Koordynator w dzielnicy Białołęka - zmiany z 2018-02-01 14:59:01
Powrót do projektu

Bezpieczne treningi biegowe z trenerem: "Białołęcka Akademia Biegania Amatorskiego".

status: Zgłoszony


Otwarte zajęcia biegowe dla mieszkańców raz w tygodniu przez cały rok oprócz wakacji, ferii zimowych i świąt.

Prowadziłby je wykwalifikowany trener na obiekcie sportowym oraz w miarę możliwości w terenie.

Uczestnicy o różnym stopniu zaawansowania mieliby szansę bezpiecznie rozwijać swoją pasję lub spróbować swoich możliwości w grupie pod okiem trenera.

Dzielnica

Białołęka


Charakter projektu

Lokalny , Białołęka


Lokalizacja projektu

Przykładowo boisko szkolne Szkoły Podstawowej przy ul. Ostródzkiej lub Głębockiej

Istotne informacje o lokalizacji

Przykładowo boisko szkolne Szkoły Podstawowej przy ul. Ostródzkiej lub Głębockiej


Klasyfikacja projektu

  • edukacja
  • sport
  • zdrowie

Potencjalni odbiorcy projektu

  • młodzież
  • dorośli

Zasady korzystania z efektu realizacji projektu przez ogół mieszkańców

projekt ogólnodostępny, maksymalnie 50 osób, możliwość uczestnictwa po uprzednim zgłoszeniu mailowym.


Pełny opis projektu

Otwarte zajęcia biegowe dla mieszkańców odbywałyby się raz w tygodniu wieczorem, najlepiej wtorki lub środy godz. 19.00/20.00 trwające 90 minut przez cały rok oprócz wakacji, ferii zimowych i świąt.

Prowadziłby je wykwalifikowany trener na obiekcie sportowym (boiska szkolne z bieżnią, obiekty Białołęckiego Ośrodka Sportu) oraz w miarę możliwości i potrzeb uczestników w terenie .

Osoby o różnym stopniu zaawansowania miałyby szansę bezpiecznie rozwijać swoją pasję lub spróbować swoich możliwości biegowych w grupie pod okiem trenera.

Grupowe treningi są bezpieczne pod kątem poruszania się o zmroku szczególnie dla kobiet, które w ciągu dnia nie maja na to czasu z powodu pracy zawodowej lub opieki nad dziećmi.

Ponadto profesjonalne treningi zapobiegają kontuzjom i pomagają rozwijać możliwości sportowe.

Mieszkańcy mając szansę na ćwiczenia fizyczne w konkretnym miejscu i o konkretnej porze chętnie i regularnie korzystaliby z ruchu na świeżym powietrzu.

Ćwiczenia w grupie bardziej mobilizują do wyjścia z domu, regularnego uprawiania sportu,co jest udowodnioną profilaktyką wielu chorób. Rodzice którzy sami uprawiają sport są wspaniałym przykładem dla swoich dzieci. Bieganie odstresowuje, podnosi poczucie własnej wartości, zapobiega otyłości i przynosi wiele korzyści zdrowotnych dla organizmu. Ponadto wspólne regularne ćwiczenia integrują środowisko sąsiedzkie, dzielnicowe.

Zajęcia trwałyby 90 minut i zawierałyby oprócz wprowadzenia teoretycznego: rozgrzewkę, elementy szybkościowe, rozciąganie i trening siłowy.

Dzięki takim ćwiczeniom bieganie jest bardziej bezpieczne, wydajne, pozwala osiągać indywidualne rezultaty.

Ćwiczenia w zorganizowanej grupie osób z trenerem o każdej porze roku bez względu na pogodę sprawiają, że jest to sport całoroczny, przynoszący więcej korzyści niż bieganie sezonowe.


Uzasadnienie dla realizacji projektu

Bieganie z roku na rok staje się coraz bardziej popularne wśród osób dorosłych.

Coraz większym powodzeniem cieszą się zorganizowane imprezy biegowe.

Biegacze umawiają się na treningi w mediach i grupach społecznościowych.

Regularne, bezpieczne treningi biegowe z opłaconym trenerem stanowią naturalną potrzebę mieszkańców, którym w tygodniu potrzeba jest ruchu na świeżym powietrzu w grupie osób wzajemnie się motywujących.

Trener stanowi tu kluczową rolę; realizuje konkretny plan treningowy, udziela indywidualnych porad i wskazówek, prowadzi ćwiczenia ogólnorozwojowe wszystkich mięśni co stanowi podstawę bezpiecznego biegania, pilnuje tempa oraz czuwa nad bezpieczeństwem.


Wstępny kosztorys projektu wraz z wyszczególnieniem jego składowych

Przy założeniu, że miejsca w których odbywać się będą treningi są własnością dzielnicy jedynym kosztem jest wynagrodzenie dla wykwalifikowanego trenera w wysokości około 150 zł netto za 90 minut zajęć.

Szacując dla 40 zajęć rocznie (raz w tygodniu pomijając wakacje i ferie), roczny koszt projektu to ok. 8 tys. zł. netto.


Całkowity koszt projektu: 8 000,00 zł

Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?

NIE


Załączniki