Autor projektu - zmiany z 2019-06-10 12:46:10
Powrót do projektu

Rewitalizacja placu zabaw , boiska oraz mini skateparku wraz z miasteczkiem ruchu drogowego przy pętli Gocławek .

status: Zgłoszony


Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Praga-Południe
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Gocławek , przy pętli tramwajowej.

Skrzyżowanie ulic Olszynki Grochowskiej i Pabianickiej
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Super lokalizacja , bardzo dużo ludzi korzysta z tego skweru.

Dane projektu

Skrócony opis projektu:
Opis projektu:
Rewitalizacja placu zabaw, wymiana nawierzchni na terenie placu zabaw, zmiana koncepcji rozplanowania zabawek na placu zabaw , zmiana dotychczasowych zabawek na nowe . Wymiana furtki w ogrodzeniu , odnowienie ławek oraz wymiana koszów na śmieci.

Naprawa siatki w ogrodzeniu boiska, odnowienie nawierzchni , zamontowanie siatki do gry w siatkówkę , zaznaczenie bramek do gry w piłkę nożną.

Odnowienie ramp w skate parku , naprawa ogrodzenia. Wymiana świateł drogowych i usprawnienie działania oświetlenia, odnowienie nawierzchni i odmalowanie pasów , montaż nowych znaków drogowych .

Odnowa wszystkich ławek na terenie skweru , wymiana koszy na śmieci .

Zadbanie o zieleń na terenie skweru .
Projektowanie uniwersalne:
Nie
Projektowanie uniwersalne - uzasadnienie:
Uzasadnienie realizacji projektu:
W związku z powstawanie kolejnych bloków mieszkalnych na Gocławku i większą ilością ludzi mieszkających w okolicy , jest ogromna potrzeba zainwestowania w istniejący skwer , który skupia mnóstwo dzieci i młodzieży , niestety w okolicy nie ma innego placu zabaw .

Mnóstwo dzieci korzysta z placu zabaw , który od pewnego czasu został zapomniany i nie doinwestowany , w związku z tym zależy mi, żeby plac zabaw był przeorganizowany tak aby dzieci w różnym wieku mogły z niego korzystać , nawierzchnia na placu zabaw jest w tej chwili niebezpieczna dla dzieci , ponieważ jest cała zdeformowana i bardzo często dzieciaki się przewracają . Zabawki są już mocno wysłużone .

Zależałoby mi również na odnowieniu mini miasteczka ruchu drogowego na którym bawią się zarówno dzieci uczące się jazdy na rowerze , jak również dzieci jeżdżące na hulajnogach , rolkach i deskorolkach.

Dzieci uczą się korzystania z drogi , uczą się znaków i pierwszeństwa przejazdu . Byłby super gdyby miasteczko funkcjonowało tak jak na początku.

Być może da się jeszcze dołożyć jakieś znaki lub dołożyć jakieś zabawki na placu zabaw, bądź w ogóle przeorganizować cały skwer.

Uważam , że Gocławek zasługuje na odnowienie tego miejsca , ponieważ jest to miejsce spotkań i integracji zarówno dla dzieci , jak i dla dorosłych :)

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu:
  • edukacja
  • komunikacja/drogi
  • kultura
  • przestrzeń publiczna
  • sport
  • zieleń miejska
Potencjalni odbiorcy projektu:
  • dzieci
  • młodzież
  • dorośli

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu:
Szacunkowy koszt realizacji projektu: 600
500 000,00 zł

Dokumenty

Załączniki
  • Screenshot_2019-06-08-13-49-01-473_com.google.android.apps.maps.png