Koordynator w Dzielnicy Praga Południe - zmiany z 2019-07-23 13:57:23
Powrót do projektu
Składaj roboty za zero złotych - warsztaty

Warsztaty z robotyki dla dzieci, z wykorzystaniem klocków lego i urządzeń mobilnych w Szkole Podstawowej nr 373

status: ZgłoszonyTrwa ocena


Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Praga-Południe
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Szkoła Podstawowa nr 373 im. Ignacego Jana Paderewskiego w Warszawie, ul. Angorska 2
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Zajęcia będą odbywać się w sali lekcyjnej na terenie SP 373. Szkoła znajduje się w bliskiej odległości do przystanków komunikacji miejskiej ("Berezyńska" oraz "Adampolska"), zapewniając dobry dojazd komunikacją miejską dla uczestników dojeżdżających spoza rejonu Saskiej Kępy.

Dane projektu

Skrócony opis projektu:
Opis projektu:
Projekt dotyczy przeprowadzenia 20-tu 90-minutowych spotkań.

Zajęcia polegają na konstruowaniu robotów i pojazdów z klocków Lego, które później można obsługiwać z wykorzystaniem specjalnych aplikacji na urządzeniach mobilnych (tablety).

Warsztaty skierowane są do dzieci w wieku 5-10 lat. Z warsztatów mogą korzystać wszystkie dzieci pod warunkiem dokonania zapisów w Sekretariacie szkoły. Zapisy są niezbędne, ponieważ niektóre konstrukcje wymagają większej ilości czasu (stopień trudności sprawia, że dziecko potrzebuje więcej czasu na ukończenie konstrukcji).

Osoby prowadzące warsztaty powinny posiadać doświadczenie przy prowadzeniu tego typu działalności (referencje należy składać w formie ofert bezpośrednio do dyrekcji szkoły)

Klocki Lego, tablety, scenariusze spotkań, aplikacje zapewnia prowadzący spotkania.

Na spotkaniach liczących więcej niż 5 osób osobie prowadzącej będzie pomagać asystent.Warsztaty będą odbywać się cyklicznie 1 raz w tygodniu. Terminy spotkań zostaną ustalone przez Dyrekcję szkoły i osobę prowadzącą. Koszt projektu: 1 spotkanie - maks. ilość dzieci 10 = 300 zł 20 spotkań x 300 zł = 6000 zł promocja warsztatów (plakaty, ulotki, banner wywieszony na terenie szkoły) = 750 zł Suma: 6750 zł O rekrutacji, kryteriach naboru, jak również o terminach realizacji projektu (rozpoczęcie i zakończenie) będzie – poprzez swoją stronę internetową, banner, plakaty i ulotki rozpowszechnione w przestrzeni Szkoły i placówkach kulturalno-oświatowych z rejonu Saskiej Kępy oraz w Urzędzie Dzielnicy Praga-Południe – informować SP nr 373. Informacja o rekrutacji pojawi się na 2 tygodnie przed rozpoczęciem cyklu warsztatów. Rekrutacja natomiast odbędzie się tydzień przed rozpoczęciem cyklu warsztatów i będzie trwać do czasu zapełnienia listy (10 osób). Rekrutacja będzie odbywać się w Sekretariacie szkoły (poprzez zapisy w miejscu bądź drogą telefoniczną). Zapisując dziecko rodzic deklaruje jego uczestnictwo we wszystkich spotkaniach.

Warsztaty obejmują cykl 20 spotkań. Będą się one odbywać regularnie – raz w tygodniu, w wybrany z dyrekcją szkoły dzień tygodnia i godzinę (pomijając ustalone ustawowo dni wolne od pracy).

Warsztaty skierowane są do dzieci (chłopcy i dziewczynki) w wieku 5-10 lat. Ograniczenia w wielkości grupy (10 osób) wynikają z racji wieku (dzieci w takim przedziale wiekowym wymagają uwagi instruktorów) oraz stałej pomocy instruktorów podczas zajęć z urządzeniami elektronicznymi.

Na każdym spotkaniu nad grupą dzieci czuwać będzie instruktor oraz asystent. Do dyspozycji dzieci będą zestawy Lego Boost wraz z urządzeniami elektronicznymi (tablety) – minimum 5 szt. Z przeprowadzonych przeze mnie wywiadów wśród osób zajmujących się takimi warsztatami wynika, że dzieci świetnie radzą sobie w układaniu zestawów pracując parami. Dzięki temu łatwiej radzą sobie z układaniem wymagających zestawów. Poza tym uczą się integracji i pracy zespołowej. Scenariusze spotkań będzie ustalał instruktor w oparciu o wiek dzieci oraz ich umiejętności (instruktor powinien dysponować 20 scenariuszami o różnym stopniu trudności).
Projektowanie uniwersalne:
Nie
Projektowanie uniwersalne - uzasadnienie:
Uzasadnienie realizacji projektu:
W dzisiejszych czasach postęp technologiczny jest wszechobecny. Dzieci od wczesnych lat mają dostęp do nowych technologii mobilnych. Często jednak aplikacje, z których korzystają dzieci nie są dopasowane do ich wieku, umiejętności i rozwoju. Celem tego projektu jest: kształtowanie wyobraźni przestrzennej, podnoszenie umiejętności manualnych u dzieci, poznawanie nowych technologii i przede wszystkim dobra zabawa. Dzieci mogą dowiedzieć się, że urządzenia można wykorzystywać mądrze do ciekawych i inspirujących zabaw.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu:
  • edukacja
  • zabawa
  • logika
  • technologie
Potencjalni odbiorcy projektu:
  • dzieci

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu:
Koszt projektu:

1 spotkanie - maks. ilość dzieci 10

- wynagrodzenie dla instruktora (obejmuje transport zestawów do układania, ubezpieczenie sprzętu elektronicznego) = 236 zł brutto,

- wynagrodzenie dla asystenta = 118 zł brutto

20 spotkań x 354 zł = 7080 zł

- przygotowanie materiałów promocyjnych (plakaty, ulotki, banner wywieszony na terenie szkoły) = 750 zł

Suma: 7830 zł brutto
Szacunkowy koszt realizacji projektu: 6 750
7 830,00 zł

Dokumenty

Załączniki