Autor projektu - zmiany z 2019-06-07 13:56:07
Powrót do projektu

Koncerty gwiazd

status: Zgłoszony


Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Targówek
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Dom Kultury Zacisze, adres: ul. Blokowa 1, 03-941 Warszawa
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Teren i budynek Domu Kultury Zacisze są własnością m.st. Warszawy, a Dyrektor placówki, Pani Bożenna Dydek, wyraziła zgodę na odbywanie się koncertów na terenie Domu Kultury Zacisze wg ustalonego grafiku.

Dane projektu

Skrócony opis projektu:
Opis projektu:
„Koncerty Gwiazd” to projekt zakładający organizację 7 bezpłatnych koncertów. Na scenie wystąpią znani i utalentowani artyści. Koncerty odbywać się będą w sali widowiskowej Domu Kultury Zacisze. Na każdy z koncertów rozdawane będą darmowe wejściówki do odbioru w kasie DK Zacisze. W koncertach będzie mogło wziąć udział łącznie do 1050 osób (150 wejściówek na każde z wydarzeń). Wejściówki będą rozdawane w kolejności zgłoszeń do wyczerpania limitu wolnych miejsc. Informacje o dostępności wejściówek pojawią się na stronach internetowych i Facebooku DK Zacisze, na plakatach na terenie Targówka oraz portalach związanych z dzielnicą Targówek minimum tydzień przed planowanym wydarzeniem. Koncerty w ramach projektu będą organizowane miedzy styczniem, a grudniem z przerwą w czasie wakacji. „Koncerty Gwiazd” to wysoka kultura, dostępna na wyciągnięcie ręki, bez ograniczeń. Mieszkańcy Targówka dzięki projektowi będą mieli możliwość uczestniczyć za darmo w wydarzeniach wysokiej jakości artystycznej oraz do sąsiedzkich spotkań. Obecność na koncertach pozwoli na wzajemne poznanie i budowanie lokalnych więzi między mieszkańcami.
Projektowanie uniwersalne:
Nie
Projektowanie uniwersalne - uzasadnienie:
Uzasadnienie realizacji projektu:
Oferta koncertów muzycznych na Targówku jest wciąż niewystarczająca i ze względu na ceny biletów wykluczająca osoby znajdujące się w gorszej sytuacji finansowej. Cykl bezpłatnych koncertów cenionych artystów da szansę każdemu bez względu na zasobność portfela wziąć udział w wydarzeniach kulturalnych. Projekt umożliwi wszystkim mieszkańcom korzystania z wysokiej kultury i będzie okazją do przyjemnego wypoczynku. Będzie to szansa do sąsiedzkich spotkań, rozmów i integracji społeczności.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu:
  • edukacja
  • kultura
Potencjalni odbiorcy projektu:
  • młodzież
  • dorośli
  • seniorzy

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu:
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
95 000,00 zł

Dokumenty

Załączniki
  • Zgoda_DK_Zacisze_Koncerty_Gwiazd.pdf