Koordynator w Dzielnicy Praga Południe - zmiany z 2019-08-08 10:30:08
Powrót do projektu

Szanuj zieleń! - nie parkuj na trawniku - ul. Darłowska, ul. Grenadierów, ul. Białowieska

status: ZgłoszonyTrwa ocena


Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Praga-Południe
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Grenadierów 2, Greandierów 4, Grenadierów 6a, Grenadierów 8, Darłowska 1a, Darłowska 3, Darłowska 5a, Białowieska 1, Białowieska 3/5, Białowieska 5a, Białowieska 3a
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
działka 171/1 z obrębu 30513

Dane projektu

Skrócony opis projektu:
Opis projektu:
Opis projektu

Kolejny etap rewitalizacji trzech podwórek w rejonie ulicy Darłowskiej, Białowieskiej i Grenadierów na działce 171/1 z obrębu 30513. Teren stanowi własność Miasta Stołecznego Warszawy.

Projekt ten ma na celu wydzielenie z terenów zielonych miejsc parkingowych oraz remont ulic wewnętrznych do budynków, które od lat 60 nie były remontowane. Ulice te stanowią również chodniki dla pieszych.

Pierwsza droga dojazdowa znajduje się przy budynku Darłowska 5a i Grenadierów 8, 10a. Droga jest zrobiona z sześciokątnych płyt betonowych. Została zbudowana w 1963 roku razem z obecnymi budynkami, od tamtej pory nie była remontowana. W przedstawionym projekcie będzie ona na nowo wyłożona kostką Bauma oraz zostaną wydzielone miejsca utwardzone na postój samochodów osobowych. Miejsca te będą usytuowane następująco:

- 9 mp prostopadłych wzdłuż budynku Grenadierów 10

- 5 mp prostopadłych do ściany szczytowej budynku Grenadierów 8

- 2 mp równolegle do budynku Darłowska 5a

- 1 mp równoległe do budynku Darłowska 5 (garaże)Druga droga dojazdowa znajduje się wzdłuż budynku Darłowska 1a oraz Grenadierów 6a, 4. Droga zrobiona jest z asfaltu i zostanie wymieniona na kostkę Bauma. Również przy tej wewnętrznej uliczce zostaną wydzielone miejsca utwardzone na postój samochodów następująco:

- 10 mp prostopadłych do budynku Grenadierów 6 i 6a

- 2 mp równoległe przed budynkiem Darłowska 1a - 3 5 mp prostopadłe do ściany szczytowej budynku Darłowska 3 - tu zmieścimy 5 miejscTrzecia droga dojazdowa znajduje się przy budynku Białowieska 3/5, Białowieska 5a, Białowieska 3a. Droga zrobiona jest z sześciokątnych płyt betonowych i zostanie wymieniona na kostkę Bauma, przy niej będą wydzielone następujące miejsca utwardzone dla samochodów osobowych:

- 5 mp prostopadłych do ściany szczytowej budynku Białowieska 3/5 - 3 mp 2 mp równoległych do śmietnika znajdującego się przed budynkiem Białowieska 5a

- 5 mp równoległych do budynku 6 mp prostopsdłych na łuku między budynkami Białowieska 3a i Białowieska 3/5

Droga czwarta przy budynku Białowieska 1 i 3/5 z sześciokątnych płyt betonowych, które zostaną wymienione na kostkę Bauma.

Droga piąta przy budynku Grenadierów 6 i 8 zbudowana z płyt sześciokątnych wymieniona zostanie na kostkę BaumaŁącznie zostanie wyremontowanych 1657 m2 dróg wewnętrznych oraz zostanie wydzielonych 45 miejsc postojowych dla samochodów osobowych. Szacowany koszt remontu dróg wewnętrznych to 1657 m2 x 500 zł/m2 wydzielenie 45 szt. miejsc postojowych x 4000 zł projekt 15000 zł

Projektowanie uniwersalne:
Nie
Projektowanie uniwersalne - uzasadnienie:
Uzasadnienie realizacji projektu:
Projekt ma na celu ochronę środowiska naturalnego oraz poprawę warunków bytowych mieszkańców i bezpieczeństwa mieszkańców np. w trakcie pożaru czy zagrożeniu życia. Na chwilę obecną na powyższym terenie nie ma wydzielonych miejsc parkingowych, parkowanie samochodów odbywa się na trawnikach oraz drogach wewnętrznych i chodnikach co uniemożliwia wjazd pojazdów uprzywilejowanych tj. karetek pogotowia oraz straży pożarnej na osiedla.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu:
  • komunikacja/drogi
  • ochrona środowiska
  • pomoc społeczna
Potencjalni odbiorcy projektu:
  • dzieci
  • młodzież
  • dorośli
  • seniorzy
  • osoby z niepełnosprawnością

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu:
Szacowany koszt remontu dróg wewnętrznych to 1657 m2 x 500 zł/m2 - 828 500 zł

wydzielenie 40 szt. miejsc postojowych x 4000 zł -160 000 zł

projekt 20 000 zł
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
1 018 008 500,00 zł

Dokumenty

Załączniki
  • Szanuj zieleń! - nie parkuj na trawniku - ul. Darłowska, ul. Grenadierów, ul. Białowieska.pdf