Koordynator w Dzielnicy Praga Północ - zmiany z 2019-07-31 13:02:31
Powrót do projektu

Wzmocnij kręgosłup - gimnastyka rehabilitacyjna w wodzie

status: Trwa ocena


Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Praga-Północ
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Basen DOSiR ul. Jagiellońska 7
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:

Dane projektu

Skrócony opis projektu:
Opis projektu:
Projekt skierowany przede wszystkim dla osób pracujących "za biurkiem". Zajęcia rehabilitacyjne na pływalni DOSiR przy ul. Jagiellońskiej 7. Dwa razy w tygodniu przez 30 tygodni w okresie marzec-czerwiec oraz wrzesień grudzień odbywałyby się zajęcia rehabilitacyjne na basenie rekreacyjnym, pod okiem wykwalifikowanego rehabilitanta.Projekt zakłada zajęcia odbywające się 2 razy w tygodniu w okresie marzec-czerwiec oraz wrzesień-grudzień. Rehabilitacja odbywać się będzie na basenie rekreacyjnym DOSiR, pod okiem rehabilitanta. Na zajęcia jednorazowo mogłoby wejść około 15 osób - jedne zajęcia trwać będą 45 minut. Tygodniowo w zajęciach mogłoby więc uczestniczyć około 60 osób.

Zajęcia odbywałyby się dwa razy w tygodniu, w godzinach wieczornych - decyduje kolejność zgłoszeń na zajęcia.

45 minutowe zajęcia przewidują gimnastykę korekcyjna i wzmacniającą kręgosłup. Ze względu na to, iż odbywać się będą na basenie rekreacyjnym, udział w zajęciach mogą brać również osoby nie potrafiące pływać.

Projekt zakłada 60 dni zajęć po 1,5 godziny jednego dnia. 60 dni zajęć przekłada się na 30 tygodni w okresie marzec- czerwiec oraz wrzesień-grudzień.

1,5 godziny zajęć prowadziłby jeden rehabilitant - istnieje możliwość zatrudnienia jeden osoby na zajęcia 3 godziny w tygodniu, lub dwóch osób prowadzących zajęcia po 1,5 godziny.

Wszelkie szczegóły dotyczące dni i godzin mogłyby być ustalone bezpośrednio z kierownictwem basenu należącego do Dzielnicowego Ośrodka Sportu przy ul. Jagiellońskiej 7.Projekt jest ogólnodostępny, będą na nim obowiązywały zapisy według kolejności zgłoszeń. Zapisy będą prowadzone elektronicznie, co najmniej tydzień przed zajęciami. O ostatecznym limicie miejsc decyduje instruktor oraz regulamin pływalni DOSiR. Przewidywana liczba uczestników podczas jednych zajęć to 15 osób.
Projektowanie uniwersalne:
Nie
Projektowanie uniwersalne - uzasadnienie:
Uzasadnienie realizacji projektu:
Bardzo wiele osób zmaga się z problemami kręgosłupa. Zarówno odcinek szyjny jak i lędźwiowy to zmora w szczególności osób pracujących "za biurkiem". Projekt byłby skierowany do dorosłych mieszkańców, którzy chcą wzmocnić swój kręgosłup i skorzystać z finansowanej za pomocą budżetu obywatelskiego rehabilitacji kręgosłupa. Zajęcia z pewnością cieszyć się będą dużym zainteresowaniem gdyż udział w nich będą mogły brać także osoby, które nie potrafią pływać.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu:
  • sport
  • rehabilitacja
  • zdrowie
Potencjalni odbiorcy projektu:
  • dzieci
  • młodzież
  • dorośli
  • seniorzy
  • osoby z chorobami kręgosłupa

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu:
1,5 godziny wynajęcia basenu rekreacyjnego na DOSiR to około 190 zł. - Zajęcia odbywające się 2 razy w tygodniu to koszt ok. 380 zł. (4 około 15 osobowe grupy każda po 45 minut)

Rehabilitant pracujący 1,5 godziny to koszt ok. 250 zł brutto - w przypadku zajęć 2 razy w tygodniu daje to tygodniowy koszt w wysokości 500 zł bruttoŁączy koszt tygodniowy to 880 zł. (440 zł 1 dzień).Zajęcia odbywałyby się przez 60 dni (90 godzin) w przeciągu 30 tygodni - okres trwania zajęć: marzec-czerwiec oraz wrzesień-grudzień.60 dni zajęć x 440 zł daje kwotę 26400 zł licząc drugą metodą (30 tygodni x 880 zł) = 26400 złDo kwoty zajęć 26400 zł należy doliczyć:

około 1000 zł na sprzęt - makarony, rękawice pływackie, deski do pływania, inne niezbędne narzędzia do prowadzenia zajęć.

około 1600 zł - ubezpieczenie OC i NNW podczas trwania zajęć.

około 1000 zł - przeprowadzenie zapisów na zajęcia oraz wydawanie numerków dla osób wchodzących na zajęcia.

Koszt promocji i oznaczeń projektu ok. 2 tys zł.Łączny koszt projektu to około 30 tys. zł.

Szacunkowy koszt realizacji projektu:
30 000,00 zł

Dokumenty

Załączniki