Koordynator w Dzielnicy Praga Północ - zmiany z 2019-08-09 10:14:09
Powrót do projektu
Wymiana

Zainstalowanie klimatyzacji w części czytelni i wypożyczalni w Bibliotece filiach Biblioteki Publicznej im. Ks. J. Twardowskiego przy ul. Skoczylasa 9.

status: ZgłoszonyTrwa ocena


Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Praga-Północ
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Ul. Skoczylasa 9,
ul. Jagiellońska 47 D i E, ul. Strzelecka 21/25, ul. Ząbkowska 23/25, Inżynierska 10 i ul. Szanajcy 14 .
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Budynek Skoczylasa 9, który od strony podwórka jest budynkiem mieszkalnym i jednocześnie Biblioteką Publiczną od strony ulicy.

Dane projektu

Skrócony opis projektu:
Opis projektu: Wymiana klimatyzacji na nową w Bibliotece Publicznej im. J. Twardowskiego jest potrzebna, ponieważ jest przestarzała, ma ponad 10 lat użytkowania. Często ulega awariom, czasem jednorazowe koszty naprawy opiewają na ok.10000zł. Klimatyzacja znajduje się w prześwicie budynku Skoczylasa 9, który jest ciągiem ruchu pieszych. Staje się zagrożeniem dla pieszych. W Bibliotece są duże okna, które nie otwierają się. Awaria klimatyzacji powoduje to, że pomieszczenie nie wietrzonych tworzy się mikroklimat, który niekorzystnie wpływa na zbiór książek oraz na zdrowie czytelników i pracowników Biblioteki. Stare klimatyzatory usunąć z prześwitu, a miejsca na ścianie po klimatyzatorach oczyścić i przywrócić do pierwotnego stanu
Projekt dotyczy zakupu i montażu klimatyzacji w pomieszczeniach 6 filii praskich bibliotek.

Celem projektu jest zwiększenie komfortu użytkowników odwiedzających biblioteki w okresie letnim. Zmiany klimatu i wysokie temperatury powietrza powodują, że pomieszczenia nagrzewają się i jest w nich gorąco. Najbardziej odczuwalne jest to, w czasie akcji Lato w mieście, kiedy w Bibliotekach przebywa dużo użytkowników i prowadzone są różnego rodzaju aktywności edukacyjno-kulturalne.

Z pomieszczeń wypożyczalni korzystają również seniorzy, którym przebywanie w nagrzanych pomieszczeniach nie zapewnia komfortu. Założenie klimatyzacji poprawi komfort osób korzystających z bibliotek. Poprzez założenie klimatyzacji, stała temperatura w pomieszczeniach pozwoli na dłuższe przetrwanie księgozbiorów.Projektowanie uniwersalne:
Nie
Projektowanie uniwersalne - uzasadnienie:
Uzasadnienie realizacji projektu: Zamiana starej na nową klimatyzacji, w nowej technologii, będzie bardziej energooszczędna, bardziej wydajna. Nowa klimatyzacja, bez wiszących klimatyzatorów w prześwicie poprawi bezpieczeństwo pieszych, którzy często uczęszczających z przyległych budynków. Poprawi estetykę i wizerunek prześwitu w budynku Skoczylasa 9
Zakup i montaż klimatyzacji w pomieszczeniach 6 filii praskich bibliotek poprawi komfort czytelników i użytkowników odwiedzających bibliotekę, będą oni mogli zaleźć tu dogodne warunki do pracy i nauki oraz spędzić przyjemnie wolny czas.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu:
  • ochrona środowiska
Potencjalni odbiorcy projektu:
  • dzieci
  • młodzież
  • dorośli
  • seniorzy
  • osoby z niepełnosprawnością
  • czytelnicy
  • prac. Biblioteki

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu:
Szacunkowy kosztorys:

Wyposażenie 6 placówek bibliotecznych w klimatyzację – zakup i montaż systemu klimatyzacji (urządzeń zewnętrznych i wewnętrznych oraz całej instalcji niezbędnej do montażu klimatyzacji) ; oznakowanie graficzne dedykowane budżetowi obywatelskiemu

Łączny koszt: 350 000,00 zł

Szacunkowy koszt realizacji projektu:
350 000,00 zł

Dokumenty

Załączniki