Koordynator w Dzielnicy Ursus - zmiany z 2019-07-23 13:25:23
Powrót do projektu

KSIĄŻKOMAT

status: ZgłoszonyTrwa ocena


Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Ursus
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Sąsiedztwo Filii "Niedźwiadek" Biblioteki Publiczna im. W. J. Grabskiego w Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy - ul. Mariana Keniga 14, 02-495 Warszawa

Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:

Dane projektu

Skrócony opis projektu:
Opis projektu:
Projekt zakłada zlokalizowanie KSIĄŻKOMATU w bezpośrednim sąsiedztwie Filii Niedźwiadek Biblioteki Publicznej im. W. J. Grabskiego w Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy.
Projektowanie uniwersalne:
Nie
Projektowanie uniwersalne - uzasadnienie:
Uzasadnienie realizacji projektu:
Całodobowe urządzenie samodzielnego odbioru zamówionych książek usytuowane niedaleko biblioteki umożliwi wypożyczanie i oddawanie książek o każdej porze, również podczas dni wolnych od pracy, czytelnikom, którzy nie mogą korzystać z biblioteki w godzinach jej otwarcia lub ze względu na przeszkody architektoniczne nie mogą dotrzeć do biblioteki.

Projekt zdecydowanie poprawi dostęp do usług oferowanych przez bibliotekę. Filia Niedźwiadek jest zlokalizowana na 1-wszym pietrze budynku, bez udogodnień dla osób niepełnosprawnych i matek z wózkami dziecięcymi. Ale jest to rozwiązanie nie tylko dla niepełnosprawnych i matek z dziećmi, ale także dla osób pracujących lub uczących się. Te osoby nie zawsze znajdują czas na przyniesienie i wymianę książek w godzinach otwarcia biblioteki. KSIĄŻKOMAT pozwala wypożyczać książki przez całą dobę, 7 dni w tygodniu, czyli wtedy, kiedy to odpowiada czytelnikowi.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu:
  • edukacja
  • kultura
Potencjalni odbiorcy projektu:
  • dzieci
  • młodzież
  • dorośli
  • seniorzy
  • osoby z niepełnosprawnością

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu:
Szacunkowy koszt realizacji projektu: 45 000
138 700,00 zł

Dokumenty

Załączniki