Koordynator w Dzielnicy Praga Południe - zmiany z 2019-08-27 13:40:27
Powrót do projektu
PUMPTRACK

Pumptrack na Pradze-Południe

status: ZgłoszonyTrwa ocena


Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Praga-Południe
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
ul. Wał Miedzeszyński - vis-a vis HANGARU 646
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Dzielnica Praga Południe / nr działki 16 / nr obrębu 30603

Dane projektu

Skrócony opis projektu:
Opis projektu:
Mój projekt polega na budowie PUMPTACKa - innowacyjnego, zdobywającego niezwykłą popularność na świecie placu zabaw przeznaczonego do zbiorowej rekreacji dla użytkowników rowerów, rolek, hulajnóg, deskorolek. Obiekt wykonany w nawierzchni bitumicznej - trwałej i bezobsługowej. Tor zbudowany z szybkich zakrętów i muld. Wyrabia on u użytkowników refleks, zmysł równowagi oraz kondycję. Przeznaczony jest dla wszystkich mieszkańców, niezależnie od wieku.
Projektowanie uniwersalne:
Nie
Projektowanie uniwersalne - uzasadnienie:
Uzasadnienie realizacji projektu:
Jazda po torze polega na wykonywaniu intuicyjnych i skoordynowanych ruchów ’góra–dół’, dzięki którym poruszanie się po torze może odbywać się bez pedałowania lud odpychania. Jest to obiekt stanowiący idealne połączenie bezpiecznej zabawy, jazdy na rowerze,rolkach,deskorolce,hulajnodze i przebywania na świeżym powietrzu. Przeznaczony jest zarówno dla profesjonalistów, pasjonatów jak i całych rodzin. Pomaga także w zacieraniu różnic pokoleniowych oraz budowaniu dobrych relacji. Sport ten wyrabia refleks, zmysł równowagi, pewność siebie, obycie ze sprzętem rowerowym,rolkowym itp. oraz kondycję fizyczną.

Jest jednocześnie bezpieczną zabawą na każdym poziomie zaawansowania. Dzięki odpowiedniemu profilowaniu trasy jest przejezdny na zróżnicowanych prędkościach, zarówno dla małych rowerków dziecięcych jak i dużych rowerów górskich.Te mini-tory uczą koordynacji ruchowej, która poprzez wykorzystanie muld i band pozwala napędzać rower i itp. W Europie widok całych rodzin biorących udział w zawodach nie jest dziś zaskoczeniem. Podobnie pikniki organizowane przy okazji tego typu spotkań, stają się coraz bardziej popularne wśród lokalnych społeczności. Niemal każdy może jeździć po PUMPTRACKU. Początkujący będą powoli i spokojnie przejeżdżać tor, wprawni rowerzyści rywalizować między sobą, a najlepsi jeździć na jednym kole. Nasza dzielnica nie ma takiego obiektu, a patrząc na ilość mieszkańców jeżdżących na rowerach,rolkach,deskorolkach i hulajnogach, jest bardzo duże zapotrzebowanie na budowę takiego miejsca. Z powodzeniem będzie można również organizować zawody i warsztaty.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu:
  • edukacja
  • kultura
  • sport
Potencjalni odbiorcy projektu:
  • dzieci
  • młodzież
  • dorośli
  • seniorzy

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu:
350 000 zł
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
350 000,00 zł

Dokumenty

Załączniki
  • pumptrack.jpg
  • pumptrack 2.jpg
  • iloverolki.png