Koordynator w dzielnicy Praga-Północ - zmiany z 2017-01-26 13:02:26
Powrót do projektu

Nowoczesna Biblioteka na Golędzinowie

status: Trwa ocenaZgłoszony


Nowoczesna biblioteka to dziś nie tylko miejsce ,gdzie można wypożyczyć publikacje .To miejsce spotkań nauki i wspólnego kreatywnego działania. Realizacja projektu poprawi estetykę lokalu ,a przede wszystkim poprawi jego funkcjonalność.Nowa aranżacja placówki zwiększy wygodę czytelników i będzie stanowić zachętę do spędzania czasu w bibliotece.

Lokalizacja na mapie

długość geograficzna: 21.0477447509765620477447509766
szerokość geograficzna: 52.268401092285342684010922853

Dzielnica

Praga-Północ


Charakter projektu

Lokalny , Praga-Północ


Lokalizacja projektu

Wypożyczalnia dla dorosłych i młodzieży nr.102; ul. Jagielońska 47 E

Istotne informacje o lokalizacji

Wypożyczalnia funkcjonuje w nowym rozwijającym się osiedlu


Klasyfikacja projektu

  • edukacja
  • kultura

Potencjalni odbiorcy projektu

  • dzieci
  • młodzież
  • dorośli
  • seniorzy
  • studenci

Zasady korzystania z efektu realizacji projektu przez ogół mieszkańców

Z nowo wyposażonej Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 102 będą mogli korzystać wszyscy mieszkańcy Dzielnicy Pragi Północ: dorośli, młodzież ,dzieci ,seniorzy w godzinach pracy biblioteki ,od poniedziałku do piątku w godz:9.00-19.30


Pełny opis projektu

Wypożyczalnia dla dorosłych i Młodzieży nr 102 została przeniesiona i otwarta przy ul.Jagielońskiej 47 E w marcu 2016. Mimo, że posiada nowy loka lokal, jej wyposażenie jest już przestarzałe. Regały i meble mają kilkadziesiąt lat.

Projekt zakłada wymianę całego wyposażenia biblioteki i uczynienie jej miejscem bardziej przyjaznym użytkownikom .Nowoczesny wystrój wnętrza będzie sprzyjać miłemu spędzaniu czasu i w perspektywie przyciągnie nowych czytelników. Każda biblioteka powinna mieć nowoczesne narzędzia informacyjne i komunikacyjne. Niezbędne są zarówno funkcjonalne stanowiska komputerowe dla użytkowników z dostępem do internetu, jak i nowoczesne komputery multimedialne dla bibliotekarzy wraz z oprogramowaniem i oprzyrządowaniem do prowadzenia elektronicznej ewidencji i udostępniania księgozbioru. Nowoczesne i estetyczne umeblowanie podniesie atrakcyjność wypożyczalni jako miejsca spotkań dla młodej społeczności lokalnej. Biblioteka to miejsce, które powinno podążać za zmianami społeczno-kulturowymi, dlatego zmiana wizerunku i aranżacji pomoże dostosować się do nowych trendów i wyjść naprzeciw oczekiwaniom użytkowników.Ta metamorfoza może zaprocentować w przyszłości zwiększającą się liczbą osób korzystających z Biblioteki i spędzającej w niej wolny czas.


Uzasadnienie dla realizacji projektu

Celem projektu jest stworzenie miejsca będącego przyjazna strefą zarówno dla wszystkich użytkowników: dorosłych, najmłodszych czytelników i ich rodziców, jak również dla młodzieży. Realizacja projektu poprawi estetykę lokalu a przede wszystkim poprawi jego funkcjonalność. Nowa aranżacja placówki zwiększy wygodę czytelników i będzie stanowić zachętę do spędzania czasu w bibliotece .Zapewni dostęp do nowoczesnych multimediów (w tym komputera ,drukarki, internetu) dla okolicznych mieszkańców a w szczególności dla osó b osób starszych i dzieci. Biblioteka na Golędzinowie skupia wokół siebie społeczność lokalną ,która zasługuje nie tylko na nowa nową, ale i nowocześnie wyposażoną bibliotekę.


Wstępny kosztorys projektu wraz z wyszczególnieniem jego składowych

Regały ,szafy, stoły, szafki na środki czystości ,gazetnik, wózki biblioteczne ,lada biblioteczna, krzesła do komputerów i biurowe ,stoliki do komputerów, stoły dla czytelników, krzesła, regały na książki ,komputery , drukarka, werticale, maty do siedzenia dla dzieci, lodówka, mikrofalówka, , projektor ze stolikiem ,ekran projekcyjny na statywie , radiomagnetofon z opcją MP3 ,konsola Xbox, telewizor.

Koszt: 250.000 zł.


Całkowity koszt projektu: 250 000,00 zł

Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?

NIE


Załączniki