Koordynator w Dzielnicy Praga Południe - zmiany z 2019-08-27 13:43:27
Powrót do projektu

Zielona Grenadierów. Zastępcze nasadzenia drzew.

status: ZgłoszonyTrwa ocena


Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Praga-Południe
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Wschodnia strona ulicy Grenadierów, na odcinku od zakrętu przy stacji Orlen do wlotu Kirasjerów.
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:

Dane projektu

Skrócony opis projektu:
Opis projektu:
Projekt przewiduje zastępcze nasadzenie drzew w szpalerze topoli. Zostało zidentyfikowane 15 miejsc, skąd znikły drzewa w ostatnich latach. Na odcinku od Zakrętu do alei Stanów Zjednoczonych jest 7 pustych miejsc. W 6 miejscach zostaną uzupełnione drzewa. W miejscu nr 9, u wylotu uliczki dojazdowej do bloku Majdańska 9-13, projekt przewiduje renowację trawnika i posadzenie niskich krzewów wraz z korowaniem.

Na odcinku od alei Stanów Zjednoczonych do wylotu Kirasjerów zostało zidentyfikowanych 6 pustych miejsc. Projekt przewiduje uzupełnienie drzew w czterech miejscach, ponieważ 2 miejsca już są przewidziane do uzupełnienia przez Zarząd Zieleni.

Gatunek drzew zostanie wybrany w uzgodnieniu z Zarządem Zieleni. Przewidywany obwód pnia drzewa 20-22 cm, z trzy-letnią pielęgnacją. Projekt przewiduje również koszt karpowania/frezowania dla 50% miejsc.

Projekt przewiduje również zabezpieczenie mis drzewnych przed parkowaniem i ugniataniem korzeni poprzez obsadzenie mis krzewami.
Projektowanie uniwersalne:
Nie
Projektowanie uniwersalne - uzasadnienie:
Uzasadnienie realizacji projektu:
Kilkudziesięcioletnie topole, rosnące w szpalerze wzdłuż ulicy Grenadierów, coraz częściej padają ofiarami wiatrów, część z nich choruje i wymagała wycięcia. Należy jak najszybciej podjąć starania, by nasz nasza ulica nie zmieniła się w w rozgrzaną latem patelnię, bez odrobiny cienia. Należy już sadzić nowe drzewa, by miały czas urosnąć.

Są już przykłady fragmentów Grenadierów bez drzew, łyso wyglądające - taxi naprzeciw Orlenu, przystanek u wylotu Majdańskiej, czy odcinek od Kirasjerów do Waszyngtona, gdzie została jedna samotna topola.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu:
  • przestrzeń publiczna
  • zieleń miejska
Potencjalni odbiorcy projektu:
  • wszyscy

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu:
1. Posadzenie drzew wraz z roczną pielęgnacją - 2 380zł x 10szt = 23 800,00 zł

2. Posadzenie krzewów liściastych wraz z przygotowaniem terenu i roczną pielęgnacją - 3 300,00 złŁączna kwota: 27 100,00zł
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
27 100,00 zł

Dokumenty

Załączniki
  • Grenadierów 1.jpg
  • Grenadierów 2.jpg
  • Grenadierów 3.jpg
  • Grenadierów 4.jpg