Koordynator w Dzielnicy Praga Południe - zmiany z 2019-08-08 10:43:08
Powrót do projektu

Oświetlamy Pragę. Budowa latarni w nieoświetlonej części Parku Kamionkowskie Błonia Elekcyjne (wschodnia część Parku Skaryszewskiego).

status: ZgłoszonyTrwa ocena


Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Praga-Południe
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Północno - zachodnia część Parku Kamionkowskie Błonia Elekcyjne od strony ul. Kinowej i ul. Stnaisława Augusta
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Wskazane miejsca służą jedynie wizualizacji, a nie dokładnemu rozmieszczeniu obiektów, które wymaga konsultacji z dzielnicą i zostanie przedstawione po zaakceptowaniu założeń ogólnych.

Dane projektu

Skrócony opis projektu:
Opis projektu:
Wcześnie rano, kiedy właściciele idą psów na spacer, mieszkańcy do pracy a dzieci do szkoły, oraz wieczorami (po zmroku) zwłaszcza jesienią i zimą, kiedy szybko się ściemnia przejście przez park jest bardzo nie komfortowe a czasem wręcz niebezpiecznie. Statystyki Komendy Rejonowej Policji Praga Południe (Warszawa VII) wskazują, że w 2018 r. w Parku Kamionkowskie Błonia Elekcyjne i jego najbliższej okolicy dochodziło min. do naruszenia nietykalności policjanta, kradzieży, przywłaszczeń itd. Przejście ciemnymi ścieżkami jest bardzo nieprzyjemne i budzi wśród mieszkańców obawy co do bezpiecznego powrotu do domu, dlatego niektórzy wybierają dłuższą drogę w zamian zyskując komfort i bezpieczny powrót. Właściciele natomiast psów zamiast do

parku wolą wyjść "pod blok".Mimo, że systematycznie sprzątany, teren jest dość zaniedbany, dużo na nim butelek i puszek po alkoholu, padliny (ryb z kanałku, martwych ptaków, myszy), odchodów zwierzęcych, właściciele psów korzystając z sytuacji, że jak jest ciemno i "nikt nie zauważy jak się nie posprząta" nie zawsze sprzątają po swoich pupilach.Zainstalowanie latarni w dotychczas ciemny parku wpłynie na wzrost poczucia bezpieczeństwa mieszkańców po zmroku. Zwłaszcza jesienią i zimą, kiedy szybko się ściemnia.Projekt przewiduje:

- budowę 6 latarni parkowych,

- podłączenie prądu do latarni od istniejących latarni przy ul. Stanisława Augusta lub latarni stojących przy południowo - zachodnio stronie mostku położonego w północno wschodniej części wysepki,

- zamówienie planu inwestycji.
Projektowanie uniwersalne:
Nie
Projektowanie uniwersalne - uzasadnienie:
Uzasadnienie realizacji projektu:
Teren planowanej inwestycji pogrążony jest w ciemnościach - szczególnie dokuczliwe jest to gdy dzień jest krótszy zimą i jesienią. Brak oświetlenia ścieżek parkowych powoduje, że przechodnie czują się zagrożeni, a komfort psychiczny powracających z pracy, dzieci z miejscowej szkoły podstawowej czy właścicieli wychodzących na spacer z psem jest niski. Zainstalowanie oświetlenia poprawi bezpieczeństwo i wpłynie realnie na eliminację zjawisk negatywnych.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu:
  • komunikacja/drogi
  • przestrzeń publiczna
  • zieleń miejska
Potencjalni odbiorcy projektu:
  • dzieci
  • młodzież
  • dorośli
  • seniorzy
  • osoby z niepełnosprawnością

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu:
1. Szacunkowy koszt – 160 000,00zł (w tym dokumentacja projektowa 15 000,00zł)

2. Koszty eksploatacji – 2100,00zł/rok

Szacunkowy koszt realizacji projektu: 96
160 000,00 zł

Dokumenty

Załączniki
  • 60872361_10157435937337578_5537664595029655552_o.jpg