Koordynator w Biurze Edukacji - zmiany z 2019-08-22 11:50:22
Powrót do projektu

Wiaty rowerowe przy szkołach

status: ZgłoszonyTrwa ocena


Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
ogólnomiejski
Dzielnica:
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie: szkoły
Wszystkie dzielnice m.st. Warszawy. Szkoły i przedszkola uczestniczące w akcji Rowerowy maj oraz Pałac Kultury i Nauki publiczne zlokalizowane w Warszawie, na terenie których znajdują się stojaki rowerowe.
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Konkretne placówki zostaną wybrane na etapie realizacji projektu.

Dane projektu

Skrócony opis projektu:
Opis projektu:
Projekt polega na postawieniu przed wejściami do szkół i przedszkoli w Warszawie łącznie 90 wiat rowerowych. Każda wiata mieści 10 stojaków. Wiaty staną przed placówkami edukacyjnymi , które uczestniczą w akcji Rowerowy maj i dotychczas otrzymały od Zarządu Dróg Miejskich stojaki na rowery. ZDM posiada listę szkół i przedszkoli, które uczestniczą w akcji oraz listę szkół, którym przekazana stojaki. Dodatkowo 10 wiat wraz ze stojakami zostanie postawione przed wejściami do Pałacu Kultury i Nauki po stronie Pałacu Młodzieły, na Placu Defilad oraz przed Kinoteką, gdzie miejsc na zostawienie rowerów bardzo brakuje. Koszt postawienia wiaty wraz z ewentualnym dostawieniem lub przestawieniem stojaków wynosi maksymalnie 40 tys. zł. Projekt zakłada postawienie 100 wiatwybranymi na etapie realizacji, po konsultacji z dzielnicami lub dyrektorami szkół i przedszkoli. Dodatkowym kryterium wyłonienia szkół będą mogły być dane dotyczące zaangażowania placówek w akcję Rowerowy Maj. Aktualnie na terenie Warszawy jest ponad 200 placówek, które mają stojaki rowerowe na swoim terenie. W każdej dzielnicy m.st. Warszawy znajduje się taka placówka.

Projektowanie uniwersalne:
Nie
Projektowanie uniwersalne - uzasadnienie:
Uzasadnienie realizacji projektu:
Projekt ma na celu dalsze zachęcanie dzieci do poruszania się rowerami do szkół i przedszkoli. Często barierą jest ewentualny możliwy deszcz i mokre siodełko. Postawienie wiat ma na celu zabezpieczenie rowerów przed zamoczeniem, czyli też uszkodzeniami elementów mechanicznych rowerów. Ponadto projekt przewiduje postawienie rowerów pod Pałacem Kultury i Nauki, gdzie bardzo ich brakuje.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu:
  • edukacja
  • komunikacja/drogi
  • przestrzeń publiczna
Potencjalni odbiorcy projektu:
  • dzieci
  • młodzież

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu:
Koszt postawienia wiaty wraz z ewentualnym dostawieniem lub przestawieniem stojaków wynosi maksymalnie 40 tys. zł. Projekt zakłada postawienie 90 wiat.

90 wiat x 40.000zł = 3.600.000 zł

Szacunkowy koszt realizacji projektu: 4 000
3 600 000,00 zł

Dokumenty

Załączniki
  • wiata rowerowa.jpg
  • rowery pod szkołą.jpg
  • rowery pod PKiN.jpg