Koordynator w Dzielnicy Praga Południe - zmiany z 2019-07-22 08:45:22
Powrót do projektu

POŁUDNIOWO PRASKA WYMIANA KSIĄŻEK

status: ZgłoszonyTrwa ocena


Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Praga-Południe
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Klub Kultury Seniora filii Centrum Promocji Kultury w Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy, ul. Pawlikowskiego 2, 03-983 Warszawa
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:

Dane projektu

Skrócony opis projektu:
Opis projektu:
Południowo Praska Wymieniana Książek to spotkania dla miłośników książek. Podczas spotkań uczestnicy będą mogli wymienić się przyniesioną literaturą, oddać książkę w inne dobre ręce, by mogła ona otrzymać kolejne "nowe życie" czy też porozmawiać o literaturze.

W ramach projektu zostanie zorganizowane dwa spotkania na tarasie Klubu Kultury Seniora (w okresie maj-wrzesień), gdzie zostaną rozstawione stoliki do ekspozycji książek, stolik z kawą, herbatą i drobnym słodkim poczęstunkiem. Ponadto, zostaną zorganizowane warsztaty dla dzieci promujące czytelnictwo. Powstanie również regał i półka bookcrossingowe opierającą się na idei wymiany. Każdy będzie mógł zostawić i wziąć inną książkę w godzinach pracy Klubu.

Informacje o projekcie będę umieszczone na plakatach i ulotkach z programem wydarzeń kulturalnych Klubu Kultury Seniora. Ponadto, informacja o projekcie będzie rozpowszechniona w mediach społecznościowych i w bibliotekach dzielnicowych.

Zasady wymiany oraz liczbę uczestników podczas planowanych dwóch spotkań będzie określał regulamin Klubu.Projektowanie uniwersalne:
Nie
Projektowanie uniwersalne - uzasadnienie:
Uzasadnienie realizacji projektu:
W Klubie Kultury Seniora bardzo wiele osób zostawia książki jako darowiznę. Niestety Klub nie posiada wystarczającej przestrzeni na ich ekspozycję oraz nie posiada wystarczającej przestrzeni na ich gromadzenie.

Ponadto projekt jest piękną ideą promowania czytelnictwa wśród mieszkańców Pragi Południe, jak również doskonałą okazją do spotkania osób, dla których książka w formie papierowej ma ciągle największą wartość i dla których literatura to po prostu cel życia.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu:
  • edukacja
  • kultura
Potencjalni odbiorcy projektu:
  • dzieci
  • młodzież
  • dorośli
  • seniorzy
  • osoby z niepełnosprawnością

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu:
KOSZTORYS:

Zakup regału do punktu wymiany książek – 500 zł brutto

Projekt graficzny materiałów promocyjnych (zakładki), informacyjnych (bony książkowe) i plakatów dot. wymiany książek wraz z wydrukiem, tabliczki z logo budżetu obywatelskiego - 1360 zł brutto

Warsztaty plastyczne dla dzieci promujące czytelnictwo – 2 warsztaty x 250 zł brutto x 2 h - 1000 zł brutto

Materiały plastyczne na warsztaty - 2 x 400 zł brutto - 800 zł brutto

Zakup stołów dostosowanych do ekspozycji książek - 3 x 300zł brutto - 900zł brutto

Koszty pracownicze dotyczące obsługa recepcji (przygotowanie umów, przyjmowanie, segregowanie książek książki od odwiedzających, w tym wydawanie bonów , segregowanie i rozkładanie książek na stołach tematycznych, bieżące odpowiadanie na pytania odwiedzających, sprzątanie, przygotowanie ekspozycji, przygotowanie regulaminu (3 osoby x 2 spotkania x 6 godzin (4 h wymiana książek, 2 h przygotowanie i sprzątanie) x 40 zł brutto) - 1440 zł brutto

Podgrzewacz do wody/termosy – 800 zł

Poczęstunek (kawa, herbata, napoje, przekąski) – 2 x 600 zł - 1200 zł

Szacunkowy koszt realizacji projektu:
8 000,00 zł

Dokumenty

Załączniki