Autor projektu - zmiany z 2019-06-10 20:48:10
Powrót do projektu

Ławeczka do czekania na zielone światło na placu Wilsona

status: Zgłoszony


Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Żoliborz
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Plac Wilsona - przejście dla pieszych przez północny wlot ulicy Mickiewicza
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:

Dane projektu

Skrócony opis projektu:
Opis projektu:
Na przejściu dla pieszych przez ulicę Mickiewicza, w drodze od metra do kina Wisła (lub do przystanku autobusowego w stronę Potoku) światło czerwone dla pieszych świeci się ponad 2 minuty (w porywach do 2:20, czyli 140 sekund) - można to zobaczyć na filmie:

film z 2017 roku: https://www.youtube.com/watch?v=_tvYD9k1xCc

film z 2019 roku: https://www.youtube.com/watch?v=9gasKLeX8xYTak długie oczekiwanie (stanie w miejscu) jest uciążliwie dla pieszych, zwłaszcza osób starszych i mniej sprawnych. Ponieważ mimo licznych próśb, wniosków i monitów mieszkańców nie udało się poprawić działania sygnalizacji świetlnej na placu Wilsona, proponujemy ulżyć seniorom w inny sposób, skuteczny i bardzo tani. Po obu stronach przejścia dla pieszych należy ustawić ławeczki, na których można byłoby odpocząć czekając na zielone światło.Ławki powinny być zlokalizowane po stronie przejścia bliżej placu Wilsona - tak aby nie blokować dojścia na przystanki autobusowe, do metra itp. Obie ławki należy zaopatrzyć w opis: "ławeczka do czekania na zielone światło". W przypadku poprawy działania sygnalizacji świetlnej na placu Wilsona i skrócenia czasu oczekiwania na zielone światło do nie więcej niż 30 sekund, ławki będzie można przestawić w inne miejsce, np. do parku.
Projektowanie uniwersalne:
Nie
Projektowanie uniwersalne - uzasadnienie:
Uzasadnienie realizacji projektu:
Według standardów zachodnich czas oczekiwania na zielone światło dla pieszych nie powinien przekraczać 30 sekund, a z badań wynika, że przy czekaniu dłuższym niż 50 sekund znacznie wzrasta prawdopodobieństwo przechodzenia na czerwonym świetle. Tymczasem na placu Wilsona piesi muszą czekać 140 sekund (prawie 5 razy dłużej niż norma), bo ważniejsze jest, aby kierowcy mogli przez środek Żoliborza szybko ominąć korek na Wisłostradzie i obwodnicy.Osoby sprawne jakoś sobie radzą - przechodząc na czerwonym albo wybierając samochód zamiast spaceru. Problem dotyczy przede wszystkich osób mniej sprawnych i seniorów - skoro niedasię zmienić sygnalizacji, pomóżmy im ustawiając ławki, na których mogliby odpocząć czekając na zielone.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu:
  • komunikacja/drogi
  • przestrzeń publiczna
Potencjalni odbiorcy projektu:
  • dzieci
  • dorośli
  • seniorzy

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu:
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
3 400,00 zł

Dokumenty

Załączniki