Koordynator w Dzielnicy Wola - zmiany z 2019-08-08 17:10:08
Powrót do projektu

Darmowe zajęcia z programowania dla dzieci i młodzieży

status: ZgłoszonyTrwa ocena


Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Wola
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Szkoła Podstawowa nr 139, ul. Syreny 5/7, 01-132 Warszawa
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Szkoła Podstawowa nr 139, posiadająca salę informatyczną i salę do nauki języków obcych wyposażoną w komputery dla każdego ucznia. Młodzież i dzieci uczestniczące w projekcie mogą zdobywać nowe umiejętności w przyjaznym, znanym im środowisku.

Dane projektu

Skrócony opis projektu:
Opis projektu:
Projekt zakłada organizację bezpłatnego kursu komputerowego dla dzieci i młodzieży w Szkole Podstawowej nr 139 dla osób, które chcą poznać i zgłębić podstawy programowania. Beneficjentami tego projektu będą dzieci i młodzież w wieku od 10 do 16 lat z okolic Młynowa i Czystego.

Zajęcia będą odbywać się odbywać w godzinach popołudniowych raz w tygodniu dla 2 grup wiekowych (10-13 lat i 14-16 lat) po 15 osób w każdej z grup (2 godziny/na 1 grupę). Realizacja zajęć odbywałaby się w godzinach po południu

Rekrutacja odbywać się będzie poprzez zapisy w sekretariacie Szkoły Podstawowej nr 139, o wynikach rekrutacji będzie decydować kolejność zgłoszeń. Przed rozpoczęciem rekrutacji opracowany zostanie regulamin, który dokładnie określi zasady uczestnictwa w bezpłatnych zajęciach. W ramach kampanii promującej projekt zostaną przygotowane ulotki/plakaty, dodatkowo zamieszczone zostaną informacje na stronach internetowych.

Projektowanie uniwersalne:
Nie
Projektowanie uniwersalne - uzasadnienie:
Uzasadnienie realizacji projektu:
Projekt ma na celu rozwój kompetencji informatycznych oraz zwiększenie możliwości dzieci i młodzieży od 10 do 16 lat z dzielnicy Wola , na znalezienie dobrze płatnego zawodu, zwłaszcza gdy w dzisiejszych czasach prawie każda instytucja potrzebuje programisty i serwisanta sieci komputerowej.

Zajęcia umożliwią też będą również okazją do nawiązania nowych znajomości, wymieniania się doświadczeniami i dzielenia wspólną pasją wśród uczestników. Umożliwią rozwijanie zainteresowań dotyczących programowania, ponadto nauka programowania rozwija nie tylko umiejętności cyfrowe ale także stymuluje rozwój logicznego myślenia.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu:
  • edukacja
Potencjalni odbiorcy projektu:
  • dzieci
  • młodzież

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu:
Całkowity koszt realizacji projektu 30 000.00 zł. brutto
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
30 000,00 zł

Dokumenty

Załączniki