Wydział Budżetu Obywatelskiego w Centrum Komunikacji Społecznej - zmiany z 2016-03-16 10:36:15
Powrót do projektu

NIe chcę znów wdepnąć w kupę

status:


Ustawienie specjalnych koszy wraz ze stojakami na torebki na psie odchody przy najbardziej zanieczyszczonych trawnikach.

Ponadto 2 x tydz. od marca do października przejazd odkurzacza na psie kupy wzdłuż ul. Bogusławskiego oraz wzdłuż innych ulic Chomiczówki.

Lokalizacja na mapie

długość geograficzna: 20.915361642838
szerokość geograficzna: 52.27635059785

Dzielnica

Bielany


Charakter projektu

Lokalny , Bielany


Lokalizacja projektu

Bogusławskiego, osiedlowe uliczki Chomiczówki , Brązownicza, Conrada, Aspekt,Renesansowa

Istotne informacje o lokalizacji


Klasyfikacja projektu

  • przestrzeń publiczna
  • zieleń miejska

Potencjalni odbiorcy projektu

  • młodzież
  • dorośli
  • seniorzy

Zasady korzystania z efektu realizacji projektu przez ogół mieszkańców

Aby można było swobodnie korzystać z trawników w okolicy muszą one być wysprzątane z psich kup. Tylko wtedy będą ogólnodostępne.


Pełny opis projektu

Na osiedlu Chomiczówka dużo jest terenów zielonych - skwerków i trawników. Niestety psy często zanieczyszczają te trawniki, a właściciele rzadko kiedy sprzątają po swoich pupilach, co uniemożliwia korzystanie z trawnika jako miejsca wypoczynku/ pikniku/n dziecięcych zabaw. Ponadto ziemia nasiąka nieprzyjemnym zapachem, który zwłaszcza latem bywa uciążliwy.Przy trawnikach należy ustawić również tabliczki informujące o konieczności posprzątania po swoim psie. Tabliczki powinny mieć formę śmiesznej grafiki, zawstydzać osoby nie sprzątające, budzić pozytywne emocje. Nie chodzi o obrazek z przekreślonym psem, na który nikt nie zwraca uwagi.Projekt zakłada ustawienie ustawienie specjalnych koszy wraz ze stojakami na torebki na psie odchody przy najbardziej zanieczyszczonych trawnikach. Mogą to być również same stojaki z torebkami, ponieważ kosze uliczne nie mają segregowanych odpadów i osoby, które już teraz sprzątają i tak wyrzucają do nich pakunki z kupą.

Lokalizacje koszy/stojaków powinny zostać wyłonione podczas konsultacji społecznych/sondy ulicznej/eventu dzielnicowego/pikniku i wskazane przez mieszkańców oraz pracowników administracji osiedla. Przy trawnikach należy ustawić również tabliczki informujące o konieczności posprzątania po swoim psie. Tabliczki powinny mieć formę śmiesznej grafiki, zawstydzać osoby nie sprzątające, budzić pozytywne emocje. Nie chodzi o obrazek z przekreślonym psem, na który nikt nie zwraca uwagi.Ponadto projekt zakłada przejazd odkurzacza na psie kupy wzdłuż ul. Bogusławskiego oraz innych ulic Chomiczówki 2 x tydz. od marca do października .


Uzasadnienie dla realizacji projektu

Chomiczówka to zielone osiedle, z licznymi trawnikami, które mogłyby być miejscem zabaw dzieci, pikników. Jest to niemożliwe, ponieważ trawniki są pełne psich kup. W wyniku ustawienia koszy i "odkurzania" ta sytuacja powinna ulec zmianie.


Wstępny kosztorys projektu wraz z wyszczególnieniem jego składowych

ustawienie koszy + uzupełnienie torebek + koszy/stojaków wolnostojących odpowiednio 450 zł/350 zł 12 szt. 5400 zł

uzupełnienie torebek (pakiet 2500 szt. - 240 zł.), uzupełnianie co 2 miesiące (12 szt koszy x 6 uzupełnień) - 17 280

opróżnianie koszy - ok. 18 tys12 000 zł.

zamówienie grafiki oraz jej ustawienie w odpowiednich miejscach - 3 tys5 000 zł.

konsultacje społeczne - ok. 3 tys000 zł.odkurzacz do psich kup - na podstawie danych z dzielnicy Białołęka:

2 x tydz. 8 km - ok. 26 tys. zł


Całkowity koszt projektu: 50 00068 680,00 zł

Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?

NIE


Załączniki