Koordynator w Dzielnicy Praga Południe - zmiany z 2019-08-08 11:59:08
Powrót do projektu

Klub dla rodzin "Zwalcz Nudę", miejsce przyjazne rodzinie na Pradze - Południe

status: ZgłoszonyTrwa ocena


Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Praga-Południe
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Kickiego 1 lok U4, fundacja udostępnia lokal na cele prowadzenia w nim klubu w ramach BPP - posiadamy odpowiednie pismo Fundacji, jednak nie ma miejsca we wniosku na jego załączenie.
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Klub, jako wolna przestrzeń w ramach budżetu partycypacyjny będzie otwarty 32 godziny w tygodniu, dodatkowo jest otwierany na wydarzenia prowadzone przez fundację, warsztaty dofinansowane z innych projektów co daje łącznie ponad 40 godzin w tygodniu. Odbywają się tutaj warsztaty, zajęcia, animacje, spotkania, imprezy czy po prostu można przyjść z dziećmi i skorzystać z bezpłatnej sali zabaw czy spotkać się ze znajomymi i porozmawiać przy herbacie. Wszystko w klubie jest bezpłatne i dostępne dla mieszkańców dzielnicy. Jesteśmy też zawsze otwarci na pomysły naszych gości - dzięki nim powstało już kilkadziesiąt ciekawych spotkań na różne tematy. To miejsce spotkań lokalnych rodzin w samym środku dzielnicy, które może funkcjonować w takiej otwartej formule jedynie dzięki budżetowi partycypacyjnemu. Lokal przy Kickiego 1 jest wynajmowany od miasta przez Fundację Zwalcz Nudę, która wyraziła zgodę na jego udostępnienie do realizacji niniejszego projektu. Budżet został oszacowany w następujący sposób: 1. koszt koordynatora - (ok. 2500 pensji netto plus koszty pracodawcy ZUS plus US) przez 12 miesięcy 2. koszt comiesięcznego działania klubu - czyli materiały na warsztaty i animacje, środki higieniczne czy czystości - 500 PLN miesięcznie przez 12 miesięcy 3. koszt dokupienia sprzętu, jego amortyzacja, drobne naprawy bieżące - w sumie 6.000 PLN na cały rok.

Dane projektu

Skrócony opis projektu:
Opis projektu:
Proponujemy Państwu kontynuację prowadzenia miejsca, które jest dla Was. Nasz projekt to efekt kilkuletniej pracy. Zaowocowała ona stworzeniem miejsca, na które składają się: 1. Strefa malucha - bezpieczna sala zabaw. A w niej basen z kulkami, zjeżdżalnia i atestowany mini labirynt. 2. Otwarta przestrzeń kawiarniano-świetlicowa. Jest tu wypożyczalnia gier planszowych - w budżecie ujęte jest małe doposażenie pomieszczenia i dokupienie sprzętu. Tu też organizujemy we współpracy z mieszkańcami dzielnicy i klubowiczami m.in.: babskie wieczory, mikołajki, zawody w szachy itp. Każdy członek klubu może zorganizować tu swoje wydarzenie. 3. Warsztaty - organizacja serii nieodpłatnych warsztatów - program jest tworzony wspólnie z mieszkańcami. W 2016 - 2019 r odbyły się tu m.in warsztaty z pierwszej pomocy, warsztaty kulinarne, eksperymenty, zajęcia językowe, mikołajki, andrzejki czy opowieści o podróżach rodzinnych. Na pewno znajdą się w programie takie pozycje jak: poprawa kompetencji rodzicielskich; mały artysta; eksperymenty; angielski; joga... Realizujemy też inne pomysły naszych sąsiadów, klubowiczów i zaprzyjaźnionych NGO. Klub istnieje od wiosny 2016 roku. Bez wsparcia BPP bylibyśmy otwarci jedynie na zajęcia kilka godzin w tygodniu - dzięki wsparciu BPP możemy być otwarci prawie codziennie i oddajemy do dyspozycji mieszkańców nowoczesną, wspólną przestrzeń. Potrzebny jest pracownik, który klub w 2020 roku poprowadzi, będąc na miejscu szczególnie w sali głównej, która dzięki niemu będzie mogła być otwarta w wymiarze 32 godzin tygodniowo (plus 8 godzin na pracę organizacyjną). To największy koszt naszego budżetu. Mamy świadomość, że w dofinansowaniu z budżetu partycypacyjnego koszty pracownicze są na drugim planie. Jednak w przypadku miejsca, w którym jest sprzęt Fundacji, oddany mieszkańcom do bezpłatnego wykorzystania, otwarte pomieszczenia należące do fundacji - musi być osoba, która jest zawsze na miejscu, zajmuje się obsługą gości i sprzętu. Oprócz kosztów koordynatora projekt zakłada też dofinansowanie drobnych napraw i zakupów bieżących na prowadzenie warsztatów czy środki czystości. Koszty czynszu i użytkowania lokalu pokrywa fundacja.
Projektowanie uniwersalne:
Nie
Projektowanie uniwersalne - uzasadnienie:
Uzasadnienie realizacji projektu:
Klub to miejsce inicjatyw lokalnych, otwarta przestrzeń dla każdego mieszkańca dzielnicy. Tu odbywają się nieodpłatne warsztaty, wspólne wydarzenia. Integrujemy sąsiadów i klubowiczów. Organizujemy urodziny, pokazy slajdów, czy mikołajki. W latach 2016-2019 korzystajc z projektów miejskich oraz BPP zrealizowaliśmy prawie tysiąc warsztatów i wydarzeń rodzinnych. Na miejscu musi być na stałe pracownik - dzięki temu klub może działać, a sprzęt i lokal są zaopiekowane. Klub odpowiada przede wszystkich na potrzeby rodzin i dzieci, nie każdy bowiem może sobie pozwolić na spędzenie czasu przy kawie w płatnej sali zabaw, czy na zajęcia płatne. U nas wszystko jest bezpłatne. Takie miejsce to nie tylko miejsce spotkań i lokalnej integracji, ale też fajnie urządzona przestrzeń do rozwoju osobistego.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu:
  • pomoc społeczna
Potencjalni odbiorcy projektu:
  • dzieci
  • młodzież
  • dorośli
  • seniorzy
  • głównie rodziny z dziećmi

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu:
1. koszt koordynatora - (ok. 2500 pensji netto plus koszty pracodawcy ZUS plus US) przez 12 miesięcy 2. koszt comiesięcznego działania klubu - czyli materiały na warsztaty i animacje, środki higieniczne czy czystości - 500 PLN miesięcznie przez 12 miesięcy 3. koszt dokupienia sprzętu, jego amortyzacja, drobne naprawy bieżące - w sumie 6.000 PLN na cały rok.

Łącznie 65000 zł
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
65 000,00 zł

Dokumenty

Załączniki
  • Klub dla Rodzin _Przentacja Klubu.pdf
  • Kolarz KLUB-compressed.pdf