Koordynator w Zarządzie Dróg Miejskich - zmiany z 2019-08-07 17:44:07
Powrót do projektu

Aktywne przejścia przejście dla pieszych na ul Wólczyńskiej

status: Trwa ocena


Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Bielany
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
ul. Wólczyńska
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji: 1.
Przejście dla pieszych na ulicy Wólczyńskiej na wysokości nr 17 2. Przejście dla pieszych na w rejonie skrzyżowania ulic Wólczyńskiej i Kwitnącej.

Dane projektu

Skrócony opis projektu:
Opis projektu:
Celem niniejszego projektu jest poprawy poprawa bezpieczeństwa na przejściach przejściu dla pieszych w Warszawie na ul. Wólczyńskiej na odcinku pomiędzy aleją Reymonta a ulicą Conrada, poprzez zastosowanie inteligentnego systemu.

W ramach projektu na przejściu dla pieszych na wysokości numeru Wólczyńska 17 oraz na wysokości skrzyżowania ulic Wólczyńskiej i Kwitnącej zamontowany zostanie inteligentny system tzw. aktywne przejście dla pieszych w skład, którego wchodzą min. takie elementy jak:● aktywne punktowe elementy najezdniowe LED montowane w jezdni

● element emituje pulsujące światło żółte (ostrzegawcze) natomiast od strony przejścia światło białej ciągłe, które dodatkowo oświetla przejście dla pieszego

● Czujniki ruchu w obrębie przejścia wykrywające pieszych w rejonie przejścia

● Lampy ostrzegawcze

● Znaki D6

● Znaki T27

● Oznakowanie poziome w formie biało-czerwonych pasów

● System antypoślizgowy zapewniający skrócenie drogi hamowania. Na przejściu dla pieszych przy skrzyżowaniu ulic Wólczyńskiej i Kwitnącej dodatkowo konieczne będzie doświetlenia przejścia dla pieszych ledowymi lampami (przejście dla pieszych przy ul. Wólczyńskiej 17 zostało już doświetlone).

Koszt montażu aktywnego przejścia dla pieszych na wysokości nr. Wólczyńska 17 to ok. 74 150 000 zł. Koszt montażu aktywnego przejścia dla pieszych razem przy skrzyżowaniu ulic Wólczyńskiej i Kwitnącej razem z kosztami doświetlenia to ok. 92 000 zł. Dodatkowo do kosztów realizacji projektu doliczyć należy koszta i zawiera koszty wykonania niezbędnej dokumentacji projektowej (projekt energetyczny, projekt tymczasowej organizacji ruchu, projekt docelowej organizacji ruchu) na kwotę ok 7000 zł dla każdego z przejść dla pieszych .
Projektowanie uniwersalne:
Nie
Projektowanie uniwersalne - uzasadnienie:
Uzasadnienie realizacji projektu:
Ulica Wólczyńska to jedna z większych ulic Bielan od dużym natężeniu ruchu samochodowego. Na ul. Wólczyńskiej na odcinku pomiędzy ulicami Reymonta i Sokratesa zlokalizowane są dwa przejścia dla pieszych na wysokości numeru Wólczyńska 17 i przy skrzyżowaniu ulic Wólczyńskiej i ulicy Kwitnące. Niestety w/w przejścia nie są wyposażone w sygnalizację świetlną, która zapewniła by bezpieczeństwo pieszym.

Montaż aktywnych aktywnego przejścia dla pieszych znacząco poprawią poprawi bezpieczeństwo na opisanych przejściachopisanym przejściu.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu:
 • komunikacja/drogi
 • przestrzeń publiczna
Potencjalni odbiorcy projektu:
 • dzieci
 • młodzież
 • dorośli
 • seniorzy
 • osoby z niepełnosprawnością

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu:


150 000 zł.

Szacunkowy koszt realizacji projektu: 180
150 000,00 zł

Dokumenty

Załączniki
 • Aktywne przejścia dla pieszych - lokalizacja.png
 • Aktywne przejście 1.png
 • AKtywne przejście 2.jpg
 • Aktywne przejście 3.jpg
 • Wólczyńska 17.png
 • Wólczyńska x Kwitnąca.png