Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Praga-Północ - zmiany z 2017-05-30 09:59:30
Powrót do projektu

Nowoczesna Biblioteka na Golędzinowie

status: ZgłoszonyTrwa ocena


Nowoczesna biblioteka to dziś nie tylko miejsce, gdzie można wypożyczyć publikacje.To miejsce spotkań nauki i wspólnego kreatywnego działania. Realizacja projektu poprawi estetykę lokalu , a przede wszystkim poprawi jego funkcjonalność. Nowa aranżacja placówki zwiększy wygodę czytelników i będzie stanowić zachętę do spędzania czasu w bibliotece.

Lokalizacja na mapie

długość geograficzna: 21.0477447509766
szerokość geograficzna: 52.2684010922853

Dzielnica

Praga-Północ


Charakter projektu

Lokalny , Praga-Północ


Lokalizacja projektu

Wypożyczalnia dla dorosłych Dorosłych i młodzieży Młodzieży nr . 102; ul. Jagielońska Jagiellońska 47 E

Istotne informacje o lokalizacji

Wypożyczalnia funkcjonuje w nowym rozwijającym się osiedlu


Klasyfikacja projektu

  • edukacja
  • kultura

Potencjalni odbiorcy projektu

  • dzieci
  • młodzież
  • dorośli

Zasady korzystania z efektu realizacji projektu przez ogół mieszkańców

Z nowo wyposażonej Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 102 będą mogli korzystać wszyscy mieszkańcy Dzielnicy Pragi Praga Północ: dorośli, młodzież, dzieci, seniorzy w godzinach pracy biblioteki, od poniedziałku do piątku w godz:9.00-19.30


Pełny opis projektu

Wypożyczalnia dla dorosłych Dorosłych i Młodzieży nr 102 została przeniesiona i otwarta przy ul.Jagielońskiej Jagiellońskiej 47 E w marcu 2016. Mimo, że posiada nowy lokal, jej wyposażenie jest już przestarzałe. Regały i meble mają kilkadziesiąt lat.

Projekt zakłada wymianę całego wyposażenia biblioteki i uczynienie jej miejscem bardziej przyjaznym użytkownikom. Nowoczesny wystrój wnętrza będzie sprzyjać miłemu spędzaniu czasu i w perspektywie przyciągnie nowych czytelników. Każda biblioteka powinna mieć nowoczesne narzędzia informacyjne i komunikacyjne. Niezbędne są zarówno funkcjonalne stanowiska komputerowe dla użytkowników z dostępem do internetuInternetu, jak i nowoczesne komputery multimedialne dla bibliotekarzy wraz z oprogramowaniem i oprzyrządowaniem do prowadzenia elektronicznej ewidencji i udostępniania księgozbioru. Nowoczesne i estetyczne umeblowanie podniesie atrakcyjność wypożyczalni jako miejsca spotkań dla młodej społeczności lokalnej. Biblioteka to miejsce, które powinno podążać za zmianami społeczno-kulturowymi, dlatego zmiana wizerunku i aranżacji pomoże dostosować się do nowych trendów i wyjść naprzeciw oczekiwaniom użytkowników.Ta metamorfoza może zaprocentować w przyszłości zwiększającą się liczbą osób korzystających z Biblioteki i spędzającej w niej wolny czas.


Uzasadnienie dla realizacji projektu

Celem projektu jest stworzenie miejsca będącego przyjazna przyjazną strefą zarówno dla wszystkich użytkowników: dorosłych, najmłodszych czytelników i ich rodziców, jak również dla młodzieży. Realizacja projektu poprawi estetykę lokalu a przede wszystkim poprawi jego funkcjonalność. Nowa aranżacja placówki zwiększy wygodę czytelników i będzie stanowić zachętę do spędzania czasu w bibliotece. Zapewni dostęp do nowoczesnych multimediów (w tym komputera, drukarki, internetuInternetu) dla okolicznych mieszkańców a w szczególności dla osób starszych i dzieci. Biblioteka na Golędzinowie skupia wokół siebie społeczność lokalną, która zasługuje nie tylko na nową, ale i nowocześnie wyposażoną bibliotekę.


Wstępny kosztorys projektu wraz z wyszczególnieniem jego składowych

Regały, szafy, stoły, szafki na środki czystości, gazetnik, wózki biblioteczne, lada biblioteczna, krzesła do komputerów i biurowe, stoliki do komputerów, stoły dla czytelników, krzesła, regały na książki, komputery, drukarka, werticale, maty do siedzenia dla dzieci, lodówka, mikrofalówka, projektor ze stolikiem, ekran projekcyjny na statywie, radiomagnetofon z opcją MP3, konsola Xbox, telewizor.

Koszt: 250.000 zł.


Całkowity koszt projektu: 250 000,00 zł

Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?

NIE


Załączniki