wydział Oświaty i Wychowania dla Dzielnicy Mokotów - zmiany z 2018-03-15 10:17:15
Powrót do projektu

Festiwal Dla Myślących

status: Trwa ocena


FESTIWAL DLA MYŚLĄCYCH to impreza gdzie najważniejsze jest myślenie. W programie są m.innymi : układanie kostki Rubika na czas, układanie kubeczków na czas, turnieje: brydżowy,warcabowy,szachowy, scrabble, gry planszowe i inne. W 2018 roku wprowadzamy do programu rywalizację robotów. Oprócz tego proponujemy całoroczne warsztaty tematyczne: brydż, robotyka, układania kostki Rubika.

Lokalizacja na mapie

długość geograficzna: 21.0427665710449
szerokość geograficzna: 52.2062391238372

Dzielnica

Mokotów


Charakter projektu

Lokalny , Mokotów


Lokalizacja projektu

Podchorążych 49/61 Liceum Ogólnokształcące Integracyjne Przy Łazienkach Królewskich

Istotne informacje o lokalizacji

Festiwal Dla Myślących organizowany jest w CLVI Liceum Ogólnokształcącym Integracyjnym Przy Łazienkach Królewskich w Warszawie, ul. Podchorążych 49/61. Dzięki współpracy dyrekcji szkoły, nauczycieli , młodzieży oraz rodziców udało się zorganizować imprezę , która obejmuje cały budynek oraz boisko szkoły.


Klasyfikacja projektu

  • edukacja
  • kultura
  • sport

Potencjalni odbiorcy projektu

  • młodzież
  • dorośli
  • rodziny z dziećmi

Zasady korzystania z efektu realizacji projektu przez ogół mieszkańców

Warunkiem uczestnictwa w poszczególnych dyscyplinach jest wcześniejszy zapis u organizatora. Jedynym ograniczeniem jest limit startujących w poszczególnych dyscyplinach wynikający z możliwości lokalowych. W 2019 roku planowane są dwudniowe Festiwale, co na pewno da możliwość większej liczbie osób w uczestnictwie. Oczywiście ilość widzów, kibiców jest praktycznie.... nieograniczona.

W warsztatach tematycznych również uczestnictwo polega na wcześniejszym zgłoszeniu. Ilość miejsc uwarunkowana jest możliwościami finansowymi. W przypadku zbyt dużej liczby zgłoszeń uczestnicy zostaną wybrani drogą losowania.

Mieszkańcy będą informowani o planowanych imprezach w następujący sposób: strony www-festiwaldlamyslacych.pl, www.lo156.pl, urzędu dzielnicy oraz ulotki reklamowe i banery reklamowe.


Pełny opis projektu

Projekt skierowany jest do wszystkich, którzy chcą rywalizować w dyscyplinach, gdzie używa się mózgu. Skierowany jest przede wszystkim do tych, którzy chcą się rozwijać. Jest to propozycja dosłownie dla wszystkich : dzieci, młodzieży, starszych oraz seniorów. Nowatorska formuła Festiwalu to również doskonała okazja do poznania nowych form , gdzie myślenie jest najważniejsze. Zgromadzenie wielu dyscyplin w jednym miejscu , w jednym czasie to danie możliwości spędzenia wolnego czasu nie tylko dla uczestników , ale również dla widzów, którzy mogą zapoznać się z różnymi dyscyplinami. Wprowadzenie całorocznych warsztatów tematycznych to danie możliwości do poznania lub pogłębienia wiedzy w poszczególnych dyscyplinach. Bardzo ważną zasadą Festiwalu jest to , że poszczególne dyscypliny organizują najlepsi w Polsce specjaliści w danej dziedzinie. Niejednokrotnie takie zawody mają rangę mistrzostw Polski, bądź są zawodami rankingowymi, w których mogą brać udział wszyscy bez względu na umiejętności. W 2018 roku, dodatkowo, do rywalizacji wprowadzamy roboty. Planujemy zawody w układaniu kostki Rubika przez roboty. Formuła festiwalu jest otwarta i wszystkie propozycje odnośnie programu są brane pod uwagę. Wszystkie pomysły, które mają szansę realizacji, będą wdrażane. Planujemy również dodatkowe konkursy dla dzieci oraz dla całych rodzin.


Uzasadnienie dla realizacji projektu

Festiwal Dla Myślących to propozycja dla wszystkich : dzieci, młodzieży, dorosłych, dorosłych, seniorów, którzy wspólnie mają możliwość rywalizować w różnych dyscyplinach, w których używa się mózgu. Otwarta formuła oraz bogata oferta daje możliwość znalezienia , każdemu czegoś interesującego. Festiwal to również duży poligon doświadczalny dla organizującej go młodzieży.

Zgromadzenie w jednym miejscu, w jednym czasie wielu dyscyplin to również doskonała propozycja , dla osób które chciały by obejrzeć rywalizację, poznać nowe konkurencje , czy też po prostu spędzić wolny czas na czymś pożytecznym.


Wstępny kosztorys projektu wraz z wyszczególnieniem jego składowych

80580 pln

Kosztorys obejmuje:

- organizację trzech dwudniowych festiwali : koszty obsługi, nagrody, koszty marketingu i reklamy.

- organizację całorocznych /10-miesięcznych/ warsztatów tematycznych/ Przewidujemy warsztaty w czterech trzech obszarach: brydż, scrabble, robotyka , układanie kostki Rubika.

- koszty prowadzenia strony internetowej i obsługi informatycznej.

Szczegółowy kosztorys w załącznikach.


Całkowity koszt projektu: 80 580,00 zł

Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?

NIE


Załączniki