Autor projektu - zmiany z 2019-06-09 01:24:09
Powrót do projektu

Wybudujmy pas czasowego postoju wzdłuż ul. Kłobuckiej

status: Zgłoszony


Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Ursynów
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Ulica Kłobucka, na wysokości budynków Kłobucka 8 i 8A.
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
W rejonie lokali usługowych oraz głównego wejścia do pobliskiego kompleksu mieszkalnego, na niezagospodarowanym pasie wzdłuż drogi (brak krzewów czy drzew).

Dane projektu

Skrócony opis projektu:
Opis projektu:
Cel projektu: zapewnienie bezpiecznego miejsca do chwilowego zatrzymywania się pojazdów (np. do 30 minut), na wysokości budynku Kłobucka 8A, celem:a) dostarczania przesyłek i korespondencji

b) wysiadania/wsiadania pasażerów (także z taksówek)

c) chwilowego parkowania, dla klientów licznych lokali usługowych zlokalizowanych w pobliskich budynkach

b) poprawienia bezpieczeństwa pieszych
Projektowanie uniwersalne:
Nie
Projektowanie uniwersalne - uzasadnienie:
Uzasadnienie realizacji projektu:
Aktualnie sytuacja wygląda tak, że wszystkie (nieliczne) miejsca parkingowe w rejonie są zajęte przez auta mieszkańców, a kierowcy wspomnianych pojazdów, a także innych, parkują „gdzie popadnie” stwarzając zagrożenie dla pieszych (szczególnie dzieci i osób starszych) oraz innych uczestników ruchu. Natomiast obecnie wyznaczone miejsce postojowe, znajduje się na jedynym pasie wjazdowym w ulice Jurajską - co skutecznie utrudnia tam ruch (konieczność omijania, często pozostawionych na dłużej pojazdów, jazdą pod prąd przez podwójna linie ciągła).

Doprowadza to do potrąceń, parkowania przy przejściach dla pieszych, wjazdach, zastawiania dróg pożarowych itp. - o czym mogą świadczyć także częste interwencje Straży Miejskiej w tym rejonie.Skazane miejsce zostało wytypowane ponieważ jest jedynym obszarem w okolicy, w którym fizycznie jest miejsce na realizację takiego projektu, w dodatku znajduje się bezpośrednio przez „recepcją” osiedla, w której pełniony jest całodobowy dyżur pracownika. W Wytypowanym miejscu aktualnie znajduje się szeroki „trawnik”, za nim droga rowerowa, a następnie bardzo szeroki chodnik. Na wskazanym trawniku nie rosną żadne krzaki ani drzewa.Wystarczającym działaniem wydaje się ułożenie kostki, oraz wyznaczenie dodatkowego chodniczka, od strony ulicy, oraz przejścia dla pieszych dla pieszych przez drogę rowerową – bezpośrednio naprzeciwko wejścia do kompleksu osiedlowego (recepcji). Miejsca powinno wystarczyć, z dużym zapasem – możliwość pozostawienia pasa zieleni, pod przyszłe nasadzenia (aktualnie nasadzeń brak).Liczę, że projekt mający na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych w tym rejonie, spotka się z Państwa aprobatą.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu:
  • komunikacja/drogi
  • przestrzeń publiczna
Potencjalni odbiorcy projektu:
  • dzieci
  • młodzież
  • dorośli
  • seniorzy
  • osoby z niepełnosprawnością

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu:
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
35 000,00 zł

Dokumenty

Załączniki
  • bp_pas.png