Autor projektu - zmiany z 2019-06-10 20:17:10
Powrót do projektu

Przyjazny most Śląsko-Dąbrowski

status: Zgłoszony


Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
ogólnomiejski
Dzielnica:
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Al. Solidarności

od: skrzyżowanie al. Solidarności z Sierakowskiego

do: wylot z tunelu trasy WZ w stronę Placu Bankowego
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:

Dane projektu

Skrócony opis projektu:
Opis projektu:
Projekt zakłada montaż odcinkowego pomiaru prędkości na moście Śląsko-Dąbrowskim na odcinku:od: skrzyżowanie al. Solidarności z Sierakowskiego

do: wylot z tunelu trasy WZ w stronę Placu BankowegoPomiar prędkości pojazdów dokonywany byłby w obie strony.Most Śląsko-Dąbrowskim jest zabytkowym mostem łączącym Stare Miasto ze Starą Pragą. Cieszy się on dużą popularnością wśród pieszych i rowerzystów. Duży ruch samochodowy, motocykle oraz autobusy podmiejskie, które pędzą tą trasą generują hałas oraz zmuszają rowerzystów do jeżdżenia bardzo wąskim chodnikiem. To generuje konflikt między pieszymi i rowerzystami.

Z uwagi na małą szerokość mostu nie zmieści się już pas dla rowerów. Aby zwiększyć poczucie bezpieczeństwa rowerzystów oraz zmniejszyć hałas i uprzyjemnić spacer tym mostem potrzebny jest odcinkowy pomiar prędkości na moście.

Projektowanie uniwersalne:
Nie
Projektowanie uniwersalne - uzasadnienie:
Uzasadnienie realizacji projektu:
Most Śląsko-Dąbrowskim jest zabytkowym mostem łączącym Stare Miasto ze Starą Pragą. Cieszy się on dużą popularnością wśród pieszych i rowerzystów. Duży ruch samochodowy, motocykle oraz autobusy podmiejskie, które pędzą tą trasą generują hałas oraz zmuszają rowerzystów do jeżdżenia bardzo wąskim chodnikiem. To generuje konflikt między pieszymi i rowerzystami.

Z uwagi na małą szerokość mostu nie zmieści się już pas dla rowerów. Aby zwiększyć poczucie bezpieczeństwa rowerzystów oraz zmniejszyć hałas i uprzyjemnić spacer tym mostem potrzebny jest odcinkowy pomiar prędkości na moście.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu:
  • komunikacja/drogi
  • przestrzeń publiczna
Potencjalni odbiorcy projektu:
  • dzieci
  • młodzież
  • dorośli
  • seniorzy
  • osoby z niepełnosprawnością

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu:
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
400 000,00 zł

Dokumenty

Załączniki