Koordynator w Dzielnicy Żoliborz - zmiany z 2017-05-30 15:09:30
Powrót do projektu

Najlepsza Potańcówka potańcówka międzypokoleniowa na Żoliborzu

status: Zgłoszony


Potańcówka międzypokoleniowa. Ta najlepsza i jedyna! Pragniemy raz jeszcze zorganizować ją dla was! Tak jak zawsze wybieramy letni wieczór aby spotkać się w gronie Żoliborzan i wspólnie „zawirować na dechach” w parku przy Teatrze Komedia. Dla wszystkich od lat 0,5 do 105.

Muzyka, lampiony, mały poczęstunek i dobra zabawa dla wszystkich!.

Lokalizacja na mapie

długość geograficzna: 20.9784418344497689784418344498
szerokość geograficzna: 52.269312920171452693129201715

Dzielnica

Żoliborz


Charakter projektu

Lokalny , Żoliborz


Lokalizacja projektu

Plac i park przy Teatrze Komedia

Istotne informacje o lokalizacji

Plac i park przy Teatrze Komedia


Klasyfikacja projektu

  • kultura
  • przestrzeń publiczna
  • zdrowie

Potencjalni odbiorcy projektu

  • dorośli
  • seniorzy
  • rodziny z dziećmi

Zasady korzystania z efektu realizacji projektu przez ogół mieszkańców

Potańcówka ma za zadanie integrować mieszkańców Żoliborza. Jest to okazja do wspólnej zabawy starszych i młodszych sąsiadów. Wstęp jest wolny i dla każdego. Zabawa powinna zostać rozreklamowana zwłaszcza z uwzględnieniem aspektów, które mogą zachęcić do uczestnictwa seniorów. Jednocześnie impreza może objąć osoby w każdym wieku.


Pełny opis projektu

Potańcówka odbędzie się w sezonie letnim - w sobotę lub niedzielę. Rozpoczęcie koło godziny 18 pozwoli na udział osobom w różnym wieku. Szczególnie ważny wydaje się dobór muzyki – królować będą stare i dobrze znane przeboje, tak by ułatwić wszystkim włączenie się w zabawę. Impreza pod gołym niebem, odbędzie się w ogólnodostępnym parku. Proponowane miejsce to teren przed Teatrem Komedia jest to punkt położony centralnie i znany wszystkim mieszkańcom. Ważnym aspektem będzie stworzenie przyjaznego klimatu – poprzez dekorację lampionami, zaproszenie do organizacji wolontariuszy w każdym wieku czy przygotowanie bezpłatnych napojów czy małego poczęstunku. Impreza obsługiwana będzie przez DJów oraz Animatora, który pomoże wszystkim włączyć się do zabawy.

Impreza wymaga kampanii informacyjnej. Miesiąc przed imprezą zostaną rozlepione plakaty, rozdane ulotki (ze szczególną dbałością o miejsca, w których bywają seniorzy np. klub tanga w Teatrze Komedia) a w social media, pojawią się stosowne informacje.

Od strony organizacji potrzebne będą osoby do przygotowania podestu tanecznego, rozwieszenia lampionów i ustawienia sprzętu grającego. Potrzebny będzie aparat prądotwórczy, nagłośnienie, cd playery, gramofon mikser oraz mikrofon. Niezbędne będzie zatrudnienie DJa oraz Animatora.

Opcjonalne jest zatrudnienie fotografa, a także wykonanie filmu, dokumentującego wydarzenie.


Uzasadnienie dla realizacji projektu

Żoliborz jest wyjątkową dzielnicą, kameralną i posiadającą własną wyraźną tożsamość. Ogromną częścią tej tożsamości są ludzie tu zamieszkujący. Mamy wielu seniorów, którzy są niewyczerpanym źródłem wiedzy i doświadczeń. Każde wydarzenie, które pozwala w radosny sposób poznać się różnym pokoleniom, umacnia przyjazne więzi sąsiedzkie. Potańcówka jest świetną okazją do integracji a jednocześnie wydaje się, że może być ciekawą formułą, odwołującą się do przedwojennych i powojennych tradycji tańczenia pod gołym niebem. Jednocześnie seniorzy mogą pokazać młodym pokoleniom, jak piękne może być tradycyjne tańczenie w parach.


Wstępny kosztorys projektu wraz z wyszczególnieniem jego składowych

Oświetlenia (lampiony) - 1.000zł

Nagłośnienie, cd playery, gramofon mikser, mikrofon – 1.500zł

Animator – 500zł

Dj x 2 - 1000zł

Miesięczne działania promocyjne (plakaty, ulotki, media, social media) - 1.000zł


Całkowity koszt projektu: 5 000,00 zł

Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?

NIE


Załączniki