Autor projektu - zmiany z 2019-06-06 12:14:06
Powrót do projektu

Budowa progów zwalniających na ul. Dzielnicowej i Stanisława Krupki

status: Zgłoszony


Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Wawer
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
ul. Dzielnicowa, Stanisława Krupki na odcinku od Traktu Lubelskiego do ul. Wichrowej.
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:

Dane projektu

Skrócony opis projektu:
Opis projektu:
Opis projektu

Ul. Dzielnicowa to spokojna osiedlowa uliczna na ulica w zielonym Wawrze. Mieści się przy niej przedszkole "To Tu" i osiedlowe centrum kulturalno-sportowe. Ta piękna ulica biegnąc biegnąca od Traktu Lubelskiego rozwidla się przy ulicy Leonarda Buczkowskiego na krótką, ale gęsto zamieszkaną ulicę Stanisława Krupki. Pomiędzy nimi jest mały skrawek zieleni chętnie wykorzystywany użytkowany przez okolicznych mieszkańców.

Niestety , ani ulica Dzielnicowa, ani Stanisława Krupki na swoich odcinkach od ul.Wichrowej do Traktu Lubelskiego ul.Trakt Lubelski nie posiadają progów zwalniających. Wielokrotnie dochodziło na tym odcinku do niebezpiecznych sytuacji z udziałem pieszych (których na wymienionym odcinku jest bardzo dużo) w wyniku przekraczania prędkości i brawurowej jazdy kierowców. Naszym celem jest zmiana takiego stanu rzeczy i zbudowanie 4 progów w miejscach: przy skrzyżowaniu ze z ul.Szparagową, przy skrzyżowaniu z ul.Leonarda Buczkowskiego i po jednym w połowie drogi między Buczkowskiego a Wichrowąna rozwidleniach ul. Dzielnicowej i ul. Krupki (łącznie dwa progi, jeden na rozwidlenie).
Projektowanie uniwersalne:
Nie
Projektowanie uniwersalne - uzasadnienie:
Uzasadnienie realizacji projektu:
Liczba pieszych, w tym dzieci , które uczęszczają do przedszkola To To"To Tu" oraz docierających do położonej nieco dalej na ulicy Wichrowej szkoły, mieszkańców korzystających z zieleni miejskiej, oraz z oferty ośrodka sportowo kulturalnego stale rośnie. Niestety rośnie również ruch samochodowy na ulicy Widocznejwymienionym odcinku ul. Dzielnicowej i Krupki. Wzrastające zagrożenie dla pieszych, szczególnie dla dzieci i dla mieszkańców zostanie znacząco obniżone dzięki 4 progom zwalniającym, które zmniejszą prędkość pojazdów na szczególnie newralgicznym odcinku z 50 do 30 km na godzinę. Badania pokazują od lat, że 20km różnicy w prędkości pojazdu, w przypadku kolizji drogowej z pieszym mogą stanowić różnicę pomiędzy życiem , a śmiercią. Tym samym uznajemy ten projekt za warty realizacji. Jest to zresztą kolejna prośba i inicjatywa lokalnej społeczności w tej sprawie.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu:
  • komunikacja/drogi
  • przestrzeń publiczna
Potencjalni odbiorcy projektu:
  • dzieci
  • młodzież
  • dorośli
  • seniorzy
  • osoby z niepełnosprawnością

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu:
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
100 000,00 zł

Dokumenty

Załączniki