slacek - zmiany z 2018-04-12 14:03:12
Powrót do projektu

Łagodna joga i relaksacja na Bielanach

status: Zgłoszony


Bezpłatne zajęcia z relaksacji i łagodnej jogi dla wszystkich mieszkańców Bielan bez względu na wiek i kondycję fizyczną. Zajęcia ukierunkowane na poprawę samopoczucia, redukcję stresu oraz zwiększenie elastyczności ciała i poprawę sprawności fizycznej. Prowadzone przez wykwalifikowanego trenera relaksacji i jogi. W trakcie zajęć stosowane będą elementy technik oddechowych.

Lokalizacja na mapie

długość geograficzna: 20.920481979847
szerokość geograficzna: 52.3109253305261

Dzielnica

Bielany


Charakter projektu

Ogólnodzielnicowy


Lokalizacja projektu

ul. Samogłoski 9a, ul. Estrady 112, Park Młociński, Park Chomicza/Park Herberta

Istotne informacje o lokalizacji

Filia BOK Estrady 112, MAL Samogłoska ul. Samogłoski 9a


Klasyfikacja projektu

  • sport

Potencjalni odbiorcy projektu

  • dorośli
  • seniorzy
  • studenci

Zasady korzystania z efektu realizacji projektu przez ogół mieszkańców

Zajęcia dostępne dla wszystkich mieszkańców bez względu na wiek i sprawność fizyczną.

Proponowane terminy zajęć w ogólnodostępnych placówkach filia BOK na ul. Estrady – poniedziałek i środa, MAL Samogłoska przy ul. Samogłoski 9a lok 3m – wtorek i piątek

Na zajęcia będą obowiązywały zapisy telefoniczne lub e-mailowe.

Zajęcia będą prowadzone od lutego do grudnia (w okresie wakacyjnym w plenerze w Parku Młocińskich i oraz w Parku Chomicza lub Parku Herberta.


Pełny opis projektu

Bezpłatne zajęcia z relaksacji i łagodnej jogi z elementami technik oddechowych dla wszystkich mieszkańców Bielan bez względu na wiek, płeć czy sprawność fizyczną. Zajęcia ukierunkowane na poprawę samopoczucia, redukcję stresu oraz zwiększenie elastyczności ciała i poprawę sprawności fizycznej. W trakcie zajęć uczestnicy nie tylko zadbają o sprawność fizyczną, ale dzięki technikom relaksacyjnym i oddechowym odprężą się i odstresują. Ćwiczenia nie tylko wzmocnią mięśnie, zlikwidują przykurcze i poprawią wytrzymałość, ale będą kształtowały prawidłową postawę ciała, nauczą jak istotny jest oddech i jak prawidłowo oddychać, jak się odprężać i relaksować. Zajęcia uświadomią też uczestnikom potrzeby własnego ciała i nauczą wsłuchiwać się w nie.

W trakcie zajęć uczestnikom zostaną zapewnione maty do ćwiczeń oraz pomoce niezbędne do wykonywania ćwiczeń dla osób początkujących takie jak klocki i paski.

Aby mogło skorzystać więcej osób zajęcia będą odbywały się w dwóch różnych lokalizacjach, dwa razy w tygodniu w każdej lokalizacji.Prowadzący: wykwalifikowany trener relaksacji i jogi.

Czas trwania: 1,5 godziny (1 godzina ćwiczeń i 30 minut relaksacji).


Uzasadnienie dla realizacji projektu

Brakuje ogólnodostępnych, bezpłatnych zajęć z łagodnej jogi z relaksacją na Bielanach. MAL Samogłoska w 2017 roku wprowadził jogę 2 razy w miesiącu, a zainteresowanie było bardzo duże i ciężko było się zapisać (poza tym zajęcia odbywały się tylko 2 x w miesiącu). Ludzie są bardzo zestresowani i mają dużo napięć w ciele na które joga i relaksacja są doskonałym remedium. Relaks podczas takich zajęć sprzyja nie tylko dobremu samopoczuciu ale i zdrowiu. Takie zajęcia powinny się więc odbywać na Bielanach w kilku lokalizacjach i co najmniej 2 razy w tygodniu aby jak najwięcej mieszkańców mogło doświadczać dobrodziejstw relaksacji i jogi.


Wstępny kosztorys projektu wraz z wyszczególnieniem jego składowych

- Instruktor relaksacji i jogii - 32 600,00 zł

- Sprzęt dla 20 osób - 3 200,00 zł (sprzęt do jogi w postaci mat do ćwiczeń, klocków do jogi i pasków do jogi)

- Przygotowanie i dystrybucja plakatów – 400,00 zł

Obsługa i administracja zajęć (zapisy, administracja) – 100,00 zł / mc,

1 100,00 zł / 11 m-cy trwania zajęć

- Organizacja miejsca w MAL na przechowywanie sprzętu do jogi: 600,00 zł


Całkowity koszt projektu: 37 500,00 zł

Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?

NIE


Załączniki