Autor projektu - zmiany z 2016-02-22 21:24:17
Powrót do projektu

NIe chcę znów wdepnąć w kupę

status:


Ustawienie specjalnych koszy wraz ze stojakami na torebki na psie odchody przy najbardziej zanieczyszczonych trawnikach.

Ponadto 2 x tydz. od marca do października przejazd odkurzacza na psie kupy osiedlowymi alejkami oraz na trawniku wzdłuż ul. Bogusławskiego.

Lokalizacja na mapie

długość geograficzna: 20.915361642838
szerokość geograficzna: 52.27635059785

Dzielnica

Bielany


Charakter projektu

Lokalny , Bielany


Lokalizacja projektu

Bogusławskiego, osiedlowe uliczki Chomiczówki

Istotne informacje o lokalizacji


Klasyfikacja projektu

  • przestrzeń publiczna
  • zieleń miejska

Potencjalni odbiorcy projektu

  • młodzież
  • dorośli
  • seniorzy

Zasady korzystania z efektu realizacji projektu przez ogół mieszkańców

Aby można było swobodnie korzystać z trawników w okolicy muszą one być wysprzątane z psich kup. Tylko wtedy będą ogólnodostępne.


Pełny opis projektu

Na osiedlu Chomiczówka dużo jest terenów zielonych - skwerków i trawników. Niestety psy często zanieczyszczają te trawniki, a właściciele rzadko kiedy sprzątają po swoich pupilach, co uniemożliwia korzystanie z trawnika jako miejsca wypoczynku/ pikniku/n dziecięcych zabaw. Ponadto ziemia nasiąka nieprzyjemnym zapachem, który zwłaszcza latem bywa uciążliwy.

Projekt zakłada ustawienie ustawienie specjalnych koszy wraz ze stojakami na torebki na psie odchody przy najbardziej zanieczyszczonych trawnikach.

Ponadto 2 x tydz. od marca do października przejazd odkurzacza na psie kupy osiedlowymi alejkami oraz na trawniku wzdłuż ul. Bogusławskiego.


Uzasadnienie dla realizacji projektu

Chomiczówka to zielone osiedle, z licznymi trawnikami, które mogłyby być miejscem zabaw dzieci, pikników. Jest to niemożliwe, ponieważ trawniki są pełne psich kup. W wyniku ustawienia koszy i "odkurzania" ta sytuacja powinna ulec zmianie.


Wstępny kosztorys projektu wraz z wyszczególnieniem jego składowych

ustawienie koszy + uzupełnienie torebek + opróżnianie koszy - ok. 20 tys.odkurzacz do psich kup - na podstawie danych z dzielnicy Białołęka:

2 x tydz. 15 km - ok. 50 tys. zł


Całkowity koszt projektu: 70 000,00 zł

Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?

NIE


Załączniki