Autor projektu - zmiany z 2019-06-10 20:49:10
Powrót do projektu

Przejście dla pieszych przy przystanku Barszczewska

status: Zgłoszony


Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Żoliborz
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
ul. Gwiaździsta przy skrzyżowaniu z ul. Barszczewską
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:

Dane projektu

Skrócony opis projektu:
Opis projektu:
Projekt polega na wyznaczeniu przejścia dla pieszych przy północnym krańcu przystanku Barszczewska 02 wraz z dojściem z obu stron (od przystanku i od parkingu). Obecnie jedyne przejście dla pieszych między przystankiem a źródłem/celem podróży na osiedlu Potok znajduje się na północnym wylocie ronda Turowicza. Dla wysiadających z autobusu na przystanku Barszczewska 02 oznacza to konieczność pokonania dodatkowych 100 m, więc praktycznie wszyscy przechodzą przez jezdnię ul. Gwiaździstej w obrębie przystanku, na przedłużeniu ul. Barszczewskiej w kierunku pobliskich bloków. Jest to szczególnie niebezpieczne ze względu na poruszające się z dość dużą prędkością samochody i ograniczoną widoczność (zakręt i wzniesienie).Przejście dla pieszych pozwoli na bezpieczne i bezpośrednie przejście ul. Gwiaździstej bez konieczności nadkładania drogi.
Projektowanie uniwersalne:
Nie
Projektowanie uniwersalne - uzasadnienie:
Uzasadnienie realizacji projektu:
Zwiększenie bezpieczeństwa ruchu drogowego - zapobieganie niebezpiecznemu przechodzeniu przez ulicę za tyłem autobusu bez wyznaczonego przejścia dla pieszych. Szczególnie dotyczy to dzieci w wieku szkolnym (wracających autobusem ze szkół), które też przechodzą obecnie przez ulicę w obrębie zatoki przystankowej.

Uspokojenie ruchu - metodami inżynierii ruchu drogowegoZwiększenie komfortu mieszkańców - poprzez umożliwienie dogodnego przejścia przez ulicę na bezpośredniej trasie w kierunku do/z domów: Gwiaździsta 13, 15, 15A, Tylżycka 1, 7, Potocka 4 i Barszczewska 6 (razem ok. 1000 mieszkań, 3000 mieszkańców).

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu:
  • komunikacja/drogi
  • przestrzeń publiczna
Potencjalni odbiorcy projektu:
  • młodzież
  • dorośli
  • seniorzy

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu:
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
50 000,00 zł

Dokumenty

Załączniki
  • Przejście dla pieszych przy przystanku Barszczewska.pdf