączniki