Koordynator w dzielnicy Rembertów - zmiany z 2018-05-29 10:50:29
Powrót do projektu

Warsztaty kulinarne dla dzieci

status: Zgłoszony


Kurs kulinarny dla dzieci. Projekt przewiduje przeprowadzenie praktyucznych praktycznych warsztatów zdrowego żywienia dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym (klasy 1-3).

Lokalizacja na mapie

długość geograficzna: 21.1358311772346
szerokość geograficzna: 52.2469254156056

Dzielnica

Rembertów


Charakter projektu

Ogólnodzielnicowy


Lokalizacja projektu

Dom Kultury “Rembertów”, al. Komandosów 8, Nowy Rembertów, Warszawa

Istotne informacje o lokalizacji


Klasyfikacja projektu

  • edukacja
  • zdrowie

Potencjalni odbiorcy projektu

  • dzieci
  • młodzież
  • rodziny z dziećmi

Zasady korzystania z efektu realizacji projektu przez ogół mieszkańców

Ze względu na fakt, że ilość miejsc na warsztatach jest ograniczona - o możliwości uczestnictwa zadecyduje kolejność zgłoszeń. Rekrutacja prowadzona będzie przez Urząd Dzielnicy Rembertów lub przez Dom Kultury “Rembertów”


Pełny opis projektu

Kurs kulinarny dla dzieci. Projekt przewiduje przeprowadzenie warsztatów zdrowego żywienia dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym (klasy 1-3). Warsztaty mają mieć charakter praktyczny - dzięki nim młodzi ludzie poznają nowe smaki, nauczą się przygotowywać proste i zdrowe dania. Zapoznają się z piramidą zdrowego żywienia i kto wie, być może zapałają miłością do gotowania. Warsztaty mają na celu połączyć przyjemność z przygotowywania posiłków ze zdobywaniem wiedzy na temat zdrowego żywienia i prawidłowo zbilansowanej diety.

Warsztaty miałyby się odbywać w dni powszednie w godzinach 16:00-18:00 lub w soboty w godzinach 12:00 14:00 na terenie Domu Kultury “Rembertów”, która posiada własną kuchnię. Każdy warsztat trwałby 60-90 minut. Planowana liczba uczestników jednego warsztatu to 8-10 dzieci. Liczba warsztatów w ramach tego projektu: 16.

Każdy z planowanych warsztatów zostanie przeprowadzony dla grupy 8-10 dzieci. Ze względu na fakt, że ilość miejsc na warsztatach jest ograniczona - o możliwości uczestnictwa zadecyduje kolejność zgłoszeń. Rekrutacja prowadzona będzie przez Urząd Dzielnicy Rembertów lub przez Dom Kultury “Rembertów”.

Organizator, oprócz przygotowania spotkań zapewni wszystkim uczestnikom przepisy (instrukcje obrazkowe dla dzieci), materiały i produkty spożywcze do realizacji warsztatów, a także odpowiedni sprzęt gastronomiczny (np. opiekacze). Organizator zapewni także po 5 propozycji (przepis z instrukcją obrazkową) innych dań możliwych do przygotowania w rodzinnym gronie w domach. Na koniec każdego z warsztatów uczestnicy będą mogli zabrać do domu pamiątkowe dyplomy uczestnictwa w warsztatach.


Uzasadnienie dla realizacji projektu

Coraz większa ilość dzieci i osób młodych zaczyna chorować na nadwagę i otyłość. Zaszczepienie w dzieciach idei zdrowego odżywiania w formie praktycznej zabawy i samodzielnego szykowania posiłków podnosić będzie poziom zdrowia przyszłych pokoleń mieszkańców dzielnicy.


Wstępny kosztorys projektu wraz z wyszczególnieniem jego składowych

Koszt wynagrodzenia osoby prowadzącej 150 zł x 16 warsztatów = 2400 zł

Koszt materiałów (np. odzież ochronna), w tym przepisów ok. 1600 zł

Koszt produktów spożywczych 10 osób x 16 warsztatów x 35 zł = 5600 zł

Koszt nasion do nasadzenia produktów w ogrodzie Domu Kultury ok. 200 zł

Koszt zakupu urządzeń gastronomicznych (np. blendery, miksery, opiekacze itp.) ok. 4000 zł

Koszt sprzątania po każdych zajęciach ok. 600 zł


Całkowity koszt projektu: 14 400,00 zł

Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?

NIE


Załączniki