Koordynator w Zarządzie Zieleni - zmiany z 2018-04-23 10:34:23
Powrót do projektu

Rozbudowa dojścia do promu nad Wisłą

status: Trwa ocenaZgłoszony


Rozbudowa dojścia do promu nad Wisłą o pływający pomost z poręczą, służący do cumowania kajaków i małych łódek oraz wykorzystywany przez wędkarzy do łowienia rybpolegająca na remoncie głowicy ostrogi wraz z wykonaniem polerów cumowniczych.

Lokalizacja na mapie

długość geograficzna: 20.933707952499399337079524994
szerokość geograficzna: 52.328887756909

Dzielnica

Białołęka


Charakter projektu

Lokalny , Białołęka


Lokalizacja projektu

część działki 1/5 obręb 40117, zejście z wału wiślanego do promu, na wysokości osiedla przy ul. Odkrytej 15-29

Istotne informacje o lokalizacji

Wskazana lokalizacja jest obecnie wykorzystywana , pod względem uczęszczania przez mieszkańców oraz jej położenia w newralgicznym punkcie osiedla. Cypel przy którym cumuje prom rowerowy, nieopodal zejścia z wału wiślanego do promu, na wysokości osiedla przy ul. Odkryta 25-29


Klasyfikacja projektu

  • komunikacja/drogi
  • przestrzeń publiczna
  • sport

Potencjalni odbiorcy projektu

  • dorośli
  • rodziny z dziećmi
  • rowerzyści

Zasady korzystania z efektu realizacji projektu przez ogół mieszkańców

projekt ogólnodostępny dla kajakarzy oraz wędkarzy oraz mieszkańców.


Pełny opis projektu

Rozbudowa "dojścia do promu nad Wisłą" o pływający pomost z poręczą, służący do cumowania kajaków i małych łódek, które można wypożyczyć na plaży przy moście Skłodowskiej-Curie, polegająca na ponownym ułożeniu przemieszczonych przez wody wezbraniowe płyt betonowych. Obruszane płyty należy podnieść, poprawić warstwę stabilizująca z kruszyw i ułożyć płyty ponownie. Naprawiona nawierzchnia poprawi dostęp aby udać się na pobliską "strefę sportu nad Wisłą", w celu odpoczynku oraz wykorzystywany przez wędkarzy do łowienia ryb. Obok pomostu ustawienie ławki z oparciem i kosza na śmieci oraz 4 poręczy U-kształtnych do pozostawiania roweru, czyli na 8 rowerów. Pomost wybudowany po przeciwnej stronie cypla, gdzie cumuje prom, aby zachować bezpieczeństwo oraz poprawi bezpieczeństwo osób korzystających z przeprawy promowej i samej główki. Wykonanie elementów cumowniczych ma na celu poprawę bezpieczeństwa dla kajakarzy oraz rowerzystów korzystających z promu.


Uzasadnienie dla realizacji projektu

Element architektury wodno-lądowej służący do cumowania kajaków i małych łódek, które można wypożyczyć na plaży przy moście Skłodowskiej-Curie, aby udać się na pobliską "strefę sportu nad Wisłą" w celu odpoczynku oraz wykorzystywany przez wędkarzy do łowienia ryb w celu uatrakcyjnienia okolicy i promocji Wisły.


Wstępny kosztorys projektu wraz z wyszczególnieniem jego składowychpomost pływający żelbetonowy z poręczą (ok. 10 m długości x 2m szerokości) 23 000 złprojekt 2500 zł betonowa ławka z oparciem 1750 zł betonowy kosz na śmieci 750 zł stojak rowerowy U-kształtny 4 x 500 zł = 2000 zł ceny z transportem i montażem

wykonanie projektu wraz z uzgodnieniami 10000 zł

wykonanie prac budowlanych: 35 000zł

wykonanie oznakowania projekty 1000 zł
Całkowity koszt projektu: 30 46 000,00 zł

Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?

TAK


Rodzaj oraz szacunkowa wartość kosztów eksploatacji efektu realizacji projektu w kolejnych latach

koszty konserwacji, naprawy oraz mycia po wylewach Wisły (min. 2 razy w roku)


Całkowity koszt eksploatacji: 2 000,00 zł

Załączniki