Koordynator w Zarządzie Dróg Miejskich - zmiany z 2019-08-08 09:47:08
Powrót do projektu
## POWĄZKOWSKA

Powązkowska - w dobrym stylu ##

status: ZgłoszonyTrwa ocena


Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
ogólnomiejski
Dzielnica:
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Ul. Powązkowska od ul. Okopowej do ronda Ofiar Zbrodni Katyńskiej
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:

Dane projektu

Skrócony opis projektu:
Opis projektu:
Projekt zakłada stworzenie spójnej koncepcji architektonicznej poprawę estetyki na całej długości ulicy, która przebiega przez dwie dzielnice, a teren ma różnych administratorów. Ulica ma być przyjazna dla tysięcy okolicznych mieszkańców, funkcjonalna i estetyczna. Jako ulica, której powstanie datuje się na XIV wiek, winna być świadectwem historii oraz utrzymana w dobrym stylu.

Obecnie na jednej ulicy widzimy min. rożne rodzaje latarni, ławek, koszy na śmieci , słupków i wygrodzeń. Duża część infrastruktury jest przestarzała. Do tego jeszcze dochodzi brak ciągłości drogi dla rowerów.Ważne punkty:

1. Wymiana słupów oświetleniowych na długości od ul. Tatarskiej do ronda Ofiar Zbrodni Katyńskiej na słupy w stylu pastorał warszawski (przy cmentarzu Stare Powązki takie latarnie już istnieją), z oświetleniem led. 2. Uzupełnienie dwuch fragmentów ścieżek rowerowych: - od ul. Okopowej do wiaduktu kolejowego (zgodnie z mpzp po stronie ul. Burakowskiej). - od ul. Krasińskiego do ronda Ofiar Zbrodni Katyńskiej (zgodnie z mpzp po stronie ul. Elbląskiej). Skrzyżowanie ulic Powązkowskiej i Krasińskiego ma być przebudowane przez dewelopera.nowe słupy z oświetleniem LED.3. Mała architektura na odcinku od ul. Okopowej do ronda Ofiar Zbrodni Katyńskiej:

- kosze żeliwne w stylu starej Warszawy na wzór Krakowskiego Przedmieścia ok 30 szt.

- ławki żeliwne z oparciem w stylu starej Warszawy model warszawski 10 szt - słupki zabezpieczające żeliwne w stylu starej Warszawy ok 1000 szt - wygrodzenia zabezpieczające żeliwne w stylu starej Warszawy (np. czarny łańcuch lub rura montowana na żeliwnych słupkach), ok 2000 mb - demontaż wszystkich starych wygrodzeń (najczęściej ocynkowane rury lub druciane przęsła) celem utrzymania jednolitego stylu starej Warszawy..

- wymiana istniejących wygrodzeń U-12 na estetyczne, np. wg wzoru stosowanego na przystankach tramwajowych, ok 1000 mb4. Tablice edukacyjno-historyczne, z archiwalnymi zdjęciami, datami i opisami: - o zabytkowej nekropolii Stare Powązki - o zabytkowym kościele św Karola Boromeusza - o dawnej fabryce koronek przy ul. Burakowskiej - o księżnej Izabeli Czartoryskiej - o ogrodach księżnej Izabeli Czartoryskiej , na bazie punktów informacyjnych MSI. Punkty wolnostojące, z mapą okolicy i informacją historyczną na odwrocie

- nowy punkt z mapą okolicy i informacją historyczną na odwrocie w rejonie skrzyżowania Powązkowska/Krasińskiego

- aktualizacja wkładki w istniejącym punkcie przy rondzie „Radosława”, zawierająca informacje historyczne o cmentarzu5. Bożonarodzeniowe iluminacje na odcinku od ul Okopowej do ronda Ofiar Zbrodni Katyńskiej:

- iluminacje na latarniach drogowych ok 150 szt - iluminacje typu prezent ustawiane na chodniku 10 szt.

- iluminacje typu bramy ustawiane na chodniku 10 szt.

Projektowanie uniwersalne:
Nie
Projektowanie uniwersalne - uzasadnienie:
Uzasadnienie realizacji projektu:
Rewitalizacja infrastruktury, nadanie dobrego stylu, spójna koncepcja na całej długości ulicy.Ulica obecnie jest zaniedbana. Obok siebie funkcjonują różne style latarni, koszy na śmieci , słupków i wygrodzeń. Brakuje ciągłości ścieżki rowerowej.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu:
 • komunikacja/drogi
 • kultura
 • przestrzeń publiczna
 • sport
Potencjalni odbiorcy projektu:
 • dzieci
 • młodzież
 • dorośli
 • seniorzy
 • osoby z niepełnosprawnością

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu:
1. Wymiana słupów oświetleniowych na długości od ul. Tatarskiej do ronda Ofiar Zbrodni Katyńskiej na nowe słupy z oświetleniem LED.

Koszt: 2 000 000 zł + 80 000 zł projekt3. Mała architektura na odcinku od ul. Okopowej do ronda Ofiar Zbrodni Katyńskiej:

- kosze żeliwne w na wzór Krakowskiego Przedmieścia ok 30 szt. – 258 390 zł

- ławki model warszawski 10 szt. – 26 760 zł

- wymiana istniejących wygrodzeń U-12 na estetyczne, np. wg wzoru stosowanego na przystankach tramwajowych, ok 1000 mb – 700 000 zł4. Tablice edukacyjno-historyczne, z archiwalnymi zdjęciami, datami i opisami, na bazie punktów informacyjnych MSI. Punkty wolnostojące, z mapą okolicy i informacją historyczną na odwrocie

- nowy punkt z mapą okolicy i informacją historyczną na odwrocie w rejonie skrzyżowania Powązkowska/Krasińskiego – 20 000 zł

- aktualizacja wkładki w istniejącym punkcie przy rondzie „Radosława”, zawierająca informacje historyczne o cmentarzu - 3500 zł5. Bożonarodzeniowe iluminacje na odcinku od ul Okopowej do ronda Ofiar Zbrodni Katyńskiej:

- iluminacje typu prezent ustawiane na chodniku 10 szt. – 150 000 zł

- iluminacje typu bramy ustawiane na chodniku 10 szt. – 150 000 złŁączny koszt: 3 388 650 zł

Szacunkowy koszt realizacji projektu: 4 985 000
3 388 650,00 zł

Dokumenty

Załączniki
 • Kosztorys- Powązkowska w dobrym stylu.jpg
  • 20190609_233513.jpg232827.jpg.jpg