Autor projektu - zmiany z 2019-06-05 13:20:05
Powrót do projektu

" PING-PONG 8+" nauka gry od podstaw dla dzieci i młodzieży z dzielnic Bemowo i Wola.

status: Zgłoszony


Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
ogólnomiejski
Dzielnica:
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Dzielnica Bemowo i Dzielnica Wola na terenie szkół podstawowych

Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Projekt skierowany jest zarówno dla Woli i Bemowa ponieważ są to sąsiadujące ze sobą dzielnice co powoduje ułatwiony dojazd, dojście a przez co daje możliwość większego wyboru lokalizacji dla mieszkańców. Zajęcia prowadzone będą w miejscach wskazanych przez dzielnice Bemowo i Wola ponieważ odpowiedni wydział będzie posiadał wiedzę dotyczącą dysponowaniem wolną salą gimnastyczną, salą szkoleniową, salą sportową w których znajduje się możliwość korzystania ze stołów do tenisa stołowego. Wskazane byłoby aby zajęcia odbywały się w szkołach, które dotychczas nie uczestniczyły w tego typu projekcie.

Dane projektu

Skrócony opis projektu:
Opis projektu:
Celem projektu jest bezpłatna nauka gry w tenisa stołowego w celu podniesienia sprawności fizycznej, zainteresowania nową dyscypliną sportu, pokazaniem jednej z zapomnianych już form aktywności fizycznej. Sport ten nie wymaga ponoszenia dużych nakładów finansowych wystarczy być posiadaczem rakietki i małej piłeczki i można grać. Nauka gry przez profesjonalistów umożliwi lepsze zrozumienie zasad gry i zapozna z prawidłową postawą i odbiorem sportu. Prowadzenie zajęć dostosowane będzie do wieku , możliwości i warunków fizycznych dzieci i młodzieży. Nauczy dyscypliny, zorganizowania , właściwej reakcji na stres związany z emocjami sportowymi, umiejętność współpracy z drugim człowiekiem. Dzieci i młodzież posiadając umiejętność gry zostanie bardziej zachęcona do wyjścia z domu i spotkań z rówieśnikami, rywalizacji sportowej.Wypożyczenie stołu do gry w ping ponga nie jest dużym wydatkiem finansowym co w większym stopniu zachęca do wyjścia i pogrania z rówieśnikami. Nauka gry w tenisa stołowego umożliwi dzieciom atrakcyjniejsze spędzanie czasu wolnego w wakacje, ferie zimowe czy wolne weekendy. W tenisa można grać zarówno na świeżym powietrzu jak i w pomieszczeniach tj. halach sportowych, korytarzach szkolnych, w zależności od umiejscowienia stołów można grać o różnych porach roku i dnia co czyni ofertę bardziej atrakcyjną. Treningi mają być prowadzone w okresie wiosna-lato oraz jesień zima.

Po 2 treningi 1 godzinne dziennie - kolejno następujące po sobie. Należy przyjąć , że przeszkolone zostaną 2 grupy każdego tygodnia i tak analogicznie co tydzień w sezonie wiosna-lato, jesień-zima. Należy przyjąć że trenowane grupy będą małe z uwagi na specyfikę sportu. Liczebność grup uzależniona będzie od prowadzącego trenera w celu osiągnięcia efektów szkoleniowych.II tury szkolenia :

* wiosna-lato/jesień-zima dla każdej z dzielnic .

*koszt szkolenia dla Bemowa 65000 zł. koszt szkolenia dla Woli 65000 zł.

Do szacowania kosztów przyjęto wynagrodzenie trenera 100 zł/h. wynajem sali wraz ze sprzętem, koszty graficznego oznakowania dedykowanego budżetowi obywatelskiemu, materiały reklamowe.

Zgodnie z par. 7 uchwały Rady m.st.Warszawy z dnia 11 kwietnia 2019 r. nr XI/218/2019 INFORMUJĘ ŻE:

- z projektu będzie można korzystać nieodpłatnie

- rekrutacja powinna się odbywać poprzez zgłoszenia telefoniczne, emailowo lub osobiście w komórce właściwej dla prowadzonego zadania , a informacja o rozpoczęciu naboru powinna zostać umieszczona na stronie internetowej Dzielnicy Bemowo, Wola oraz na tablicy ogłoszeń w Urzędzie.

- oferta powinna być skierowany tylko i wyłącznie do osób które dotychczas nie korzystały z takiego projektu aby móc dotrzeć do większej liczby zainteresowanych.
Projektowanie uniwersalne:
Nie
Projektowanie uniwersalne - uzasadnienie:
Uzasadnienie realizacji projektu:
Projekt skierowany jest do dzieci i młodzieży szkół podstawowych znajdujących się na terenie dwóch dzielnic Warszawy - Bemowo i Woli. Ponieważ nauka gry w ping-ponga w zaproponowanej przeze mnie formie cieszy się dużym zainteresowaniem a możliwości szkół na terenie Bemowa są ograniczone w zakresie dostępności sal treningowych chciałam zaproponować rozszerzenie oferty na teren dzielnicy Wola. Dzielnica sąsiadująca z Bemowem z bardzo dobrą komunikacją (autobus, tramwaj )pomimo budowy metra. Zwiększy dostępność dla zainteresowanych i poszerzy grono osób z umiejętnościami gry w ping ponga.

Sport pozytywnie wpływa na fizyczny rozwój młodych ludzi. Nauka gry w ping-ponga dzieci i młodzieży będzie miała pozytywny wpływ na ich sprawność fizyczną. Spowoduje, że dzieci nie będą się nudziły, wypromuje zdrowy stylu życia i aktywność ruchową. Pokazanie dzieciom jednej z wielu możliwości spędzania czasu wolnego z rówieśnikami "wyciągnięcie ich z domów" poznanie nowej dyscypliny sportu nie wymagającej ponoszenia dużych nakładów finansowych. Umiejętność gry w ping ponga przyda się jako aktywna forma spędzania czasu na przerwach szkolnych, lekcjach wf , obozach czy piknikach, zachęci dzieci i młodzież do uprawiania tej dyscypliny sportu .

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu:
  • edukacja
  • sport
Potencjalni odbiorcy projektu:
  • dzieci
  • młodzież
  • osoby z niepełnosprawnością

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu:
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
130 000,00 zł

Dokumenty

Załączniki