Autor projektu - zmiany z 2019-06-01 15:24:01
Powrót do projektu

Schody na szczyt górki Szczęśliwickiej

status: Zgłoszony


Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Ochota
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Ochota, Park Szczęśliwicki, Drawska 22, szczyt górki Szczęśliwickiej

Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Obręb nr 20312

Działka nr 59/8

Plan zagospodarowania Z2.2 US/ZPOkolice szczytu górki Szczęśliwickiej

Dane projektu

Skrócony opis projektu:
Opis projektu:
Górka Szczęśliwicka jest jedną z największych atrakcji parku Szczęśliwickiego. Z jej szczytu można podziwiać przepiękną panoramę Warszawy. Niestety jest to możliwe jedynie w godzinach działania ośrodka Aktywna Warszawa po wjeździe kolejką krzesełkową za opłatą. Przez te ograniczenia niewielu korzysta z tej możliwości.Celem projektu jest ogólnodostępny taras widokowy na szczycie góry, do którego można dojść za darmo po schodach. Z tarasu będzie można podziwiać panoramę Warszawy i kibicować narciarzom.W zalącznikach przedstawiam 4 możliwe warianty realizacji projekty5 możliwych wariantów realizacji projektu, jak i jestem otwarty na inne propozycje. Wariant A i Ca wykorzystują istniejący taras, co pozwala ograniczyć koszty, ale wymaga rozwiązania by użytkownicy kolejki i schodów mogą dzielić się tym tarasem. Warianty B i Cb, D zakładają stworzenie nowego wydzielonego tarasu. Preferowany jest wariant D w miejscu wydeptanej ścieżki.Schody/chodnik mogą być wykonany z kraty podobnie jak galeria widokowa na gołoborzu (Łysica, Świętokrzyski Park Narodowy).

https://www.swietokrzyskipn.org.pl/edukacja/galeria_widokowa/

Pozwoli to ograniczyć ingerencje w podłoże i utrzymać powierzchnię biologicznie czynną. Dodatkowo by zwiększyć powierzchnie biologicznie czynną można rozebrać równoległe schody prowadzące do nikąd (wariant D).Taras powinnien być dostępny całodobowo za darmo. Zarządca Aktywna Warszawa powinnien mieć możliwość zamknięcia w określonych przypadkach (np. złe warunki atomsferyczne, miejsce dla publiczności podczas zawodów).Szacowany kosztorys zależy od przyjętego wariantu, przyjmuję wariant B:

- schody metalowe/kraty z montażem: 30 m x 2 metry: 80000

- koszt ogrodzenia i barierek: 40000

- furtka z zamkiem: 2000

- koszt tarasu kraty 100 m^2: 60000

- koszt 2 lunet na monety: 20000

- rozebranie schodów do nikąd: 5000

- inne: 1800013000Technologia wybrana do realizacji projektu powinna maksymalizować powierzchnie biologicznie czynną (np. krata)może zostać zmieniona. Powinna maksymalizować powierzchnię biologiczną czynną.
Projektowanie uniwersalne:
Nie
Projektowanie uniwersalne - uzasadnienie:
Uzasadnienie realizacji projektu:
Udostępnienie bezpłatnego wejścia na szczyt najwyższej góry warszawskiej. Będzie to dodatkowa atrakcja parku Szczęśliwickiego, dzięki której będzie można podziwiać panoramę Warszawy. Zachęci to mieszkańców do aktywności fizycznej.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu:
  • przestrzeń publiczna
  • sport
Potencjalni odbiorcy projektu:
  • dzieci
  • młodzież
  • dorośli
  • seniorzy

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu:
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
220 000,00 zł

Dokumenty

Załączniki
  • panorama.jpg
  • warianty_A_B_C.png
  • wariant_D.png
  • photo.jpeg