Wydział Infrastruktury i Inwestycji dla Dzielnicy Mokotów - zmiany z 2017-04-25 15:31:25
Powrót do projektu

Modernizacja chodnika i budowa prostopadłych miejsc parkingowych przy KRRiTV (Gierymskiego, Piwarskiego, Sobieskiego)

status: ZgłoszonyTrwa ocena


Osiedle w obrębie ulic Sobieskiego, Gierymskiego, Piwarskiego i Kostrzewskiego cierpi na dotkliwy brak miejsc parkingowych, jednocześnie dysponując dużymi przestrzeniami zieleni między blokami.Bezpośrednio przy KRRiTV (Sobieskiego 101) znajduje się okropnie zaniedbany chodnik i "trawnik" (w istocie to błoto i klepisko). Proponujemy modernizację chodnika oraz zastąpienie klepiska prostopadłymi miejscami parkingowymi.

Lokalizacja na mapie

długość geograficzna: 21.0362032055855
szerokość geograficzna: 52.1983620562862

Dzielnica

Mokotów


Charakter projektu

Lokalny , Mokotów


Lokalizacja projektu

Rejon ulic Sobieskiego, Gierymskiego, Piwarskiego, Kostrzewskiego.

Istotne informacje o lokalizacji

Zaniedbane otoczenie posesji użytkowanej przez KRRiTV (obręb 1-03-09 nr działek 27/2 i 27/3).


Klasyfikacja projektu

  • komunikacja/drogi
  • przestrzeń publiczna

Potencjalni odbiorcy projektu

  • dorośli
  • rodziny z dziećmi
  • mieszkacy

Zasady korzystania z efektu realizacji projektu przez ogół mieszkańców

Miejsca parkingowe dostępne całodobowo i dla wszystkich.


Pełny opis projektu

Osiedle w okolicach ul. Gierymskiego, Piwarskiego, Sobieskiego i Kostrzewskiego cierpi na dotkliwy brak miejsc parkingowych. Skutkuje to samochodami stojącymi na każdym kawałku wolnej przestrzeni, zastawiając ulice, chodniki i trawniki. Przestrzeń działki w omawianej lokalizacji (obręb 1-03-09 nr działek 27/2 i 27/3), składająca się głównie z drzew i zieleni, otoczona jest od strony ulicy Gierymskiego wąskim pasem trawnika. Trawnik od niedawna jest zabezpieczony barierkami, co tylko spotęgowało problemy okolicy.Wspomniany trawnik jest trawnikiem tylko z nazwy. W rzeczywistości jest to klepisko i niemal dzikie krzaki. Okolica jest na tyle zaniedbana i nieprzypominająca trawnika, że mieszkańcy nawet psy wyprowadzają w inne miejsca. Podrzucane są tam śmieci, których nikt nie sprząta. Przyległy chodnik jest krzywy, brudny i uczęszczany głównie przez ptaki zbierające owoce spadłe z drzew (lub zbieraczy butelek po piwie). Większość ludzi porusza się chodnikiem po drugiej stronie ulicy.Projekt stwarza szansę odnowienia okolicy. Trawnik jest wystarczający szerokością dla wygospodarowania prostopadłych miejsc parkingowych. Inwestycja stworzyłaby dodatkowe miejsca parkingowe, istotnie pomagając okolicy. Poprawiłaby przepustowość ul. Gierymskiego, wieczorami zablokowanej przez podłużnie zaparkowane pojazdy. Ożywiłaby również chodnik bezpośrednio przylegający do KRRiTV.


Uzasadnienie dla realizacji projektu

Dotkliwy brak miejsc parkingowych w obrębie ulic Gierymskiego, Piwarskiego i Kostrzewskiego. Wieczorami zaparkowane pojazdy blokują przejazd wyżej wymienionymi ulicami, stojąc równolegle w świetle drogi - lub w każdym wolnym obszarze przestrzeni. Występują problemy z zastawianiem chodników, garaży i trawników.


Wstępny kosztorys projektu wraz z wyszczególnieniem jego składowych

----- kosztorys pierwotny -----

długość odcinka: ok. 195m

chodnik: 2x195m = 390m2 = 58 tyś. zł (390 x 150 zł)

parking: 5x195m - otoczenie drzew = ok. 800 m2 = 160 tyś. zł (800 x 200 zł)

krawężniki: 195m = 29 tyś. zł (195 * 150 zł)

-----Powyższy kosztorys okazał się znacznie przeszacowany. Wydział Inwestycji dzielnicy Mokotów w procesie weryfikacji przedstawił własny kosztorys na sumę 115400zł.


Całkowity koszt projektu: 115 400,00 zł

Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?

NIE


Załączniki

  • propozycja_mapa.png