ZGN Praga Południe - zmiany z 2017-04-12 14:51:12
Powrót do projektu

Remont chodnika wzdłuż ulicy Suchodolskiej 24

status: ZgłoszonyTrwa ocena


Remont chodnika po wschodniej stronie budynku od strony ogrodzenia Szpitala Grochowskiego w nieprzejezdnej części ulicy Suchodolskiej oraz w części północnej budynku wzdłuż jej szczytu do altany śmietnikowej stojącej przy drodze przeciwpożarowej prowadzącej do Szpitala Grochowskiego.

Lokalizacja na mapie

długość geograficzna: 21.0782167912839
szerokość geograficzna: 52.2418900091482

Dzielnica

Praga-Południe


Charakter projektu

Lokalny , Praga-Południe


Lokalizacja projektu

Lokalizacja projektu - chodniki wzdłuż budynku przy ul. Suchodolskiej 24, działka 55,67 i 70.

Istotne informacje o lokalizacji

Teren publiczny, chodnik przylegający do ulicy Suchodolskiej 24, który jest ciągiem komunikacyjnym wzdłuż ogrodzenia Szpitala Grochowskiego oraz dojściem do szczytowej klatki budynku przy ul. Suchodolskiej24


Klasyfikacja projektu

  • komunikacja/drogi
  • przestrzeń publiczna

Potencjalni odbiorcy projektu

  • dzieci
  • dorośli
  • seniorzy

Zasady korzystania z efektu realizacji projektu przez ogół mieszkańców

Projekt dotyczy ogólnodostępnych chodników, ulokowanych wzdłuż ulic, znajdujących się na działkach miejskich.


Pełny opis projektu

Proponujemy wymianę o powierzchni ok 210m2 w skład obszaru wchodzi : chodnik po wschodniej stronie budynku wzdłuż ogrodzenia Szpitala Grochowskiego w nieprzejezdnej części ulicy Suchodolskiej począwszy od podjazdu bramy wschodniej a zakończywszy na szczycie budynku od północy (działka nr 55) oraz chodnik wzdłuż szczytu budynku do altany śmietnikowej włącznie z podjazdem do niej. Nowy chodnik powinien być wykonany z płyt betonowych 50x50 i jest kontynuacją osobnego projektu do BP2018 (działka 74 i 55). Proponujemy też remont nawierzchni wzdłuż szczytu od strony północnej obecnie wylanej asfaltem.Większość chodników w okolicy została już wyremontowana. W zeszłym roku wymieniono chodniki na Międzyborskiej, a z budżetu partycypacyjnego 2016 wyremontowano przylegające podwórko. Szczyt budynku powinien być wyłożony płytą betonową 50x50 i dalej chodnik który stanowi podejście do altany śmietnikowej (działka nr 67) i podejście do altany (działka nr 70) również wyłożone płytą betonową 50x50 . Wszystkie odcinki chodnika z uwzględnieniem wymiany istniejących krawężników. Biorąc szczególnie pod uwagę szczyt budynku który jest regularnie zastawiony zaparkowanymi samochodami pod same schody. Może odpowiednio wysoki krawężnik zniechęciłby kierowców do parkowania na chodniku.

Na załączonym rysunku na (niebiesko) zaznaczony jest obszar objęty projektem natomiast na (zielono) obszar już wyremontowanych chodników. Dołączone są zdjęcia na których dokładnie wskazany jest obrys chodników objętych projektem.


Uzasadnienie dla realizacji projektu

Większość chodników w okolicy została już wyremontowana. W zeszłym roku wymieniono chodniki na Międzyborskiej, a z budżetu partycypacyjnego 2016 wyremontowano przylegające podwórko. Klatki wychodzące na podwórko mają już wyremontowane podejścia, pozostał nam remont przy pierwszej klace budynku, która znajduje się od strony szczytu. Jest bardzo zniszczona przez regularne rozjeżdżanie samochodami , bezpośrednio przylega do drogi przeciwpożarowej Szpitala Grochowskiego, która została zdewastowana ciężkim sprzętem podczas budowy kolejnego segmentu szpitala.


Wstępny kosztorys projektu wraz z wyszczególnieniem jego składowych

Do wykonania jest ok 210 m2 remontu chodnika. Koszt jednostkowy za m2 uzyskany w rozmowie z ZGN - 180zł210m2 x 180zł = 37800zł


Całkowity koszt projektu: 37 800,00 zł

Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?

NIE


Załączniki

  • remont chodnika przy ul.Suchodolskiej 24.jpg
  • chodnik Suchodolska 24 -2.jpg
  • chodnik Suchodolska 24 -3.jpg
  • chodnik Suchodolska 24 -4.jpg