Koordynator w Dzielnicy Praga Południe - zmiany z 2019-08-27 15:47:27
Powrót do projektu

Praski Klub Małego Pisarza - całoroczny cykl warsztatów pisarskich dla dzieci

status: Trwa ocena


Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Praga-Południe
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Dwie lokalizacje:

1.PROM Kultury Saska Kępa ul. Brukselska 23, Warszawa

2. Centrum Promocji Kultury ul. Podskarbińska 2 Warszawa
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Obie lokalizacje są bardzo dobrze przystosowane do przeprowadzenia zajęć z dziećmi, mają doskonałe zaplecze techniczne i są ogólnie dostępne. Oba lokale są w różnych częściach Pragi Południe, co pozwoli na łatwiejszy dostęp do warsztatów większej grupie osób z różnych środowisk.

Dane projektu

Skrócony opis projektu:
Opis projektu:
Praski Klub Małego Pisarza to całoroczny cykl bezpłatnych warsztatów pisarskich dla dzieci w przedziale wiekowym 6-12 lat z dzielnicy Praga-Południe. Miejscem warsztatów będą: PROM Kultury Saska Kępa i CPK.W trakcie zajęć dzieci pod okiem animatora wymyślają opowieść, którą na bieżąco spisuje redaktor. Następnie wymyślone opowiadanie jest drukowane w formie książeczek. Na koniec dzieci samodzielnie ilustrują swoją opowieść i każde z nich wraca do domu z WŁASNĄ KSIĄŻKĄ, na której widnieje jego imię i nazwisko jako współautora.Na każdych warsztatach powstaje jedna książka – i jest drukowana dla każdego uczestnika.

Warsztaty łączą w sobie elementy zabawy z edukacją i kulturą. To także znakomite narzędzie dydaktyczne, które rozwija wyobraźnię i uczy współpracy w grupie. Praski Klub Małego Pisarza rozwinie w dzieciach miłość do książek i do czytania.Planowane są 72 dwugodzinne spotkania przez okres 10. miesięcy. Raz w tygodniu w każdej z dwóch lokalizacji (w sumie 2 razy w tygodniu).Zakłada się, że grupa warsztatowa będzie liczyć 12 dzieci. O uczestnictwie decydować będzie kolejność zgłoszeń. Projekt będzie promowany za pośrednictwem mediów społecznościowych i plakatów informacyjnych w PROM KSK i CPK . Zapisać będzie się można poprzez wysłanie maila.

Projektowanie uniwersalne:
Nie
Projektowanie uniwersalne - uzasadnienie:
Uzasadnienie realizacji projektu:
Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że nauczenie dzieci miłości do książek, to duże wyzwanie społeczne. Praski Klub Małego Pisarza wciągnie dzieci w proces twórczy, pozostawiając konkretny ślad w postaci książki, którą dziecko zabiera do domu i z dumą pokazuje rodzicom. Tego typu zajęcia rozwijają dzieci na wielu płaszczyznach: od pracy w grupie, poprzez zaangażowanie twórcze i trening wyobraźni, po dobrą zabawę i pewność siebie.Warsztaty w ramach Praskiego Klubu Małego Pisarza zaowocują powstaniem 72. unikalnych książeczek w trakcie 144. godzin pracy (każde dziecko otrzyma własny egzemplarz z własnym nazwiskiem na okładce jako współautor).W bezpłatnych zajęciach Praskiego Klubu Małego Pisarza będzie miało szansę wziąć udział ponad 760 dzieci.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu:
  • edukacja
  • kultura
  • pomoc społeczna
Potencjalni odbiorcy projektu:
  • dzieci
  • Rodziny z dziećmi

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu:
Budżet projektu zakłada:

- organizację i obsługę wydarzeń (w tym honoraria dla prowadzących warsztaty):  600 x 72 = 43200

- koszt wynajmu sali w : 134,03 x 72 = 9650

- zakup materiałów biurowych - papier, kredki, tusze do drukarki: 50 x 72 = 7200

- przygotowanie plakatów, ulotek i materiałów graficznych i promocyjnych : 3500

Razem = 63550 zł

Szacunkowy koszt realizacji projektu:
63 550,00 zł

Dokumenty

Załączniki
  • Hopsaska zgoda wspolpraca skan.pdf
  • Miejsce Akcji Paca zgoda wspolpraca skan.pdf
  • DSC_0677.JPG
  • DSC_0549.JPG
  • 11.JPG