Koordynator w Dzielnicy Wawer - zmiany z 2019-08-07 10:18:07
Powrót do projektu

Bezpieczna droga do szkoły SP 76 - progi zwalniające na Poezji

status: ZgłoszonyTrwa ocena


Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Wawer
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Ul. Poezji
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Progi powinny być usytuowane przed każdym przejściem dla pieszych na ul. Poezji. oraz na wysokości każdego z dwóch przystanków autobusowych.

Dane projektu

Skrócony opis projektu:
Opis projektu:
1. Instalacja progów zwalniających z separatorami w ulicy Poezji na całej jej długości.Inwestycja ma szczególne znaczenie dla zapewnienia bezpieczeństwa dzieci uczęszczających do Szkoły Podstawowej nr 76 oraz innych uczestników ruchu drogowego.Projekt polega na instalacji progów zwalniających typu wyspowego z zabezpieczeniem uniemożliwiającym ich omijanie oraz oznakowaniem w okolicy przejść dla pieszych na ul. Poezji.

Projektowanie uniwersalne:
Nie
Projektowanie uniwersalne - uzasadnienie:
Uzasadnienie realizacji projektu:
Ulica Poezji charakteryzuje się dużym natężeniem ruchu, pełniąc funkcję trasy zastępczej dla mieszkańców miasta Józefów i Otwock zastępczo za ul. Wał Miedzeszyński i ul. Patriotów. Stała się drogą dojazdową do nowo wybudowanych osiedli.

Usytuowanie Szkoły Podstawowej nr 76 przy tak ruchliwej ulicy wymaga zwiększenia bezpieczeństwa dzieci.

Dzieci w celu dostania się do i ze szkoły zmuszone są przechodzić przez tę ulicę co przy dużym natężeniu ruchu, szybko jeżdżących samochodach, często przekraczającymi dozwoloną prędkość jest niebezpieczne. Dodatkowo należy zauważyć, że dzieci często poruszają się za pomocą hulajnogi lub roweru co dodatkowo znacząco zwiększa ryzyko niebezpiecznych sytuacji. Należy zauważyć, że do szkoły uczęszczają dzieci od lat 6 co przy dużej prędkości samochodów przy jednoczesnym zagapieniu się uczniów (telefony komórkowe, przepychanie czy nieostrożność)często powoduje niebezpieczne sytuacje i tylko przez dużą dozę szczęścia i przytomności dorosłych nie doszło do nieszczęśliwego wypadku.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu:
  • komunikacja/drogi
  • przestrzeń publiczna
Potencjalni odbiorcy projektu:
  • dzieci
  • młodzież
  • dorośli
  • wszyscy uczestnicy ruchu drogo

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu:
Zgodnie z cenami z roku 2019 koszt budowy progów na wskazanym odcinku wraz z opracowaniem projektu wyniesie ok. 55 000,00
Szacunkowy koszt realizacji projektu: 65
55 000,00 zł

Dokumenty

Załączniki