Autor projektu - zmiany z 2016-03-05 16:37:13
Powrót do projektu

Oznaczenie trasy biegu parkrun Warszawa - Ursynów.

status:


Stałe oznaczenia trasy biegu: 1 duża i 4 mniejsze tablice zamontowane przy trasie oraz wymalowania na chodniku. Duża tablica zawierać będzie informacje o biegu: co? gdzie? kiedy? dla kogo? 4 mniejsze tablice uwzględnią strzałki i logo parkrun. Wymalowania na trasie będą zawierać logo, strzałkę i cyfrę oznaczającą pokonany dystans.

Lokalizacja na mapie

długość geograficzna: 21.064063310623
szerokość geograficzna: 52.13731658871

Dzielnica

Ursynów


Charakter projektu

Ogólnodzielnicowy


Lokalizacja projektu

Park przy Bażantarni

Istotne informacje o lokalizacji

Park Przy Bażantarni


Klasyfikacja projektu

  • sport

Potencjalni odbiorcy projektu

  • dorośli
  • dzieci
  • osoby z niepełnosprawnością

Zasady korzystania z efektu realizacji projektu przez ogół mieszkańców

Z oznakowań korzystać będą wszyscy uczestnicy cotygodniowych biegów parkrun Warszawa - Ursynów oraz inni biegacze, którzy poruszają się wokół Parku Przy Bażantarni. Tablica będzie informować o inicjatywie i zachęcać do uczestnictwa w co tygodniowej, darmowej i zorganizowanej aktywności fizycznej. Uczestnikami parkrun są dorośli, młodzież, dzieci, seniorzy, osoby niepełnosprawne (na wózkach inwalidzkich) oraz zwierzęta (psy). Oznaczenia na trasie będą ogólnodostępne i bezwarunkowe.


Pełny opis projektu

Stałe oznaczenia trasy cotygodniowego biegu parkrun na Ursynowie wokół Parku Przy Bażantarni. Oznaczenia stanowić będą 1 duża i 4 mniejsze tablice zamontowane na stałe przy trasie oraz wymalowania na kostce brukowej. Duża tablica zawierać będzie podstawowe informacje o biegu: gdzie? kiedy? dla kogo? warunki uczestnictwa, informacje o organizatorach, krótką historię parkrun na Ursynowie...etc. i zamontowana będzie przy mecie, w miejscu zbiórki uczestników biegu (chodnik przy ul. Przy Bażantarni w połowie drogi między kościołem a skateparkiem); 4 mniejsze tablice zawierać będą strzałki i logo parkrun i zamontowane będą w miejscach, gdzie trasa biegu zmienia kierunek (zakręca), czyli przy chodnikach na rogach ulic: Przy Bażantarni, Rosoła, Jeżewskiego, al KEN. Wymalowania na trasie będą zawierać logo parkrun, strzałkę wskazującą kierunek biegu oraz cyfrę oznaczającą pokonany dystans (kolejny kilometr) - co ok. 250-300 m na pętli wokół parku (ok. 1700 m).


Uzasadnienie dla realizacji projektu

Biegi parkrun na Ursynowie odbywają się od 21.03.2015 r. co tydzień w każdą sobotę o godz. 9.00 w Parku Przy Bażantarni. Organizacja wymaga każdorazowego ustawiania oznaczeń biegu przed imprezą i demontaż po zakończeniu. Stałe oznaczenia ułatwiłyby pracę wolontariuszy oraz dałyby możliwość poinformowania wszystkich odwiedzających Park Przy Bażantarni oraz okolicę o tej zacnej sportowej i społecznej inicjatywie, a także zachęcały do uczestnictwa. Osoby biegające po trasie biegu w innym terminie niż parkrun miałby możliwość kontroli swojego treningu dzięki oznaczeniom kilometrów. Ursynów jest jedną z najbardziej "rozbieganych" dzielnic w Warszawie - z tej prostej aktywności fizycznej na codzień korzystają setki mieszkańców.


Wstępny kosztorys projektu wraz z wyszczególnieniem jego składowych

Zaprojektowanie i wykonanie tablic informacyjnych - 5 tys. złotych

Zakup materiałów i wykonanie wymalowań na trasie biegu - 500 złotych


Całkowity koszt projektu: 5 500,00 zł

Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?

NIE


Załączniki